Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamuflaż flecktarn


Recommended Posts

Na BW stylizuję się od początku mojej "kariery airsoftowej". Wszytko pięknie ładnie. Mundur postanowiłem sobie kupić nowy, gdyż stary zaczął się sypać. Zrobiliśmy z kolegą zamówienie. Dostałem dwie bluzy. Jedna jest bardziej brązowa a druga bardziej zielona. I teraz pojawia się moje pytanie: która z nich jest w nowym kolorze a która w starym? Czy może obie są w 100% aktualne. Z góry dzięki za pomoc.

Edited by ocet
Link to post
Share on other sites

Na BW stylizuję się od początku mojej "kariery airsoftowej". Wszytko pięknie ładnie. Mundur postanowiłem sobie kupić nowy, gdyż stary zaczął się sypać. Zrobiliśmy z kolegą zamówienie. Dostałem dwie bluzy. Jedna jest bardziej brązowa a druga bardziej zielona. I teraz pojawia się moje pytanie: która z nich jest w nowym kolorze a która w starym? Czy może obie są w 100% aktualne. Z góry dzięki za pomoc.

Między poszczególnymi bluzami mogą być różnice w kolorystyce (wynika to z tego, że materiał na ubrania jest wycinany z jednego wielkiego kawałka tkaniny. która to w różnych miejscach posiada różne odcienie), choć z tego co zauważyłem, starsze bluzy (te z metalowymi zatrzaskami) były kolorystycznie bardziej brązowe, nowsze zaś są intensywniej zielone, więcej jest też jasnej zieleni - w starszym modelu ciężko było takową zauważyć.

Link to post
Share on other sites

Boli mnie to że rożnią się dość mocno. Różnice widać równierz po wewnętrznej stronie. Jedna ma w kieszeniach między zatrzaskami rzep a obok zamka i zatrzasków (po lewej stronie) doszyte są jeszcze dwa guziki (takie jak przy spodniach) w sporzych odstępach.

Link to post
Share on other sites

Ja mam też takie pytanie odnośnie wypustów - mi ktoś kiedyś powiedział, że stary od nowego można odróżnić po obszyciu zewnętrznym; na zdjęciu np jest pokrowiec na manierkę w innym odcieniu niż ładownice [by: Heim] choć i te ładownice się różnią - jedna ma więcej brązu a druga ma taką plamę czarngo [jakby Tropentarn]:

 

1d55a2879ed13c08m.jpg

Link to post
Share on other sites

Guziki służą do przyczepienia latarki.

Do czego one służą to my wiemy, ale problem polega na tym, czy nie są one spotykane tylko w starszych modelach umundurowania, bo - jak twierdzi kolega Ronin - ten patent już całkowicie wyszedł z użycia, a więc nie ma go w nowych bluzach?

 

Ja mam też takie pytanie odnośnie wypustów - mi ktoś kiedyś powiedział, że stary od nowego można odróżnić po obszyciu zewnętrznym; na zdjęciu np jest pokrowiec na manierkę w innym odcieniu niż ładownice [by: Heim] choć i te ładownice się różnią - jedna ma więcej brązu a druga ma taką plamę czarngo [jakby Tropentarn]:

 

1d55a2879ed13c08m.jpg

Po lekturze wcześniejszych tematów wnioskuję, iż obie ładownice są z nowego wypustu. Różnice wynikają prawdopodobnie z tego, iż materiał z którego wykonane są ładownice w niektórych fragmentach się od siebie różni. Z kolei torba uniwersalna i pokrowiec na manierkę są starszego typu - widać to po kolorystyce i kształtach kamuflażu (zwłaszcza ten zielony kolor).

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Co ro różnic kolorów to podstawowym pytaniem jest czy obie bluzy mają jednakowy numer kontraktowy. Po tym poznasz, czy są to teoretycznie jednakowe bluzy, ale z innego kawałka materiału, lub czy są tego samego producenta. Nazwa producenta znajduje się też na metce. Jeśli chodzi o nowy mundur, to taka jest droga szukania prawdy, a jeśli kupiłeś używany to pomysłowość zołnierzy nie zna granic i do niczego nie dojdziesz. Wystarczy przecież jedno porządne pranie i już mam inne kolory.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 3 bluzy i każda inna ;-) Jedna ma guziki, jedna ich nie ma. Kolejna ma wew. kieszeń a pozostałe dwie nic. Jedna ma kieszonkę na ramieniu po lewej strona a inna z prawej. W jednej przednie kieszenie mają dodatkowo doszyte rzepy a pozostałe dwie nie.. Nie wiem jak to wygląda ze spodniami bo mam tylko 2 pary w dodatku tak samo wykonane:

 

a47f78338b29b669m.jpg a035ae957c702b65m.jpg

Link to post
Share on other sites

Starszy model:

 

- kieszeń od wewnątrz;

- metalowe główki nap;

- guziki z przodu jak w parce;

- rzep między napami w kieszeniach;

- kieszonka na prawym rękawie.

 

Nowsze modele nie mają tych cech - są uszyte prościej.

 

Różnice w kolorystyce zależą od producenta głownie. Przy bluzach o tej samej dacie i producencie, różnice w kolorach wynikają z wykrojenia bluzy z różnych kawałków beli z materiałem (to samo dotyczy też wszystkiego innego co w kamuflażu flecktarn). Spójrzcie na poniższy rysunek:

 

flecktarneq3.th.jpg

 

Rysunek pochodzi z TLki na flecktarn - bela materiału ma szerokość (na rysunku wysokość) 1,5 m... Zobaczcie jak daleko wzór zacznie się powtarzać. Przy wykrajaniu małych elementów to normalne, że trafi się wykrój akurat z fragmentu z przeważającą ilością czerni, zieleni czy innego koloru...

 

Poza tym TLka opisująca flecktarn, dopuszcza tolerancję w kolorze! Zresztą - dane opisujące kolory i odcienie są bardzo skomplikowane i zależą od kilku czynników, z których każdy ma określone granice tolerancji... W sumie daje to sporą ilość kombinacji.

 

Jeśli chodzi o VersNr to nie można ich tak bezwzględnie porównywać - różne rozmiary ubrań mają różne numery.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o VersNr to nie można ich tak bezwzględnie porównywać - różne rozmiary ubrań mają różne numery.

Trafne i ważne stwierdzenie, ale jeśli kolega ma 2-3 bluzy dla siebie, do własnego użytku to chyba są w jednakowym rozmiarze.

Powołujemy się ciągle na tzw. TLki. czyli Technische Lieferbedignungen, co w tłumaczeniu oznacza techniczną specyfikacje dostaw.

Link to post
Share on other sites

Na jednej metka jest zbyt sprana żeby coś wyczytać. Jedno wiem na pewno. Jedna to jest starszy model. Bardziej zielona nie ma guzików i kieszonka jest ma lewym a nie prawym ramieniu, no i nie ma wewnętrznej kieszeni. (metka czytelna).

 

Dzięki za pomoc. :D Zobaczę której będę używał.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja mam bluzę i parkę z kieszeniami po przeciwnych stronach. Myślałem, że to się tak specjalnie dobiera, aby włożywszy rzeczy do obu kieszeni nie przeszkadzały sobie one wzajemnie i nie sprawiały rozpraszającego dyskomfortu niewymiernej grubości i obciążenia ramion. Ale skoro, wnioskując z wypowiedzi Wolfa, zarówno bluzy jak i parki maja obie wersje kieszeni - po prawej i po lewej - może to zwyczajnie chodzi o wygodę dostępności dla osób prawo- i leworęcznych?

 

 

czy w BW regulamin mówi coś o fryzurze? Np. czy długie włosy są zabronione czy po prostu zwyczajnie niemodne lub niepraktyczne? I jak to jest w kwestii zarostu?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kieszonki to po prostu była to zmiana specyfikacji - od pewnego momentu na wyposażenie weszły bluzy w nieco zmienionym kroju.

 

Starszy model:

 

- kieszeń od wewnątrz;

- metalowe główki nap;

- guziki z przodu jak w parce;

- rzep między napami w kieszeniach;

- kieszonka na prawym rękawie.

 

Nowsze modele nie mają tych cech - są uszyte prościej.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Czy ktoś próbował zmywać te "A" z metek, powierzchni itp? Bo o ile ma metce na kurtce mi to wisi, to już ma czóbku pokrowca zimowego, wyglądające jak oznaczenie dla bombowców, mi się nie uśmiecha? Nie chcę sam ryzykować, bo mogę zniszczyć materiał. Czy ktoś ma "patent"?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wiesz, mi chodziło bardziej o to ze to jest lalka w jakiejś skali http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...7IYGk_QbrppiiCg i tutaj nie wiem czy jest sens patrzeć na odcienie kamuflażu, bo producenci takiej lalki też popełniają błędy.

 

Ale teraz to sam nie wiem, nie jestem znawcą BW :poddanie:

pozdro!

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...