Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokaż swój sprzęt


Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Faktycznie, nie jest to tak medialnie nagłośnione jak inne akcje czy formacje. Informacje są dostępne, ale trzeba znać jezyk, albo wiedzieć gdzie szukać. Do tego dochodzi jeszcze dostępność sprzętu, ceny itp.

Pozostaje tylko na to liczyć, że to chwilowy kryzys tematyczny.

BW jest akurat w fazie dynamicznych zmian co dalej z tego wyjdzie - zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego tak mało jest ludzi interesujących się BW? Pomijając kwestie kulturowe, ceny i dostępność szpeju są bardzo zaporowe.

Informację moim zdaniem są dość łatwo dostępne, IMHO łatwiej dostępne niż 2-3 lata temu.

Porównując ceny i dostępność aktualnych kamizelek BW i RMC, można bardzo łatwo stwierdzić dlaczego ludzie wybierają inne kierunki niż BW.

 

Zmiany wspomniane przez Wolfa też mają jakieś wpływ, na popularność, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje, ciężko jednoznacznie uznać co jest aktualne, a co w fazie testów.

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

Może nawet nie do końca zaporowe, ale trudne do zdobycia i mało jest nowoczesnego (aktualnego) umundurowania i sprzętu z demobilu. W końcu rzadko się coś gubi na poligonie, a wojsko nie trenuje cały czas :icon_lol:

Wszystko co jest tanie i ogólnodostępne to niestety ciągle jeszcze zwykły flecktarn i S95, reszta to albo zasobny portfel albo dużo cierpliwości ebayu.

Ciężko jest też o dokładne wzory do naśladowania, bo każda kompania może zaopatrywać się we własnym zakresie.

Takie jest niemieckie wojsko i trzeba się z tym pogodzić, że nie będzie gotowej instrukcji obsługi jak dla przykładowo amerykanów.

Jedni mają śpiwory Carithia a inni Ajungilak, kolejny rękawiczki Machnixa i inny Hatcha...

Link to post
Share on other sites

Ło jery, ale demonizujecie :D

Co do cen sprzętu - amerykański jest droższy, naprawdę. Jest po prostu obficie skopiowany :)

Bardzo mało jest prawdziwych rekonstruktorów US czy UK army. Większość jedzie na replikach i nie ma się czym podniecać.

CP, Paraclete, LBT, EI, HSGI - to wszystko kosztuje krocie, dużo więcej niż jeden z najdroższych niemieckich producentów, LHT.

Mit o drogich Niemcach :D

Z jednym tylko się zgodzę - na dopieszczenie G36 trzeba się trochę wykosztować i napracować, chociaż sam dłuższy czas miałem JG i nie narzekałem :) Części z HK oraz elektronika niemiecka są akurat drogie, ale nie każdy to mieć musi (podejrzewam że amerykańskie są tak samo drogie - nawet najlepsi rekonstruktorzy mają repliki PRC...).

Co do dostępności - kwestia jak bardzo czegoś potrzebujesz. Na rynku jest wystarczająca ilość sprzętu, aby każdy chętny mógł się ładnie "przyszpejować" :P Ja osobiście spotykam się z pojedynczymi przypadkami, że czegoś nie idzie znaleźć, najczęściej są to albo najnowsze graty, albo rupcie z lat 90tych. Jak coś, chętnie pomogę w poszukiwaniach :) Walcie śmiało.

Eloszka!

Edited by Moris
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cenowo kosmos :teeth: Toż to koszt porównywalny z wynalazkiem pokroju Strandhögga, którego konstrukcja jest znacznie bardziej skomplikowana :teethh:

Po pierwszych oględzinach, warto było? Tzn. nie wiem ile Ty za to płaciłeś, ale jak ją oceniasz pod kątem wygody/sensowności rozwiązań i kroju?

Link to post
Share on other sites

Wczesniej uzywałem Mehlera SK + na to chest rig LHT z sliniakiem i nie było to dla mnie idealne rozwiązanie. Jestem dość niski więc potrzebowałem czegoś mniejszego. Miałem na sobie plejta Miwo i w sumie wyszło że plejt będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Pierwsze wrażenie po ubraniu to dużej różnicy w wygodzie nie ma aczkolwiek stwierdzam ze warto było :D .. być może przy dłuższym noszeniu wyjdzie jak jest w rzeczywistosci. Na pewno jest lepiej niż Mehler SK+ chest rig.

Kupiłem P6 bo mi się najbardziej podobało. Krój jest jak to w plejtach tyle że kamizelka ma doszyte duże pokrowce na wkłady SK1 przez co lepiej chroni.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Rekonstrukcja spadochroniarza z 313 batalionu powietrznodesantowego na misji ISAF w 2011-2012 roku.

Sesja zdjęciowa z kolegą stylizującym się na Polskie Jednostki Specjalne.

Całość w stylu:

"German Fallschirmjagers and Polish Special Forces soliders during recon in northern Afghanistan" :icon_lol:

 

p4200394lbdwk.jpg p4200399h2e1f.jpg p42004280rf80.jpg p4200440g4ctu.jpg p4200444bdf4c.jpg p4200449r7dvc.jpg p4200453x2fog.jpg p4200455usitw.jpg p42004654kf9d.jpg p4200475tqdda.jpg

 

Jeszcze kilka kosmetycznych rzeczy do zmian. Reszta zostaje tak jak jest. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lindnerhof Taktik Plattenträger Gen. IV

Setup pod grenadiera EGB-kräfte,ukończony w jakichś 80%.

Panel przedni:

- triple shingle pouch 5FTD (LHT)

- double shingle pouch TAN (LHT)

- Serpa QD adapter (BHI)

- CAT

- Grimlock

- Peltor PTT

Panel tylni + cummerbund (od lewej do prawej):

- radio pouch khaki (TacTai) + Motorola XTS3000

- shingle pouch 5FTD (LHT)

- utility OD + strobe pouch TAN (TacTai)

- utility/IFAK OD + Grimlock (75Tactical)

- frag pouch 5FTD (KHS)

- smoke pouch 5FTD (LHT)

Druga linia:

* bandolier sand (BHI custom)

* duty belt BLK (BHI) (od lewej do prawej):

- Leatherman Wave

- małe utility BLK (LBT custom)

- dump pouch MC (LHT)

- NVG pouch OD (BHI)

- frag pouch TAN (TacTai)

- małe utility OD (Arktis)

- platforma udowa Serpa na USP + QD adapter + USP KSC

 

 

2014-05-0517.14.12b3x3h.jpg

2014-05-0517.14.47v9bv4.jpg2014-05-0517.14.59j4abr.jpg2014-05-0517.14.353rzgr.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nowe zakupki :icon_razz:

 

2014-05-2309.55.40abjdi.jpg

 

- rękawice BHI SOLAG (wersja z kevlarem)

- czapka 4Hazard (wersja softshell)

- lonża asekuracyjna Attack + karabińczyki Omega

- CS "Kunduz" od 75Tactical

- Peltor COMTAC III

- BHI jacket slot belt loop + QD adapter

- hełm custom - skorupa TC2001 + zawieszenie i podusie HCS (przekonałem się od razu jaką chu...wą jakość ma HCS...)

- Streamlight Sidewinder compact

- RGW60 (bez optyki i zawieszenia sad.png, ale dorobi się!)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...