Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak już pisałem wcześniej zabrałem się za grawerowanie oznaczeń. Jako że podszedłem do tego bez przygotowania i pierwszy raz miałem frezarke/dremel w rączkach, efekt jest jaki jest:

 

dsc09017op6.th.jpg

 

I pytanie z innej beczki - ma ktoś może wymiary kolimatora znajdującego się na rączce g36?

Link to post
Share on other sites

Panowie, kto z was uzywa przedniego chwytu z dwojnogiem G&P do G36?

1.Jaka tam najlepiej pasuje bateria?

2.Czy do przedniego chwytu da rade wcisnac baterie typu Stick?(czy ktos probowal?)

 

Pzdr,

Adi

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

Adi, moja rada. Nie kupuj przedniego chwytu G&P. H*nia jakich mało, poza tym po co więcej kasy wydawać. Kup sam dwójnóg. Widziałem że były dostępne jakiś czas temu. Samo założenie polega na wyjęciu pinu w dolnej przedniej części łoża (tej gdzie sie karabińczyk od pasa zaczepia), wsunięciu dwójnogu w miejsce montażu, włożenie pina z powrotem. Wchodzą te same baterie, bo łoże te same - w środku nic sie nie zmienia. Ja osobiście korzystam z kolby pełnej (nie jak to pisali - stałej).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Próbowałem to zakładać i używać.

Magpule do standartowej amunicji natowskiej 5,56 (występują jeszcze 7,62 i 9mm) pasują bez problemu na magazynki od G36. Należy tylko odkręcić dno magazynka, nałożyć magpula i na nowo skręcić. Przy hicapach zostaje bardzo mało miejsca do podkręcania magazynka !

Link to post
Share on other sites

Linka musi być stosunkowo długa (u mnie jakieś 80 cm), ale dowiązana wysoko (tak żeby było daleko od kolan, a blisko ramion).Trzeba by dowiązać magazynek gdzieś na wysokości szelki - musisz eksperymentować z długością linki tak, żeby nie kończyła się na wysokości kolana i jednocześnie żeby spokojnie można się było złożyć do strzału.

 

W "kamizelce KSK" d-ringi zrobione w tym celu są umieszczone nad ładownicami, więc dość wysoko.

 

Ronin

 

p.s.

 

Ta metoda nie służy do dowiązania wszystkich magazynków, a jedynie tych pod "słabą" ręką (pakiet dołączony do broni + jeden pakiet w którejś z ładownic primary). Do dorobionego z linki magpula linka prowadząca od oporządzenia dołączana jest zazwyczaj jakimś plastykowym małym karabińczykiem, czy czymś co pozwala w razie potrzeby "odczepić się" od broni.

 

Jeżeli mamy połączone z oporządzeniem linką dwa pakiety to linka od każdego z nich ma inną długość - tak żeby dwa wiszące pakiety się o siebie nie obijały.

 

Zaletą rozwiązania jest to, że magazynków nie trzeba wrzucać z powrotem do ładownic, czy przekładać do worka na odzysk - wywala się je po prostu "na ziemię". W połączeniu z faktem, że z ładownic wyciągamy jednocześnie po dwa magazynki daje to niezłą szybkość przy wymianie pierwszych trzech magazynków (jeden dołączony do tego w broni + dwa w pakiecie).

 

Wadą jest to, że to prosta droga do usyfienia magów. Poza tym jest zawsze ryzyko zahaczenia o coś linką.

Link to post
Share on other sites

Ja krótko spytam. Jakie formacje poza piechotą używają G36 (nie K)?

 

Cała Bundeswehra używa jako podstawowego uzbrojenia G36.

Tylko sporadycznie w niektórych jednostkach spotykasz bardziej specjalistyczną broń, lub inne odmiany G36.

Link to post
Share on other sites

No nie do końca masz racje, bo od 2005 roku jest na wyposarzeniu KSK.

Broń o długości 720mm(ze złożoną kolbą tylko 500mm) stąd też dodatek C- Compakt, jest idealna dla jednostek specjalnych, i pojawia się też sporadycznie w innych jednostkach BW.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu (może z rok) na to samo pytanie odpowiedziano, że w ogóle nie używają. :D W sumie dobrze wiedzieć, poprawi mi to samopoczucie. :)

 

A mi nie poprawi samopoczucia! Właśnie sprzedałem moje CA G36C bo nie było 'kontraktowe'...

 

Inna sprawa, że sprawiłem sobie SRC G36K KSK :killer:

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu (może z rok) na to samo pytanie odpowiedziano, że w ogóle nie używają. :D

 

Wiadomości muszą być ciągle uaktualniane. To akurat jest wiedza z ksiażki o której kiedyś wspominał Ronin " Die Spezialverbände der Bundeswehr" autor Stören Sünkler. (tłum. Jednostki specjalne BW)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...