Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Patent wymyślony (ale jeszcze nie spraktykowany) przez kolegę:

 

- zawiesić Kurza na pase jednopunktowym pod pachą,

- przyczepic replike pasami (coś a'la troki) rzepowymi do oporządzenia. Sam sposób przyczepienia - to moze być coś na kształt kabury, albo zwykłe chamskie paski.

 

Rzepy zabezpieczają MP5K przed majtaniem się na wszystkie strony, a 1-punktowe zawieszenie zapewnia odpowiednią wysokość "zwisania". W razie czego - zrywasz rzep i wygarniasz z automatu spod pachy / z biodra.

 

Oczywiscie potem możesz zużyć parę sekund na puszczenie broni głównej na pas, wypięcie Kurza z zaczepu pasa i rozłożenie kolby.

 

Powtarzam - spraktykowane to jeszcze nie było.

Link to post
Share on other sites

są jeszcze kabury udowe przeznaczone do MP5K (PDW bardo łatwo przerobić na Kurz) http://www.sklep.vest.pl/advanced_search_r...amp;x=0&y=0 tyle że mieszczą się bez przedniej raczki :/ mam dokładnie ten sam problem i chyba opcja : http://www.blackhawk.com/category1.asp?D=D...=&priceend=

 

powinna być najlepsza, tylko jeszcze jak to zrobić samemu ?

 

znalazłem coś takiego jeszcze :

http://www.youtube.com/watch?v=CVSCOap6tbc

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sorry za odgrzanie topica.

 

Kierując się linkami na youtuba, spłodziłem coś takiego:

fa5f4a7c6f2607f7m.jpg

Kabura została zrobiona z kabury SwissArma, która to została rozpruta na szwie, odprułem kieszeń na maga, która zszyta końcami i przyszyta w innym miejscu do kabury robi za miejsce na chwyt gripa, cała replika trzyma się jeszcze na zatrzasku i pasie, który początkowo służył do zabezpieczenia pistoletu przed wypadaniem z kabury. Dodatkowo pasy udowe zostały podszyte w dwóch miejscach, co poskutkowało usztywnieniem całości.

Replika w tym nie lata, stestowano w terenie, można się z tym skradać, czołgać, łazić po jeżynach i w innych krzaczorach, wyjęcie trwa o połowę szybciej niż pistoletu ze zwykłej kabury. A teraz z minusów, trza mieć długą nogę ( ja mam 191 wzrostu to nie mam na szczęście z tym problemu ;-) ), noga się męczy odpowiednio bo wisi na niej 2 kg odważnik ekstra ;-), dodatkowo, żeby to wszystko było stabilne, nie latało, nie kiwało się itp, muszą być dość mocno spięte pasy udowe, wiadomo = słabsze krążenie, szybsze męczenie.

Tutaj fota z ostatniej niedzieli, ale z daleka zrobiona i trzeba mocno powiększać KLICK

Jeszcze jedna, widać jak mam to powieszone KLICK.

Link to post
Share on other sites

I tak powinno być - po co przedni chwyt do pistoletu, który można trzymać w jednej ręce. W oryginale ma sens bo pomaga opanować odrzut, ale w airsofcie chwyt przedni i dzyndzelek mający zdaje się zapobiegać przypadkowemu złapaniu za koniec lufy są moim zdaniem zbędne.

Jak sobie kiedyś Kurza albo PDW kupię to też upiłuję... tylko ładniej ;-)

Link to post
Share on other sites

To upiłuj jeszcze muszkę, szczerbinkę, bo przecież w airsofcie można celować po lufie. A w ogóle zostaw sam gearbox z magazynkiem, bo przecież reszta jest zbędna. :roll:

A żeby nie było totalnego OT, to możnaby wykombinować jakiś twór kaburopodobny z torby na puste magazynki, z krótkim magiem powinno wchodzić bez najmniejszych problemów. Jak coś z tego wyjdzie to dam znać.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Łee.... Nie obraź się, do pupy te kaburki co dałeś linka. Nie dość, że rżnąć replikę trzeba, to w sumie ona jest jak zwykły pistol i tak samo kijowo się ją z tego wyciąga, a nadal waży. IMHO bez sensu.

Wolę już Świniaka z nieodciętymi częściami i panelem jak mam.

 

EDYTA: Zobacz:

4e1eff95e1e8ca92m.jpg - sama kabura

5c2d20c04859af1cm.jpg - to samo przy wkładaniu repliki

667daef34902e33dm.jpg - i włazi nawet z zapiętym długim magiem i można to nosić i nie przeszkadza (mi bynajmniej).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...