Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Który z tych 3 tłoków jest najwytrzymalszy?


Recommended Posts

Jak masz zębatki z największym z największym przełożeniem to się nie dziw. Chcesz mieć ogromnego rofa? M120 + zęby o orginalnym przełożeniu + Systema magnum + batka 12V.

Nie tyle Systema Magnum, co Systema Turbo ;) Magnum to nie jest Hi-Speed.

Link to post
Share on other sites

Silnik magnum jest na moc a turbo na szybkosc ale na slabej sprezynie. Turbo montuje sie na m120max.

 

Tak bravo, batka 12v r/c poda co trzecia kulke a fabryczna zebatka wypadnie dolem gerboxa w kawalkach tlok wytrzyma 1tys. kulek nie wspomne juz o wlaczniku ktory bedzie wygladal jak z mikrofali moze od razu 14.4V kwasowy po co sie rozdrabniac.

Takie tuningi mozna sobie zawiesic na scianie z dopiskiem jak sie uczylem na swoich bledach.

 

Ciagle ktos zapomina ze wprowadzone modyfikacje maja na celu podniesienie zasiegu strzalu ale wiaze sie to z tym ze gerbox ma nie klekac po 2-5 tys. cykli.

Jezeli jest inaczej to na sciane.

Tlumaczac komus ze modyfikacja kosztuje np. 1200 pln robi zeza bo lepiej sobie przeciez zrobi za 300zl i bedzie dzialac nawet dwa miesiace.

 

Tlok Ca sprawdza sie bardzo dobrze na twardych sprezynach(130-150) nie na stockowych.

Nie ma kompromisu albo zasieg albo szybkostrzelnosc.

 

 

Rozmawiamy jak tanio zrobic cos co bedzie dzialac ja twierdze ze sie nie da.

Pozdr.

Edited by besku
Link to post
Share on other sites

A czy to taka kolosolana roznica jeżeli się sfajczy jedno czy drugie to i tak nie będzie dzialać .

Rozwijamy temat czy lapiemy sie za slówka to o dziwo najlepiej nie ktorym wychodzi.

Jakoś problem z podawaniem kulek jest nie istotny lub z utraceniem zębatki tlokowej sami znawcy siedzą widze przy klawie.

 

Wlącznik w ca jest zintegrowany w razie upalenia idzie cały do wymiany no i co?

 

Nie da się spalić ??, zalecane napięcie fabryczne to 12 v??? .

 

Konstrukcja włącznika skutkuje tylko jego wydłużoną żywotnościa wszystko się zużywa.

Link to post
Share on other sites

Styki w M249 są nie do spalenia. Tak jak W L85 Stara bo są tego samego typu. Kolejna sprawa Nie podawanie kulek? Hmm Już widziałem M249 z batką 12V podającą wszystkie kulki i nie strzelała zębatkami, działa chyba nadal od 1,5 roku bez serwisu części oprócz smarowania części. Btw Trzeba mieć dobry mag bo tylko 2 boxy podawały. Inna sprawa mówisz o 14,4V? Proszę bardzo w Japoni na Halach używają czasem takich batek na sprężynach 1J. Nie raz widziałem emki z rofem takim że głowa mała i wszystki podawały.

W gwoli ścisłości parametry styków z M249/L85: 15A przy 125/250V AC troszkę więcej niż 12V.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jestem po wakacjach wiec nie bedziemy sie ciskac.Upre sie ze na 12v i fabrycznych zebatkach podda sie zebatka tlokowa.

 

Co do podawania kulek co giwera to urodzaj , sadze ze roof na takiej konfiguracji bedzie podchodzil pod 25 strzalow na s. (Tlok jest bez szans )tak jak wspomniales chyba tylko nowy magazynek przez jakis czas bedzie podawal wszystkie kulki.

 

Wlaczniki w aegie pala sie wszystkie dlaczego upierasz sie ze w minimi jest niezniszczalny ,jest to tylko kwestia ilosci cykli.

 

A mam taki plan ze zloze sobie tak jak piszesz swoja giwere i zobaczymy co sie stanie ..koniec mojego gdybania.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo. Tylko podpowiem że cały bubel leży w tym aby replikę dobrze złożyć ;) Przy takim rofie spasowanie części musi być idealne tak jak i shimming. Licz się z tym że będziesz musiał szlifować przód tłoka lub robić cieniuśkie dystansery aby spasować idealnie moment w którym zębatka zazębia się z tłokiem etc ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...