Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Natek_sk, mi to różnicy nie sprawy czy kupie kabel od gatee za 10zł i zapłacę przesyłkę raz czy będę bulił 2 razy po 5 zł za wysyłkę ;P wyjdzie na to samo ;)

Jeśli chodzi o robienie mosfetu, to też sobie sam nie dam rady bo jestem w tym temacie mega zielony. Jak patrzę na schemat tej płytki to mnie głowa pobolewa :mrgreen: .

 

EDIT: Ile tych DEANów będę potrzebował?

No i zapytam jeszcze raz. Jaki ew. mosfet zamiast tego od gate (rzecz jasna tańszy)? :)

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

"Ile tych DEANów będę potrzebował?"

 

Co najmniej 1 komplet czyli :samiec w replice :samica na baterii.

Kabelki kup 14AWD 1.5mm^^ od mosfetu do baterii i do silnika a do styków czyli spustu wystarczy przekrój 0.7 mm^^.A mosfet według uznania najbliżej masz w Silesia Factory.

 

EDIT: TU masz namiary na sklep w K-ce gdzie kupisz to taniej niż w podanych przez Ciebie linkach.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Wiem, że to nie ten temat, ale widzę tu dużo obeznanych osób w elektronice. Powiedzcie mi lepiej kupić NiCd czy NiMh.

 

do porównania mam niestety tylko cymowskie baterie ale 3 letnia NiCd żyje nadal a NiMh po niecałym roku zdechła. Co możecie mi doradzić (potrzebuje sticka do ak najlepiej 9.6)

Link to post
Share on other sites

Wujek google znalazł mi tylko same ogniwa. Całej złożonej batki nie znalazłem

 

Edit: zapomniałem dodać że zależy mi nie tylko na żywotności ^^ chciałbym ogniwa o zwiększonym napięciu celem przyśpieszenia rofa :P

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Czy ta NiMh to ta stockowa która jest w zestawie od krakmanów ? bo jak tak to nie dziwota.Ogniwa wymienione przez segera są dobre bo i zima im nie straszna ale trzeba je rozładowywać przed każdym łądowaniem aby szybko nie padły .Ja używam sticków 9.6 v 1500 mAh firefoxa od krakmanów i nie narzekam rof na sp120 jest niezły gorzej na sp 130 przydała by sie 10.8 ale boje sie że GB szybko padnie bo wale często długimi seriami,ostatnio koledze formatowałem sticka 9.6v o pojemności 2000mAh i po małej modyfikacji upchał go do AKS mimo dużej długości.Także jak nie chcesz się bawić w zamawianie pakietów do roboty to te firefoxy od krakmanów są naprawdę niezłe.

Link to post
Share on other sites

Im mniej styków tym lepiej, więc całość układu najlepiej zlutować i mieć 1 wtyk na podpinanie batki. W zaproponowanym układzie na płytce są bezpieczniki polimerowe wbudowane, więc bezpiecznik standardowy leci do kosza razem ze stockowymi kablami.

 

Jak chcesz mieć boskiego rofa w AK, to wsadź sticka LiPo 11.1V 1300mAh 15C.

 

W okolicy 100 - 150 zeta ogarniesz takiego od firefoxa choćby na taiwangunie.

Link to post
Share on other sites

Im mniej styków tym lepiej, więc całość układu najlepiej zlutować i mieć 1 wtyk na podpinanie batki. W zaproponowanym układzie na płytce są bezpieczniki polimerowe wbudowane, więc bezpiecznik standardowy leci do kosza razem ze stockowymi kablami.

 

Jak chcesz mieć boskiego rofa w AK, to wsadź sticka LiPo 11.1V 1300mAh 15C.

 

W okolicy 100 - 150 zeta ogarniesz takiego od firefoxa choćby na taiwangunie.

 

a czy do lipoli nie trzeba mieć jakoś specjalnie zmodyfikowanej repliki, a i sprawa najważniejsza.. Nie chciałbym żeby ten 11.1V zjadł mi replikę.

 

Gdybym miał pewność, że mój GB zniesie 9 ogniw (10.8V) to bym już dawno go kupił.

 

Te cymowskie gearboxy CM02B ponoć pancerne ale chyba nie chce ryzykować (?)

Link to post
Share on other sites

Slayer jaką masz sprężynę w swojej replice i co chcesz z nią zrobić albo idziesz na maxa i zmieniasz okablowanie +mosfet i jedziesz na lipo 11.1 sp minimum 130. A te wartości 1300 mAh dla lipo to dla mnie nieporozumienie dość ze mała pojemność to trzeba jeszcze dbać o pakiet aby go za bardzo nie rozładować bo zaraz padnie .Lepiej popracować nad zasięgiem je żeli masz 1 replikę.Albo wariujesz z rofem i nie dbasz o GB albo masz mniejszy rof i dłuższe życie GB.

 

 

Seger jak dla mnie to nie ma problemu z rozładowywaniem pakietu ni-cd ale nie wszyscy maja odpowiedni sprzęt aby zadbać o aku a już nie mówiąc o twoim sprzęcie 8)

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...