Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pas trzy-punktowy do MP5


Recommended Posts

Siema.

Szukałem i jakos znaleśc nie mogłem topicu z owym pasem , znalazłem tylko z pasem do M4. Prosze o informacje jak zrobic owy pas albo link do topicu jesli był już taki temat , najlepiej żeby do Waszego info były jakieś fotki , rysunki. Z góry WIELKIE THX :wink:

Link to post
Share on other sites

Pas 3 pkt. do mp5 nic prostrzego :)

Tak więc bierzesz co potrzebne:

2 metry parcianego pasa

1 karabinek (chodzi mi o taką klamre nie o mp5 :wink: )

1 sprzączka (taka przez którą można przeprowadzić pas przez 2 otwory często takie są na różnych torbach itp.)

Jak to zrobić?

Karabinek przyszywasz do początku pasa. Mocujesz go (przyszyty karabinek :) ) w otworze w mp5 i następnie nasuwasz na pas wcześniej wspomnianą sprzączkę tak żeby pas przechodził przez 2 otwory tak jak to wcześniej mówiełem. Następnie prowadzisz pas przez oczko w kolbie lub przy kolbie zależy od modelu mp5 :) i zaginasz pas w stronę lufy. Końcówkę pasa możesz teraz włożyć w tą sprzączkę i masz już gotowy pas 3 punktowy. "Oczko" które Ci powstało możesz regulować jak tylko chcesz w zależnowści jak duże potrzebujesz. Zakładasz go w sposób taki, że w oczko wkładasz lewą rękę a następnie za szyję tak, że jedna część pasa powinna przechodzić Ci pod ramieniem.

I włala :D o to pas 3 punktowy.

P.S. Jak będziesz miał duże problemy ze zrozumieniem mojej instrukcji daj mail to Ci wyśle zdjęcia jak to wygląda.

Link to post
Share on other sites
IMO to bardzo uproszczona konstrukcja

Tylko, że sprawdza się dokładnie tak jak pokazane jest na zdjęciach do których dałeś link...

Luk Ty masz orginalny 3punkotwy czy robiles?

Sam zrobiłem na podstawie orginalnego jaki kiedyś posiadałem.

Kiedys mi pozyczysz sobie go sklonuje

Przecież zdjęcia oddają całą filozofię tego jakże wspaniałego wytworu :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ha !!

 

Ja też dołączyłem już do grupy szczęśliwych posiadaczy cudeńka zwanego pasem trzy punktowych alias, zawieszeniem taktycznym 8) .

 

Swój egzęplaż(rz?) wykonałem dokładnie według wzoru podanego pod adresem :arrow: http://www.arniesairsoft.co.uk/beta/html/n...sling_howto.htm a uczyłem się go używać według instrukcji pod tym adresem :arrow: http://www.cqbsolutions.com/carryoptions.htm (po kliknieciu na obrazkach dokładna instrukcja, którą rączke gdzie wsadzić).

 

Po tygodniu urzytkowania wprowadziłem jedną małą poprawkę - mianowicie wymieniłem pasek 20mm na 25mm bo do mojej MP5A3 od Tm pasuje idleanie właśnie 25mm (szczerze polecam).

 

Mam zamiar jeszcze doszyc małego rzepa w kluczowym miejscu ale o tym jak by ktoś chciał to napisze kiedy indziej.

 

Całoś koszowała 6,80 :!: + wiztya u szewca 2zł :!: + 15min zajawki :D przy montażu. Jeżeli ktoś chce gotowy to zawsze moge coś takiego tanio zrobić dla Ciebie.

 

Postaram się umieścić zdjęcia, ale gdyby się nie udało to napisze, że wygląda bardzo profesjonalnie (chociaż oryginału nigdy nie widziałem to do wszystkich, którzy lubią się czepiać).

 

|---------EDITED----------|

 

Przypomniało mi się o jednej bardzo ważnej sprawie. Ktoś mógłby się zapytać dlaczego kombinuje z tą instrukcją skoro kolega Lukzari podał prostszą, tańszą i szybszą. Otóż jak się okazuje to wbrem temu co napisał Lukzari funkcjonalność jego projektu pozostawia wiele do rzyczenia w stosunku do tego ze stronki, którą podałem wyżej.

 

Dokłądnie chodzi o "trzeci" punkt zawiesznenia (mam na myśli ten, który nie ma fizycznego mocowania do repliki), w wersji z www jest on tak sprytnie skonstruowany, że jest ruchomy. Oznacza to że bron właściwie sama dopasowuje pasek do swojego środka cięzkości w zależności od wybranej pozycji noszenia. Albo robimy to sami (lufa wyżej / niżej) w przeciagu uląmka sekundy przy niemalże zerwoym nakładzie siły (działa jak bloczek).

 

O ile się nie myle u Lukzariego jest to nie możłiwe a przynajmniej nie tak proste (a chyba nie ma czasu na zabawe z tym podczas walki). Co więcej u Lukzariego w tym miejscu może sie pasek wysunąć i wtedy tracimy głownego loopa, na któym replike nosimy i ciach leży na glebie w kawalkach... a tego chyba by nikt nie chciał. To chyba tyle. ZAZNACZAM ŻE MOGE SIE MYLIC BO NIE ROBIŁEM TEGO TAK JAK LUKZARZI ale mój wrodzony zmysł obserwacji i odrobina znjamomości praw fizyki tak mi podpowiadają (ze ten z www jest lepszy sporo lepszy).

 

Dodatkwe bonusy :arrow: możliwośc bardzo dokładnego regulowania wielkosci pęntli gownej (tej, której urzywasz do noszenia - wczeniej loop przyp. red.), a także mozłiwość zarówno zdejmowania jaki i zakładnaia w ekstyrmalnych warunkach (mała przestrzeń uniemożliwająca przłożenie prze ramię - rozpinasz klipsika i mozną nawet zalożyc i zdjać leżąc bez ruszania korpusem).

 

Lukzari bez obrazy :wink:.

 

That's all folks

Link to post
Share on other sites

Naprawdę fajny pasek. Po po wnikliwej analizie postanowiłem, że też go sobie zrobie :)

Co więcej u Lukzariego w tym miejscu może sie pasek wysunąć i wtedy tracimy głownego loopa, na któym replike nosimy i ciach leży na glebie w kawalkach... a tego chyba by nikt nie chciał.

Tak się nie stanie masz na to moją gwarancję :wink: Codzi o to, że pasek blokuje się w tych klamrach sam tym bardziej jeśli nawet ciągniesz lub wywijasz repliką. Dla pewności zawsze można sobie zamontować jeszcze jedną taką klamrę i włożyć w nią końcówkę paska. Z resztą pasek robiłem na podstawie paska 3-pkt. z CA który był kiedyś w moim posiadaniu a jest do dostania w military.pl i machingun.pl.

 

Ale co do paska na ArniAirsoft zaraz zabieram się do roboty :D

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie oto adres, tak jak obiecałem, do zdjeć gotowego paska, według stony www z poprzedniego mojego posta :arrow: http://republika.pl/przemel/MP5/

 

Nie bedą tam wiecznie, podejrzewam że koło 2 tyg.

 

Jeżli jakieś pytania to piszcie. Jestem gotowy napisać dokładna instrukcje jakby koś mial problemy :D. Mam nadziej, że prowizoryczny opis na zdjeciach spełni swoją role.

 

To by było na tyle

 

|--------EDITED-------|

 

A jednak to nie tyle :D.

 

Dodam jeszcze, że pasek jest zszyty w jednym miejscu inaczej by nie działało regulowanie loopa. Co nie zmienia faktu, że jest całkowiecie demontowalny bez uszkodzenia guna czy samego paska.

 

PS. Zdjecia są troche przekontrastowane więc polecam rozjasnic monitor, żeby zobaczyc wszystkie szczegóły.

Link to post
Share on other sites

Hehe bardzo ładny :) Ja niestety nie dysponuje tą klamrą zatrzaskową więc na podstawie schematu z AA poprawiłem mój pas. Jest oparty dokładnie na tym samym rozwiązaniu z tymże zastąpiałem ten plastikowy klips troszkę innym rozwiązaniem i muszę przyznać, że jest o wiele lepiej (mówię o wygodzie nie o moim rozwiązaniu :wink: ). Teraz mogę spokojnie regulować objętość oczka bez konieczności ściągania guna z siebie a robi się to jedym pociągnięciem klamry w górę lub w dół. W dodatku pewniej się trzyma no i jest 100 razy wygodniej :D

 

P.S. 8O Człowieku ruchomy piszemy ch :D :wink: !!!!

Link to post
Share on other sites

Nie no tak ogólnie to wiem, ale inaczej by mi się nie zmieściło dlatego tak wyszło... z jest przez samo "h". Pozaty liczyłem na to, że ktoś mnie poprawi i bede mógł mu coś odpisać a tym samym nabić sobie posta :).

 

SpoX Malina i zielona pietruszka :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...