Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Który z tych 3 tłoków jest najwytrzymalszy?


Recommended Posts

Witam

Chce kupić wytrzymał tłok do M249 CA do sprężyny m140 systemy.

 

Który z nich wytrzyma najwięcej?

 

1. http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=404

2. http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1547

3. http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=895

 

Dodam że przy sprężynie m130 systemy ok 400fps pękł mi tłok Systemy aluminiowy. Odpadł cały kawałek z dwoma pierwszymi zębami, nie mam pojęcia dlaczego?

 

Wyjaśni ktoś? Ścinka czy co?

 

No i który tłok?

 

Prosze o szybką odp bo jeszcze dzisiaj chce zamówić ponieważ idzie święto itd

Link to post
Share on other sites

Ja mam tłok Aluminiowy Systemy na M170 i jak narazie jego zużycie mogę określić jako pomijalnie małe (zdarta wierzchnia warstwa tej niby teflonowej powłoki z zębów).

Po podobnym przebiegu tłok ICSa wyglądał nieco gorzej (były widoczne odciski na zębach).

Link to post
Share on other sites

No olo ci powiem ze ten moj tłok przy przebiegu 4000k kulek w m249 i tez nie widziałem nic nia zębach ale dlaczego on pękł?

 

Czyli polecasz ten za 100zł tak? Ten ostatni?

Możliwe, że źle go odlali i pękł. Jeżeli znowu ci pęknie podobnie tzn, że coś jest źle złożone...

Link to post
Share on other sites

http://asgshop.pl/produkt.php?id=723

http://asgshop.pl/produkt.php?id=724

Nie wiem jakie zębatki no więc podaję dwa rodzaje. Od razu mówię że jest to jedyny tłok jakiego urzywałem wogóle poza stockowymi, nie mam porównania do innych, ale narazie wytrzymał około 30.000 - 35.000 kulek na M135 i w ostatnim miesiącu na M150. Też w SAW'ie, Długie serie itp, zamontowana aluminiowa głowica tłoka. Stan określam jako 4/5, ale to z mojej winy, bo odpaliłem cały tuning na chińskiej sprężynie, miałem zacinkę przez tąwłaśnie sprężynę i tłok trochę objechało, tzn wytarło mi zęby.

Link to post
Share on other sites

Aluminiowy tłok to zły pomysł. Jest cięższy od plastikowego co przekłada się na krótsze życie szkieletu gearboxa. Oczekuj też spadku RoFa i nieco mocniejszego stuknięcia przy uderzeniu. Dodatkowo jak już powiedziano aluminium nie jest twardym metalem i łatwiej jest wyrwać zęba niż w przypadku stali. Zaletą tego jest mniejsze zużycie zębatki tłokowej.

 

Tutaj masz review i porównanie tłoków

http://www.airsoftmechanics.com/home/content/view/20/26/

 

Najlepiej wypadł deepfire z kompletem tytanowych zębów

Link to post
Share on other sites

Miałem w M249 Hard piston Promka- poleciał po 10k kulek na M150.Teraz mam Tytana z DF i zero śladów po 40k kulek.

Używam tłoka z DF w mechabox Systemy przy M170 i poleciał po jakichś 15k kulek , ale nie raz w auto strzelałem- co ciekawe pękł dokładnie w tym miejscu co nowsza wersja ma wzmocnienie-ale i tak założyłem DF tyle że nowszą wersję.

Właśnie robię z M4(spr.M140) kumpeli,replika ma już ponad dwa lata,od nowości siedzi tam tytan z DF i jak tak patrzę na niego to śmiem twierdzić że będzie to jedyny tłok jaki śmigał w tej replice- i żaden inny nie będzie potrzebny.

Link to post
Share on other sites

Tak apropo tłoka DF.

 

Kolega ma springa systemy i tłok DF z tytanowymi zębami. Powiedział,że miał taki problem - spręzyna była za szeroka w stosunku do tłoka.

 

Ja kupiłem zielony tłok DF,ale z 1 zębem metalowym i springiem M120 (stara spręzyna - parę miechów) systemy.

 

U mnie sprężyna weszła do środka i po zmontowaniu wszystkiego po paru strzałach,czy nawet 1 serii tłok zablokował się w tylnim położeniu. Nie może to byc wina za słabej batki - swieża 9.6 GP 2200 mAh + silnik M120 G&P, ogólnie stock G&P - rof był bardzo wysoki.

 

Co może byc tutaj problemem ? w/w tłok ? czy coś innego ?

 

Chodzi mi o współpracę tłoka DF ze sprinngiem Systemy - ktoś z was miał może już takie problemy ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Co do samych tlokow to pekaja i beda pekac nie zaleznie jakiego producenta , wiadomo ze albo kupujemy najtansze albo najdrozsza co do samego deep fire jakos do mnie nie przemawia ten producent czesci , zbyt wiele razy spotkalem z brakiem zespasowania co zniechecilo mnie w dalszym wykorzystywaniu ich w jakichkolwiek pracach przy gerboxie .

 

Sam jestem posiadaczem ca249mk1 co ostatnio zauwazylem:

 

 

-m120 systemy i 9.6 2400 r/c sanyo

-n/b systemy do m4 (powinien byc do m16 ale taki akurat mialem)

 

ROOF przed duze R box CA za maly he he.

Skatowalem minimi w ostatnia niedziele tzn. wystrzelilem w ciagu 4h 11tys. kulek da sie.

Pekla sprezyna w trzech miejscach i urwal sie standartowy zolty tlok CA (troche mnie to zdziwilo) ale seria 3min. bezcenna /Generalnie replika wystrzelala w tej konfiguracji 20tys. kulek.

 

Przeczytalem wyzej ze ktos tam wstawil m140 i roof taki sam , ja na swiezo dzisiaj rozprulem gerbox i :

 

-Zebatki ultra super torgue up + tlok systema zwezone kly.

-spezyna m140 systema

-silnik magnum systema

Zdjalem z wieszaka to co uwazalem za stosowne.

 

Tak od siebie to rozebranie minimi i zlozenie jako pierwszy raz bylo nie co wkur...

 

Ok mowie sprawdzamy :

 

-po roffie zostalo wspomnienie , strzela to sobie jak emka na mocnej sprezynie zero satysfakcji.

 

Dorabiana dysza napewno zabiera kilka fps ale wynik 450 fps na 0.2g nie powala , nawet jezeli predkosc wylotowa podniesie sie o 30-40fps(po zamontowaniu wlasciwej) to i tak kiepsko biorac pod uwage ze ma to byc karabin zasypujacy a nie snajperski.

Szybkostrzelnosc spadla conajmniej o 35%.

 

Zamontowanie akumulatora 10.8 lub 12v spowoduje drastyczne uwedzenie wlacznika chyba ze ktos ma inne doswiadczenia ????

(tu pytanie do innych uzytkownikow)

 

Po tych zabiegach stwierdzilem ze wroce do sprezyny m120 moze przymierze m130.

Wstawie w zaleznosci zebatki fabryczne lub su torgue systema i wloze silnik fabryczny aczkolwiek przy jego wyciaganiu z gerboxa wiecej szczotek lezalo w obudowie niz bylo na swoim miejscu w silniku ah te slaskie serie.

 

A co do tloka zeby nie odbiegac od sedna tematu ja zamontuje albo zolty od CA albo wersje ekonomiczna systemy obydwa mam w sprzedazy po 50zl.

Awarie sa wliczone w eksploatacje tej repliki wiec nie ma sensu inwestowac w tloki w cennie 100zl.

 

I poraz kolejny prosze o wybaczenie , jezeli juz zmienie komputer to wtedy zaczne uzywac polskich znakow poniewaz poprostu bede je mial.

 

Mam nadzieje ze moj post cos wnosi i z gory przepraszam jezeli naruszylem czyjs swiatopoglad.

 

Bechu

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...