Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad sprowadzeniem repliki(eMka G&P lub L85A2 Star'a lub G&G) z WGC Shop z racji tego, że ceny w stosunku do naszych polskich cen są dużo niższe.

Chciałem się zapytać jaka jest "kultura" współpracy z tą firmą?

Jak długo trzeba czekać, aż paczka dojedzie do mnie do domu (Kołobrzeg)?

Czy ktoś ma nie miłe doświadczenia związane z tym sklepem?

Jak wygląda sprawa z cłem, VATem itd?

 

 

 

z góry dziękuje

 

 

 

PS: Przepraszam za wszystkie błędy gramatyczne itp. xD

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak.

To co zamówiesz niekoniecznie może akurat być na stanie magazynowym. Jest to weryfikowane dopiero po dokonaniu wpłaty na konto sklepu. Jeżeli tak się zdarzy, że czegoś ne będzie to możesz na to miejsce zakupić coś innego, lub czekać aż będzie. Czas oczekiwania wynosi od tygodnia do nawet i pół roku. Rzadko kiedy dłużej.

Czas przesyłki to kilka dni to dygodnia - Express; tydzień do miesiąca - airmail; dwa miesiące - pół roku - ground mail. Następne paczka idzie na cło gdzie leży do 2-ch tygodni i dostajesz info ile trzeba dopacić (VAT=22%, Cło= różnie, zależy od celników ale zazwyczaj poniżej 10% a na ogół jest to 3.7%).

 

Czasami celnicy się czepiają i chcą dodatkowych wyjaśnień, tłumaczeń dokumentów, deklaracji że to nie na handel ani do napadów rabunkowych..

Czasami przyślą nie to co się zamawiało (ekstremalnie rzadko w przypadku WGC) lub niedziałające w pełni poprawnie (również mała szansa, czyma że bierzesz asortyment low quality).

Link to post
Share on other sites

U Nas zostaliśmy poinformowani telefonicznie o tym że paczka jest już w Polsce i potrzebie wysłania faktury VAT. Jak już wysłaliśmy to paczka przyszła za pobraniem i gites.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

WGC dołącza faktury do paczek, więc na 99% dostaniesz od razu paczkę za pobraniem z UC. Ten 1% to przypadki kiedy chcą dodatkowych wyjaśnień. Ode mnie np. chcieli kiedyś jakichś informacji dot. mocy replik :wink: :roll: Na szczęście przyjęli własnoręcznie sklecony fax :)

Link to post
Share on other sites

WGC dołącza faktury do paczek, więc na 99% dostaniesz od razu paczkę za pobraniem z UC. Ten 1% to przypadki kiedy chcą dodatkowych wyjaśnień. Ode mnie np. chcieli kiedyś jakichś informacji dot. mocy replik :wink: :roll: Na szczęście przyjęli własnoręcznie sklecony fax :)

 

Mi przysyłają fakturę dołączoną przez WGC abym ją przetłumaczył :P Widać angielski w warszawskim UC jest jeszcze nie osiągalny :).

Link to post
Share on other sites

A czy ktoś z Was miał przesyłkę odprawianą jeszcze przed dotarciem do kraju?

Zamawiałem teraz z WGC, wysłali UPS'em we wtorek, w środę rano dokonałem tłumaczenia elektronicznej wersji faktury, która została wysłana do urzędu celnego. Wg UPS paczke powinienem otrzymać jutro. Jeśli tak się stanie, to będzie swego rodzaju przełom - koniec z długotrwałym oczekiwaniem na odprawe przez UC :) Dam znać jak się potoczy sytuacja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W moim wypadku (zamawiałem tylko 1 raz jak do tej pory) nie było żadnych problemów. Nie wiem czy miałem szczęście czy co, ale paczka przyszła prosto do domu i była już 5 dni po wysłaniu z HK. Może dlatego, że była mała? (1 pistolet plus części do niego) Na maile odpisują szybko i rzeczowo. Generalnie nie mogę nic złego powiedzieć na temat sklepu na podstawie tego jednego doświadczenia, same plusy.

Link to post
Share on other sites

To ja może zadam tutaj swoje pytanie żeby nie zakładać kolejnego tematu :) Orientuje się może ktoś z Was jak często WGC uzupełnia swoje zapasy? Chodzi mi konkretnie o repliki G&P. Większość jest OoS, ja złożyłem zamówienie na SPR/A Extended Stock (jeszcze nie przelewałem pieniędzy) i zastanawiam się ile mogę poczekać. Jeżeli to ma potrwać na prawdę długo to pewnie zdecyduję sie na inną replikę :)

Link to post
Share on other sites

i tak właśnie już zrobiłem :) Myślałem jednak, że skorzystam również z waszego doświadczenia, bo pewnie orientujecie się jak często coś znika z tego z sklepu i jak często tam wraca :P Zależy mi także na czasie, bo jeżeli dostawy są skąpe to pewnie wymienię replikę na jakąś IN STOCK.

Link to post
Share on other sites

To kiedy ja chcialem kupić ACOGa od G&P wyglądało to tak :

1. Nie ma,

2. W przed dzień złożenia zamówienia JEST ! Czyli po około 2 tygodniach.

3. 2 Dni później nie ma ! Damn...

4. po tygodniu znowu jest...

aczkolwiek uważam, że to raczej nie wina tego, że im dostawy przychodzą a raczej tego, że nie zawsze wiedzą ile i czy W ogóle mają w magazynie coś co sprzedają.

Link to post
Share on other sites

A mogę tylko spytać jak mniej więcej CIĘŻKA była paczka, albo co w niej było ? : ]

A nie pamietam dokładnie wagi, wiem że było 7 aegów z tego 3 z granatnikami, ze dwie kamizelki, i jeszcze kilkanaście drobnych gratów.

i ileś wybulił za expres shiping..

 

za przesyłkę wszystkiego zapłaciłem 430$. Wychodzilo to mniej wiecej na oko w przyblizeni ok 10$ za kg ;)

Edited by piachu
Link to post
Share on other sites

430 USD ?! No to wiesz...oni Ci to chyba w zębach przynieśli osobiście :P

Wybacz, ale to chyba nie jest przełom w paczkach z WGC :P

 

domyślam się, że sie rozłożyło dla teamu czy komu to kupowałeś/kupowaliście, ale nie uważam, żeby za taką cenę - około 900 zł czy tam więcej nawet, cieszyć się, że paczka w tydzień :P

 

oczywiście to jest tylko MOJE zdanie i można się z nim kłócić : ]

Link to post
Share on other sites

To ja może wrócę do swojej sprawy. Jak już mówiłem zamówienie i przelew poszły. W odpowiedzi na maila, którego wysłałem napisali mi, że dopóki ta SPR/A będzie dostępna może minąć parę tygodni. Zdziwiłem się tylko, gdy dostałem e-maila: order status - packaging z datą wysyłki, a jeszcze bardziej jak zmienił się na shipped po 4 dniach :) Potem dostałem maila, że jednak mieli jeszcze jedną sztukę i mi ją wysłali. Straszny fart. Jest, więc jak mówiliście, nigdy nie wiadomo :)

Edited by Martin
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...