Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder niedopasowany do dłoghości lufy powoduje spadek fps


Recommended Posts

Myślałem nad przerobieniem AUGa na wersję para.

Konieczna była wymiana cylindra na typ 1, ponieważ niedopasowanie typu cylindra do lufy powoduje spadek fps. Na forum przeczytałem, że może to być nawet dwadzieścia kilka procent.

Wczoraj wymyśliłem, że można to wykorzystać, tylko nie wiem, jak będzie to wyglądać w praktyce.

 

- ztuningować AUGa do 430-450 fps z cylindrem typ 0 (lufa 509), dobre do lasu

- zrobić drugi zespól lufy, z lufą 363 mm. Taka lufa wymaga cylindra typ 1, bo przy 0 spadną fps.

- jeśli te fps spadną o 20-25 %, to będzie ~340, czyli idealnie do cqb

- jest jedna replika, którą można używać i w lesie i w budynkach, szybko dostosowując moc do warunków

- koszt: ~50 zł- krótka lufa na wgc, 120 druga precka, + jakiś uszkodzony chiński AUG, z którego wyjęło by się resztę zespołu lufy

 

I tu mam parę pytań:

czy w takiej konfiguracji (cylinder typ 0 + lufa 363 mm) replika będzie strzelała stabilnie? Tzn czy nie będzie tak, że jedna kulka dostanie 350 fps, a następna 300. Czy dodatkowe powietrze wypychane z lufy wpłynie jakoś na celność?

O ile mogą spadnąć fps? JEśli to będzie 20-25% to powinno się opłacać, bo dla różnicy 40 fps raczej nie ma sensu.

 

 

Jako przykład dałem AUGa, bo w nim wymiana luf jest "naturalna".

Ale trick powinien zadziałać też w innych replikach. Wziąć np. G36c lub M4 i zamiennie zakładać normalną lufę, lub dłuższą zakrytą tłumiekeim.

Link to post
Share on other sites

Prędkość spadnie jak będzie cylinder 1 i lufa 509, jak będzie 0 i 363mm to zyskasz parę metrów i kiepską celność. Dzieje sie tak, ponieważ cylinder 1 będzie "wtłaczał" za mało powietrza do lufy, co zaowocuje spadkiem fps 8-)

Link to post
Share on other sites

W którejś z rozmów o cylindrach ktoś napisał, że za duży cylinder tez będzie przeszkadzał, ponieważ powietrze wypchnie kulkę zanim osiągnie odpowiednie ciśnienie.

Spróbuję z AUGiem i lufą od p90 i zobaczę czy zasięg spadnie.

 

np tu przykład

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...amp;hl=cylinder

 

a tu dokładniej opisane

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=18463&st=0

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Spadek fps pojawia się tylko w jedną stronę - tj "mały" cylinder i długa lufa. Czyli idąc Twoim założeniem - dwie szybkowymienne lufy do jednej repliki - musiałbyś mieć krótką lufę do lasu i długą do CQB, żeby to działało tak, jak sobie zaplanowałeś :) Jeżeli chcesz taką uniwersalną replikę, to ja tu widzę miejsce tylko dla eMek ICSa - możliwość wymiany zestawu cylindra w mniej niż pół minuty. Albo PTW, które szczyci się czymś, co ICS zrobił już ładnych parę lat temu :D

Link to post
Share on other sites

Przecież na krótkiej lufie moc też spadnie (w stosunku do mocy przy lufie 509mm i cylindrze 0). Na długiej lufie wykorzystuje się całe (lub większość) sprężonego powietrza, a przy krótkiej powietrze rozpędzi kulkę do mniejszej prędkości, bo kulka wyleci nim zostanie wykorzystane całe powietrze.

Link to post
Share on other sites

Z krótką lufa jest tak że niby ma mniejsza moc... ale powietrze pcha jeszcze kulkę za lufą... więc im dalej będziesz chronował od lufy tym wynik będzie wyższy (oczywiście w prewnych granicach) czyli pozornie mniejszy spadek fpsów.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

[...]

P.S No widzisz Javelin, a ASG shop się upiera, że to PTW było szybsze :mrgreen:

 

Hehe, szczerze mówiąc to teraz nie wiem, czy pierwsze były eMki ICSa czy PTW Systemy. Ale na bank, ICS był pierwszy jeśli chodzi o szerszą dystrybucję, dostępność dla zwykłego cżłowieczka itp. W końcu PTW na rynek typowo ASG weszło bardzo niedawno. ICS siedzi tu już kilka ładnych lat. No i jeśli komuś chodzi tylko o możliwość szybkiej wymiany cylindra (nie przejmuje się szerokością korpusu itp.), to ICS jest 3 razy tańszy :D

 

Ale nie pogłębiajmy offtopa.

 

Do wypowiedzi kolegi wyżej - prawda, MP5k TM ma lufę bodaj 15cm lub nawet mniej, a strzela bardzo ładnie. To samo mogę powiedzieć o MP7 - w życiu bym nie pomyślał, że tak króciutka replika z tak małą prędkością wylotową kulki może mieć taki zasię skuteczny.

Sam mam berettę M190 HFC, lufa bodaj 110mm, 310fps w stocku - z 15m 90% strzałów trafiam w puszkę od piwa. Z 30m 100% trafień w sylwetkę stojącego człowieka. Tak więc króciutka lufa wcale tragedii nie robi, i taka replika do CQB wciąż się nadaje.

 

 

Panocek, Equill - nawet przy wstawieniu skrajnie krótkiej lufy, moc nie spadnie znacząco. Może spaść o kilka %, ale nie tak, jak życzyłby sobie tego założyciel tematu. Sam w swoim M4 testowałem różne kombinacje. Stockowy cylinder typ2 zamieniałem na typ0 (przy standardowej lufie 363mm). Wzrost około 10fps. Potem (pozostając przy cylindrze 0) założenie krótkiej lufy 210mm. Całkowity brak zmian. Więc nie sądzę, zeby przy jeszcze krótszej lufie pojawił się jakiś drastycny spadek fps.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zapakowałem do mojego M4CQB BOYI cylinder systema typ0, wzmocnioną głowice tłoka huricane, głowice tłoka systema i fps'y z 356 spadły mi na 300. Dopiero jak wsadziłem mocniejszą sprężynę od kumpla MP5 JG to prędkość podskoczyła do 340fps. Pomiary robiłem na kulkach 0,25.

Wsadzałem stockowy cylinder, zdaje się typ2 i jest to samo, prędkość nie wzrosła.

 

Wydaje się że w moim wypadku to głowica tłoka obniżyła prędkość.

Edited by Kacper_ol
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...