Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niestabilność osiągów M'ek jako karabinów wyborowych.


Recommended Posts

Witam, ostatnio dowiedziałem się, że M16/M4 często miewają problemy z osiągami, co do mocnych tuningów np. z 550fps możemy zjechać do 480fps (mówimy o "parasnajperkach") Mam pytanie, co jest zazwyczaj przyczyną tych strat mocy? Czy w M16A3 od G&P może pojawić się taka przypadłość? (Powiedzmy, że przy zestawie FTK GUARDER M150) Proszę o wasze odpowiedzi i uwagi na ten temat. Ktoś może kręcił M'kę do 570fps? (Podkreślam, jako kar. wyborowy, nie na szturmówkę) Jak można zlikwidować tą przypadłość?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ostatnio dowiedziałem się, że M16/M4 często miewają problemy z osiągami, co do mocnych tuningów np. z 550fps możemy zjechać do 480fps

 

A co sądzić o szczególnej kategorii replik? Czy nie jest to jakaś fama? Bo nie spotkałem się jeszcze z opinią, że jakikolwiek model miałby być szczególnie podatny na problemy z osiągami po tuningu :roll:

Link to post
Share on other sites

Wczoraj mierzyłem w Poznaniu repliki na strzelance i nie ma większego g... niż emka. Na kilkanaście emek dwie miały tyle fps ile powinny mieć (z jedna G&P i jedna SL). Jeśli ubytek był w granicach 30-40fps, to zwykle właściciel mógł mówić o szczęściu. Kilka miało 80-100fps za mało.

 

Osobiście uważam, że to skandal, że kupując giwerę za 2k dostaje się coś takiego. Będę niedługo miał okazję dłużej popracować ze SCAR'e. VFC (dwuczęściowa, ruchoma komora HU) i G&G (jednoczęściowa, przykręcona) i zobaczyć, czy tu akurat leży pies pogrzebany. Ale na 90% tak.

 

Jest to notoryczny problem z emką. Dla porównania - do P90 wystarczy wstawić M120 i szczelne głowice i bez bore-upa ma się 400-410fps w każdym egzemplarzu (wobec 396 teoretycznych)!

 

W emce M120 + bore-up najcześciej dawał jakieś 360fps, czyli tak na zdrowy rozum o 60 za mało.

 

Kupienie komory czsem coś daje, a czasem nie. Ja wypróbowałem 4 komory (CA, G&P, Prometheus, KA). Ta ostatnia jest chyba najlepsza, ale i tak nie trzyma fps.

 

Najlpeszy jest teflon fix, ale starcza na .... kilka godzin, potem się ubija.

 

Cały problem w idiotycznym rozwiązaniu komory HU - spręzynka jest słaba, dociska tylko z jednej strony, komora jest rychoma, a GB, dysz i magów oraz komór jest od choinki i troche, żadnego standardu. Każdy z tych elementów ma styczność z komorą i wpływa na pozycję dyszy w momencie strzału.

 

To, że takie rozwiązanie może jednak działać widać np. po P90 (któe zasadę ma tę samą, tylko wykonanie lepsze), to, że można ten problem ominąć widać np. w MP5 i AK (przykręcona na stałe komora).

 

Moja snajpera ma teoretyczne 550fps. Z dobrym TF 560fps. Z komorą KA jak zadziała - 547fps. Ale większość czasu od 490-520fps. Zależy jak tam się to poukłada w środku.

 

BTW w przypisach technicznych do GB Revolution inzynierowie Systemy stwierdzają, że bore-up to ściema, że replika dobrze strzela i bez tego, tylko trzeba ją ... porządnie wyprodukować. A bore-up rekompensuje duże straty na chińskich i tajwańskich częściach.

 

Rozwiązanie jeśli ktoś się decyduje na tę droge przez mękę - kupować tylko markowe cześci (Systema i Prometheus), nauczyć się skłądać i rozkładać replikę samemu, bo nie ma sensu dwa razy w tygodniu nosić do serwisu. I żarliwie się modlić, żeby wszystko ze sobą pasowało. Mieć dużo cześci, bo zwycięzki układ może być zupełnie nieoczekiwany.

 

I na koniec - ostatnio sprawdzałem zasięg na kulkach 0.3 snajperki z 545fps (na 0.2). Była taki sam jak g36k z 420fps (na 0.2) na 0.25. Ja mam wrażenie, że z tym 80-100m zasięgu to ostra ściema. Z moich obeserwasji wynika, że (upraszczając nieco) zasięg rośnie o ok. 5m na każde 100fps. Czemu wobec tego między z 500->600fps miałby wzrosnąć o 20, 30, a niektórzy chwalą się, że o 40m?

 

Wkrótce będzie wiosna i nie omieszkam sprawdzić np. Tanaki z 600-800fps.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe rzeczy piszesz. W marcowym zamówieniu zamówiłem M4A1 WGC Custom. Do niej wziąłem sprężynę M120 i gumkę hop-up Guardera(innych nie było, a Guarder po 13zł wychodzi :) ) Chciałem kupić jeszczę komorę King Arms, ale właściwie prawie wszystko co chciałem to out of stock. Co radzisz w takim wypadku? Co do poprawy i czego warto się nauczyć? eMkę złożę i rozłożę, ale bez Gearbox'a, tego jeszcze nie ruszałem, ale mam zamiar po pewnym czasie(nie chcę na początku zepsuć :P)

Link to post
Share on other sites

P90 z 325fps.

 

Od roku w róznych konfiguracjach próbuję używać snajperki, ale bez powodzenia, koszryści po prostu są znikome, najcześciej żadne.

 

Jak tylko będe miał chwilę, to mam też zamiar porobić pomiary zasięgu, z miarą, a nie na oko.

 

Na para snajperkę to emka się akurat nadaje tak samo jak wszystko inne. Nie chce się pozbywać mojej, więc wpadłem na pomysł, żeby przerobić ją na zwykłe wsparcie z 450-500fps full auto. Akurat trafiła mi się dobra luneta, przydaje się wcale często, więc nawet to bym zostawił.

Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz, kupiłem M16A3 WGC Custom w zamówieniu z lutego, mówicie, że nawet z nią będą problemy? Wziąłem do niej M120 Systemy, gumkę guardera i preckę systemy. Chyba powinno być te 400-420fps? Jack, te m'ki to wszystkie, masowo tak mają, (Jak sprawdzałeś, to te od G&P też?) wierzyć się nie chce...

Podsumowując, wszystko zależy od SPASOWANIA elementów, lub od zakupionych dodatkowych części, prawda? Trochę się obawiam, czy nie dojdzie do mnie z WGC jakiś "szmelc", który będzie nieszczelny, nie spodziewałbym się tego od G&P.

Właśnie, w sobotę gość na strzelance miał M4 od JG bodajże, chwalił się, że ma tam M140 i... osiąga 420fps. Więc kwestia nieszczelności to ruchoma komora HU?

Pograniczu pytając: czy stockowe zębatki w G&P w M16 pociągną M130? Albo M140? (od Guardera).

Uważam, że temat nadaje się do głębszego poruszenia i zapoznania z nim graczy, którzy kupują swoją pierwszą replikę (często właśnie M'kę)

Link to post
Share on other sites

W przypadku JG to nie tylko ruchoma komora Hop-Up, ale też wiele innych nieszczelnych części.

 

Zębatki G&P powinny wytrzymać M130, co do M140 nie wiem. Przy M130 asgshop.pl montuje zębatki Triple Torque Prometheusa, więc myślę, że dla pewności lepiej je wymienić :P w zamówieniu marcowym wychodzi jakieś 220zł za zębatki Promyka, sprzedajesz stock'owe od G&P za 100-120zł. Ale przy M130-M140 trzeba batkę o wyższym napięciu(10.8V?) przez co nie chciało mi się bawić w takie rzeczy tym bardziej, że boję się, że komuś wpakuję te 450fpsów zza rogu.. na 0.25-0.28 dawać się mocno we znaki.

Link to post
Share on other sites

Zależność zębatki<->sprężyna<->aku<->silnik jest dosyć elastyczna.

 

Tj. silny aku i silnik nawet na stockowych pociągnie co nieco. Z drugiej strony przy dużym przełożeniu wystarczy zwykły silnik lub mniejszy aku. Skutkuje to podobnym ROF'em, choć mniejszym zrywem.

 

Z wytrzymałością jest różnie. Do M120 zwykłe stockowe zębatki większośc firm mają spore szanse długo pociągnąć. Przy M130 zastanawiałbym się na Torque Up, żeby nie katować silnika, aku i tłoka.

 

@Qbakam. Wszystkie emki tak mają poza PTW. Przyjdź na strzelankę i zobacz. G&P tak samo jak każde inne, bo one się niczym w konstrukcji nie różnią.

 

A jakość wykonania GB i środka jest taka w G&P jak w CA, G&G. Daleko im do TM, co słychać od razu na pierwsze rzut ucha.

 

M120 (Systemy) da Ci 120 m/s, czyli 396fps + 5-10 za mega szczelny układ (w P90;) ), na co za bardzo w emce bym nie liczył. Żeby mieć 420 trzeba dołożyć bore-up, ew. wrzucić np. SP120 Guardera, czyli twardszą sprężynę (z tym, że to wtedy jest bardziej takie M125).

 

Na początek 400fps to i tak o 40 za dużo, także nie szarpałbym się na więcej niż M110/M120. Potem okszt tuningu bardzo rośnie, korzyści są raczej niewielkie i przestajesz się liczyć jako szturm, a zaczynasz jako wsparcie. Lepiej zaczynać grę na szturmie przez rok, czy dwa, człowiek sie szybciej uczy.

Link to post
Share on other sites

W moim teamie kilka osób chce właśnie kupić eM'ki, dokładnie coś takiego:

http://gunfire.pl/product-yid-1152190151-M...JG-JGF6610.html

Właśnie zastanawiam się, czy by im tego nie odradzić, jeżeli to tak niepewne...

Cóż, nie ciekawie słyszeć o swojej replice nie najlepsze opinie, tym bardziej, że kupiłem ją jako "docelową". Powiedzcie, czy zakup eM'ki od G&P był błędem? Proszę o odpowiedzi i porady.

Link to post
Share on other sites

Odradzam. Jeśli już koniecznie musicie chińskie emki, to (dziwię się, że mi to przez gardło przechodzi) raczej Boyi z bebechami Apple'a z Customs.pl

 

Ale najlepiej dołożyc 200 zeta i jechać w Mp5 ECo G&G, MP5 SD TM i nne tanie warianty replik markowych.

 

Z chińskich - G36C JG (bardzo przywoite), AKSU Boyi/Cymy. AK Cymy.

Ze wszystkiego lepiej wyjąć tę spręzynę co jest i wstawić markowe M110. Oraz gumke HU i preckę wstawić.

 

Zakup G&P nie był błędem. Jak chcesz mieć emke. Jeśli Ci nie zależy konkretnie na emce, to jest sporo lepszych konstrukcji po prostu.

 

Zasadniczo jazdy z emkami mało przeszkadzają w codziennej zabawie. Masz te 50fps mniej i tyle, jeśli nie masz chrono, to prawde powiedziawszy raczej nie zauważysz róznicy ;). Dopiero jak robi się snajpę to to zaczyna byc uciążliwe.

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem też, że ze względu na słaby patent komory powtarzalność strzałów będzie znikoma i nie ma sensu walić do m4 G&P coś więcej jak preca systemy/KM, komora promyka/KA i gumka makowa (właśnie: systema/KM?)? Zakładamy, ze chcę mieć celną replikę (jak na szturm).

Edited by Irayvel
Link to post
Share on other sites

Wg można by przykleić post Jack'a pod tytułem: "Czy eMka to dobry wybór na początek.", albo "Jakie konsekwencje wiążą się z zakupem eMki".

 

W rzeczy samej, proponuje przenieść temat/dyskusję do działu technicznego. Sam dodaje go do ulubionych, aby o nim nie zapomnieć.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do szalonego jacka

 

A co powiesz o tuningu do ICS a dokładnie tego modelu:

 

http://madonion.eu/wyswietl_produkt.php?id...8090958429543eb

lub

http://madonion.eu/wyswietl_produkt.php?id...f299a8dfb1aff41

 

Mam w chwili obecnej DBOY CASV i zamierzam go zmienić ,,,

 

Chciałbym lekko stuningować nowy nabytek któryś z 2 wyżej wymienionych...

Może mi coś poradzisz

A może inna firma aniżeli ICS ?

Link to post
Share on other sites

Powtarzalność ICSowskiego M4A1 jeżeli chodzi o zasięg i "skupienie" w stocku jest wg mni espoko. pewne 40-45 metrów ze słabowitych 300-330 fpsów, skupienie na dobrze wyregulowanym HU i w odpowiednich warunkach (20 stopni celsjusza) kartka A3 spokojnie za każdym razem.

Link to post
Share on other sites

Hmm... no to ładnie... a ja już prawie zamówiłem M4 RIS ICS.

No i teraz nie wiem, czy nie zmienic zdania i nie wziąć MP5 z ICS-a (???)

Panowie, czy te problemy występują tez na stockowych replikach, czy tylko po tuningu?

 

Thor ubiegł mnie i odpowiedział na pytanie zanim je zadałem ;-)

Ale część pytania zostaje... M4 czy MP5 ???

Edited by Bartolo76
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...