Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W książce znaleźć można informację, że taka broń jest w arsenale, ale nigdy nie widziałem jej na żadnym zdjęciu w rękach żołnierza BW (czyli nie ma potwierdzonej informacji, że jest w bieżącym użyciu) - podobna sytuacja jest z HK 416 - karabin był testowany, kilka egzemplarzy jest w arsenale, ale to nie etatowy model. To samo z UMP, Stayerem... Najprawdopodobniej z wersją C jest tak, że broń trafiła jedynie do testów, ale w praktyce nikt tego nie nosi i z tym nie ćwiczy. Jeżeli ktoś myśli poważnie o odwzorowaniu czy rekonstrukcji to wersja C po prostu nie pasuje, a tłumaczenia "odtwarzam żołnierza, który testuje G36C" są mocno naciągane...

 

@: danyboy - dobrze zrobiłeś

@: Kantek - zmień giwerę ;)

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poza tym konwersja wyjdzie dość drogo - chwyt przedni, rączka z lunetą, kolba, lufa itp. Osobiście mam w planach kupno G36 z SRC a chińskie G36c zostanie do walki na budynkach. Nie jestem masochistą żeby walczyć metrowym karabinkiem w pomieszczeniach. Mp5 mi nie leżą, dodatkowo musiałbym się liczyć z dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem kompletu magów.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Dołączam się do stwierdzenia poprzednika, a do tego chciałbym się dowiedzieć, czy bagnety z NRD do ak74 pasują do replik, czy też nie, tak jak to ma miejsce w bagnetach polskich. Jeśli tak, to jak trzeba zmodyfikować nasz rodzimy wyrób, by ten pasował? (o ile ktoś ma na ten temat pojęcie)

 

Ronin świetny pomysł z tymi pinami. Zastanawia mnie tylko, czemu w kolbie znajdują się 4 otwory, skoro w mojej replice doliczyłem się 3 pinów? 133% normy czy też ma się tam znaleźć pin kolby, ewentualnie innego elementu?

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Dołączam się do stwierdzenia poprzednika, a do tego chciałbym się dowiedzieć, czy bagnety z NRD do ak74 pasują do replik, czy też nie, tak jak to ma miejsce w bagnetach polskich.

 

Nie pasują.

 

Jeśli tak, to jak trzeba zmodyfikować nasz rodzimy wyrób, by ten pasował?

 

Trzeba dorobić nowe "kółko" w bagnecie oraz przerobić zatrzask w bagnecie, lub to na czym się zatrzaskuje na lufie G36.

 

Różnice pomiędzy "kółkami" widać na tych stronach - AK74 i G36

Pozdrawiam

Krzysiek

Link to post
Share on other sites

Super artykuł. A propos opisu modyfikacji oznaczeń selektora ognia coś ruszyło do przodu?

 

Tak, artykuł już powstał. Jak tylko skończę zmianę oznaczeń u jednej z osób w teamie, którą wykonywałem równocześnie z jego pisaniem (robiłem zdjęcia na bieżąco żeby każdy etap pokazać) i będę miał komplet fotografii, wrzucę artykuł ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...