Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ilosc fps'ow po tuningu


Recommended Posts

ja myślę że można powiedzieć że mniej więcej od 200 do 4000fps...

Jeez ludzie... Kermitpl sama sprężynka da Ci jakieś 350fps bore up tej dość dobrej firmy doda jakieś 20fps a precka jakieś 5-10. razem około 380. Ładny wynik jak na M110 no nie??:) Dobry wybór ta spręzynka tylko nie rozumiem dlaczego G36CA spoko o połowę tańszy JG (chyba) jest na równi z nim... a Ty chojraku dostaniesz jakieś 400-420:) Miłego zabijania!! Nie wchodź z tym do bunkrów

Edited by frozenfish
Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytan odnoszacych sie ilosci FPSow z danego sprzetu:

 

Super Torque Up CA

M130 Systema

Prowadnica sprezyny lozyskowana Systemy

Bore up CA

Precka 509mm systemy 6.04

Gumka hopsiup od systemy czarna

 

Stockowe zebatki CA (wyrobia z problemem / bez wiekszego problemu?)

m120 (lub m120s) Systema

Bore up CA

Prowadnica sprezyny lozyskowana Systemy

Precka 509mm systemy 6.04

Gumka hosiup od systemy czarna

 

I tu kilka pytan:

1. Ile mniejwiecej fpsow z obu?

2. Jaka batka?

 

Zastanawiam sie teraz czy inwestowac w te STU na przyszlosc dlatego pisze tutaj.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie dzisiaj dostalem przesylke od asgshop z ww zestawem. mierzyli 10 strzalow (0.20g) i bylo: 351, 353, 354, 351, 349, 356, 358, 356, 351, 357.

wydaje mi sie ze to stanowczo za malo. powinno byc okolo 380-390

Edited by kermitpl
Link to post
Share on other sites

Moze borek nie uszczelnia sie do konca na tak slabej sprezynie i tu masz straty.

Chociaz naprzykład ja mam borek guardera(wiem ze inny) i uszczelniał by sie nawet przy m100 bo robi strzykawe.

Widać Super Oring deep fire nie jest taki super :P .

Link to post
Share on other sites

Co do ASgshopu z własnych doświadczeń, muszę przyznać że ostatnio troche "dają dupy" części na magazynie nie mają tych co oferują w sklepie, ciężko z nimi dojść co porozumienia, zmieniają zamówienia ale fakt to że składają zawsze na najlepszym poziomie.

Jedyna dobra rada nauczyć się samemu tej drogocennej umiejętności składania gearboxa i nie będzie się miało pretensji do innych.

Link to post
Share on other sites

Zastanów się - rolą akumulatora jest naciągnięcie sprężyny. Albo naciąga albo nie. Jak już naciągnie, to sprężyna rozprężając się, popychając tłok, wyrzuca kulkę z komory hop-up.

Sprężyna z konkretną mocą będzie się rozprężała z taką samą siłą. To, że kulka leci wolniej, wynika z nieszczelności - powietrze widocznie ucieka w jakiś sposób z układu.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie dzisiaj dostalem przesylke od asgshop z ww zestawem. mierzyli 10 strzalow (0.20g) i bylo: 351, 353, 354, 351, 349, 356, 358, 356, 351, 357.

wydaje mi sie ze to stanowczo za malo. powinno byc okolo 380-390

 

Mam właśnie ten sam problem, oni pomierzyli 380-395fps, a mi w domu z uporem wychodzi 340-355fps. Coś nie tak jakoś jak się wkurzę to sam go rozbiorę i zrobię, bo doświadczenie mam raczej spore. Też na G36, ale długim z długą precką Systemy.

Edited by killa
Link to post
Share on other sites

Co do asg shopu, znajomy kupił u nich m16 i tuning - zębatki + borek systemy + m150 guardera + komore king armsa + silnik magnum + akcesoria... Wydał grubo ponad 3 tys , na kartce od asg shopu widnieje 530-550 fps,ów.Posiadamy wlasny chronograf na ktory jest 450-60 ... chronograj jest na 1000 % dobry innym broniom mierzy idealnie fpsy.Moje zdanie o asgshopie jest średnie...

Link to post
Share on other sites

Co do Oringa DF.

Jak jest zimno, to bardzo daje d.py ;) Przy sporym mrozie ( -10 ) miałem ~15m zasięgu, a jak pisalem fpsow wychodzi ~410.

I to co mnie dziwi, Mam rozbieżności +/- 10fps przy czym kumpel ma +/- 3fps. Oba gnaty robiony w asgshopie. Moj ak vfc, jego M16GP. Co prawda inne części mamy w środku ;) ( ja wszystko na DF, on standardowy tuning lvl 1 dla gp. )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...