Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

widziałem nawet MG 36K ;)

 

Sam dążę do takiej modyfikacji ;) - już mam odpowiedni mostek pod optykę, łoże i dwójnóg. Jeszcze tylko rączka RIS i kolimator i będzie tak:

 

action7afghanksk36k.jpg

 

A co do G36 z wcześniejszego zdjęcia - jest to jedyna tego rodzaju modyfikacja jaką widziałem, szyny do C nie są kontraktowe ale można je bez problemu kupić na rynku cywilnym... Te trzy informacje pozwalają wyciągnąć wniosek, że ten żołnierz sam zaopatrzył się w tę szynę kupując ją w dowolnym miejscu (e-bay, e-gun, SL8 czy inne).

 

Takie rzeczy przejdą jak długo nie staną się za częste. W drużynie jedna osoba z niekoszerną modyfikacją jeszcze ujdzie, ale więcej to już dość dziwnie wygląda moim zdaniem :?.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Danyboy próbował zamontować na optykę od G36 z szyną ris kopię eotecha... o dziwo się nie zmieściło. Jakiś pomysł czemu?

 

(Danyego replika to SRC G36 KSK)

 

Nie zmieściło się, ponieważ eotech był długi, a szyna na optyce krótka. Dodatkowo jak tylko kończyła się szyna zaczynał się plastik rączki transportowej na tej samej wysokości co ząbki szyny. W efekcie plastik blokował możliwość wsunięcia eotecha głębiej.

Nie wiem jak inne szyny, ale na ta z SRC nie da się zapiąć długiego eotecha. Myślę, że krótki spokojnie będzie pasował.

Link to post
Share on other sites

T po kolei:

 

- mam G36K Stara i tam optyka jest z szyną w standardzie. Do G36K CA dorabiałem z kolei do łysej optyki uciętą na odpowiednią długość szynę RIS - tę rączkę ma Tuziol a za jakiś czas pojawi się u nas artykuł jak to zrobić. Taka modyfikacja wychodzi bardzo tanio - o wiele taniej niż nowa rączka Star-a;

- w oryginale pod szynę wsuwa się podkładki dystansujące, które ustawiają nam optykę na odpowiedniej wysokości. Podkładki mają określoną wysokość, więc pod 552 dobiera się odpowiednią. W optyce airsoftowej nie ma tych podkładek wię trzeba dorabiać samemu.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wyjąłem z chwytu lunetę, następnie wywierciłem mała dziurkę w miejscu gdzie siedzi luneta, przełożyłem śrubę przez otwór i przykręciłem z jednej strony. Druga śruba przechodzi przez mała blaszkę i trzyma szynę ris z drugiej strony.

Link to post
Share on other sites

Danyboy próbował zamontować na optykę od G36 z szyną ris kopię eotecha... o dziwo się nie zmieściło. Jakiś pomysł czemu?

 

(Danyego replika to SRC G36 KSK)

Jest wiele rodzaje EoTechów, jedną z podstawowych różnic jest też ich długość.

Najczęściej spotykana wersja to 551 długości 102mm lub 552 długości 131mm.

Mówię o orginałach, nie wiem jak to wygląda z ich airsoftowymi kopiami.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zapraszam do lektury kolejnego artykułu w dziale "Warsztat". Niestety, z racji opóźnień w dokończeniu malowania pewnego elementu repliki ze zmienianymi oznaczeniami selektora, publikacja artykułu o przemalowaniu oznaczeń nieco się opóźniła. Skłoniło to nas do zmiany kolejności publikacji, dlatego teraz zamieściliśmy artykuł opisujący modyfikację kosmetyczną atrapy zamka:

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=43

 

Mam nadzieję, że Wam się spodoba ;).

 

Ronin

 

p.s.

 

Artykuł o tym jak przemalować selektor, zamieścimy prawdopodobnie pod koniec miesiąca.

Link to post
Share on other sites

Ciekawy artykuł, choć ciekawi mnie kilka rzeczy związane z "zamkiem" w G36 (nie mam Giety więc nie sprawdzę):

primo, czy da się zwiększyć zakres ruchu zamka, nie tylko by odsłonił hopka, ale i dalej leciał;

drugie primo, czy da się zmodyfikować rączkę przeładowania by móc ją zablokować po prawej/lewej stronie zamka;

trzecie primo, czy da się uruchomić bolt-catch.

 

 

I gdyby (u)dało się to zrobić, to replika byłaby o te kilka detali bliższa oryginału.

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Zakres ruchu zamka da się zwiększyć, pierwszą rzeczą będzie skrócenie tej blachy imitującej zamek tak by była na styk z wyrzutnikiem (ok 1cm zamka "chowa się" w body) następnie można przenieść mocowanie sprężyny odbijającej zamek bardziej do tyłu, ale to już naprawdę dużo zabawy a zamek i tak nie cofnie się całkowicie...

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was próbował odwzorować G36K używane przez KSK ?

 

Konkretnie wzorowałem się na tym obrazku:

KSK_27b.jpg

 

I póki co wyszło mi to:

SRCG36KSKsm.jpg

 

 

Najbliższe modyfikacje to zakup mechanicznych przyrządów celowniczych i zmiana oznaczeń selektora ognia.

 

Jak widać sporo rozbieżności - w planach miała wyjść lepiej i trochę się efektem tymczasowym rozczarowałem...

Macie może jakieś propozycje?

Edited by danyboy
Link to post
Share on other sites

Np. wymiana rączki transportowej (od razu widać, że masz rączkę od wersji C) ;) Cholernie się to rzuca w oczy ;)

2. Wstawienie pinów :)

3. oznaczenia, o których już wspomniałeś.

 

 

Ja planuje coś w tym stylu (niekoniecznie malowane, oczywiscie z oryginalnym paskiem do G36 no i replika EOTecha 552 a nie 551 jak na fotce) :

 

http://www.700fps.de/projekte/images/projekt_ag36/2.jpg

Link to post
Share on other sites

Np. wymiana rączki transportowej (od razu widać, że masz rączkę od wersji C) ;) Cholernie się to rzuca w oczy ;)

2. Wstawienie pinów :)

3. oznaczenia, o których już wspomniałeś.

 

Ad.1 . No właśnie muszę obmyślić jakiś sposób wykrojenia otworu (nie nie kupię oryginalnej - trochę za drogo)

Ad.2 SRC i tak jest ładnie na pinach oparta, nie wiem czy ten element będę odwzorowywał

Ad.3 to może już niedługo

 

A co do Twojego projektu, to niestety cena granatnika i jego przydatność w ASG kompletnie go dyskwalifikują. Poza tym nie ma opcji podłączenia go pod moją szynę RIS.

 

Niemniej też mi się to strasznie podoba!

Link to post
Share on other sites

Tuziol już ma granatnik i powiadam Ci, że jego skuteczność jest bardzo dobra. Wystarczyło, że zaopatrzył się w granaty MadBull-a na CO2 ;) - grad ponad 200 kulek jednak robi swoje, tym bardziej, że na CO2 kulki spokojnie przechodzą przez krzaki.

 

A jeśli chodzi o przerabianie szyny od C to nadal będzie lipa - nawet po wycięciu tego trapezu spod rączki. Szyna jest za niska i za krótka (oryginał dochodzi do samej kolby i jest znacznie wyższa). Na ten moment żaden producent nie robi dobrej repliki tej szyny i jedynym rozwiązaniem jest kupno oryginału - każdą inną będzie łatwo odróżnić.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

No ja czekam z niecierpliwością. Sam od dłuższego czasu zastanawiałem się, w jaki sposób założyć szynę na optykę, najbardziej odpowiednia wydawała mi się ta sprzedawana na allegro, a pasująca na przedni chwyt emek - może nie jest najbliższa kształtem oryginałowi, ale przy odrobinie majstrowania da się celować z mechanicznych przyrządów;D

 

http://www.allegro.pl/item445124354_szyna_...kosc_20_mm.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...