Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uwaga! Do użytkowników M16 i XM Cyberguna


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm... Ja też mam XM-177 z CG będzie już z pół roku i jest dość intensywnie uzywany. Co niedziele praktycznie na strzelance, w warunkach przeróżnych od gorąca, poprzez deszcz, do mrozów. Wystrzeliłem już z niego całą paczke 3500 kulek 0,2 TM i pół butelki 3500 Exella. To jest dużo jak na sprężyne, w tak krótkim czasie i naprawde nie ma żadnych sladów "zużycia", oprócz oczywiście otarć na body. Karabinek ma sie naprawde nieźle i jestem strasznie z niego zadowolony. Zasieg jak na sprężyne OK. 35m skutecznie trafiam w sylwetke człowieka używając kolimatora, oczywiście jak nie ma wiatru. Mierzyłem taśmą przed domem, wiec nie brałem "na oko" odległości. A kupiłem go właśnie, po przeczytaniu wszystkich wątków TU na forum.I tego o awaryjności również. Zastanawiałem sie jak będzie właśnie z tą kolbą u mnie, ale wyczytałem ze "nowe" modele juz jej nie mają. I musze powiedzieć że jest to naprawde dobry karabinek za nieduże pieniadze, a nawet jak mi sie z tą kolbą kiedyś "coś" stanie, to za nieduze pieniądze mozna to naprawić. Troche majsterkowania i jest OK. Opisywane to też już na forum było.

Link to post
Share on other sites
Wystrzeliłem już z niego całą paczke 3500 kulek 0,2 TM i pół butelki 3500 Exella. To jest dużo jak na sprężyne, w tak krótkim czasie
szczerze...ja wystrzelilem przez 4 miesiace uzytkowania M4A1 CG ,6000 kulek CG + 4000 kulek STTI ,wszystkie 0.20g. Oczywiscie broń Spring. Chyba że Ty snajper jesteś ,to może to jest dużo 3,5k-5k.Tak czy siak bron sie spisuje rewelacyjnie.
Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest to dużo, bo strzelam sie tylko w niedziele, ale nie chodziło mi w mojej wypowiedzi o "chwalenie" sie ile to wystrzeliłem kulek, ale o pokazanie że jest uzywany i to w różnych warunkach. Ten temat traktuje o awaryjności, a ilość podałem tylko dla przykładu. Nie chciałbym zeby topik sie zamienił w chwalenie "jak to ja dobrze sieje" :D Nie jestem snajperem ale jak to ktoś ładnie w poradniku TU na forum zaznaczył "dywersantem". Strzelamy sie głównie w lesie, w różnym terenie: gęsty i rzadki las, cierki, tamy, polany, mokradła, broń często uderza w różne przeszkody (nie żeby specjalnie :wink: ) a mimo wszystko sprawuje sie doskonale. Ile to już razy na stromym podejściu "wywinąłem orła" zwłaszcza teraz w zimie i nadal nic sie nie stało. Owszem zdaje sobie sprawe że kiedyś moge w końcu tak "grzmotnać" że ją połamie. Ale to juz będzie moja wina, a nie karabinka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A ja mam inny problem z moją M16 z CG. Mianowicie do maga kulki CG te co były w pudełku wchodzą jak po maśle, a kulek z militaria.pl 0.2g (narazie tylko takie mam na stanie) wchodzi tylko ok. 30 i koniec, wiecej da sie z wielkim trudem dolaowac recznie,, ale tą rurką niema szans ;/ Wiecie co to może być?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam.

Jestem raczej początkujący, i niedawno kupiłem używane m16 CG, jak na razie wszystko jest OK, mimo próbowałem je rozmontować, ale.. nie udało mi się. Nie ma problemu żeby zdjąć kolbę i wykręcić śrubki z body, ale nie wiem jak zdjąć lufę... Na razie nie mam takiej konieczności, ale gdyby coś się stało „w środku”, ale gdy będzie trzeba nasmarować replikę, to leże. Wiec byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś napisał mi, jak zdjąć tą lufę. Mile widziane zdjęcia. Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Ja przez trzy lata miałem M16A1 z CG i nic sie w nim nie złamało. Później sprzedałem bratu cioteczemu i po jakimś tygodniu gun miał złamaną kolbe i chwyt pistoletowy (czy jakos tak sie to zwie) :x Moim zdaniem to czy cos sie w nim złamie zależy od użytkowania i dbałości o sprzęt.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hmm... mój xm ma 2 wady :(

 

-ostatnie 3 kulki nie ładują się (można włożyć 4, można i 30, ale właśnie te ostatnie 3 się nie ładują!). Nie przeszkadza to jednak aż tak.

 

-przedni chwyt w chwili kupienia był lekko niestabilny-poprawkę można wprowadzić b. łatwo.

 

Z kolbą nie mam żadnych problemów. Karabin polecam :twisted:

 

 

Edit: (24.05.06, 17:15) Oczywiście problem z 30 kulkami w magu u mnie też występuje.

Link to post
Share on other sites
-ostatnie 3 kulki nie ładują się (można włożyć 4' date=' można i 30, ale właśnie te ostatnie 3 się nie ładują!). Nie przeszkadza to jednak aż tak. [/quote']

 

Ta wada jest akurat we wszystkich XM'kach a nie tylko w twojej, poprostu taka budowa maga.

 

 

A ja mam inny problem z moją M16 z CG. Mianowicie do maga kulki CG te co były w pudełku wchodzą jak po maśle' date=' a kulek z militaria.pl 0.2g (narazie tylko takie mam na stanie) wchodzi tylko ok. 30 i koniec, wiecej da sie z wielkim trudem dolaowac recznie,, ale tą rurką niema szans ;/ Wiecie co to może być?[/quote']

 

też tak mam i też nie wiem czemu tak jest :|

Link to post
Share on other sites

Dobra chłopacy... :) Mam m16a1 i jestem wniebowzięty, poza jednym małym szczegółem... Magazynkiem... Czy żyje gdzieś jakiś medżik co dałby radę przerobić 30 na 20? :) Ja próbowałem już wiele sposobów (na starym, wellowskim) tzn: podgrzewanie gorącą wodą oraz żywym ogniem :P i nic... nie potrafię go wyprostować... A tak BTW: Karabiny well mają identyczne magazynki jak ksc :)

Link to post
Share on other sites

Witam !!! Mam pytanko do posiadaczy xm'ow i m16a1...

1) Czy mozna gdzies dokupic magazynki i w jakiej cenie ?

2) Czy ktos z Was probowal tuningowac ktoregos z tych gunow ?

3) Jak jest u was z szybkostrzelnoscia ? W ile czasu mozna wystrzelic caly mag ?

 

POZDRO 4aLL

Link to post
Share on other sites

Ja mam inny problem zamówiłem m16 z cyber guna i lufka była wyciągnięta z hup upa.Rozkręciłem lufe fsadziłem lufke w hup up i uniruchomiłem ją watą żeby nie wyleciała.Jednak kulki nadal skręcają.Powiedzcie mi jak moge ją ulepszyć???

 

[ Dodano: 10 Cze 2006 21:28 ]

Jak moge podkręcić mojego m16a1 z CG???Aha i czy ktoś zna strony z taktyką..tzn.jak się poruszać itp..?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Ostatnio byłem w sklepie Military.pl w Sopocie i chciałem zapytać o magi do XM... Dostałem odpowiedź, że nie jest już produkowana seria XM177 i co za tym idzie nie będzie już do nich akcesorii...

 

A tak BTW ma ktoś jakieś praktyczne porady co do samej XM co można w niej poprawić dla lepszego zasięgu?

 

I jeszcze od siebie dodam - ten karabin jest niezniszczalny :P Jestem z niego w 105% zadowolony :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Elo wszystkim ja mam xma juz z rok ponad jestem drugim wlascicielem i musze powiedziec ze sie zawiodlem na nim a dokladnie polamaly mi sie w nim 3 czesci tlok (ten dzyndzel na nim) ten plastik ktory o odciaga tlok i raczka przeladowania mialem szczescie i ojciec pozalatwial mi czesci z metalu a a dokladniej tlok ze stali to co ciagnie tlok tez ze stali i raczke przeladowania z aluminum u musze powiedziec ze wydawalo by sie ze bedzie zle strzela bo za ciezkie zeczy to wsadzilem mu grubo podkladek i teraz ma niezly zasieg

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Miałem chyba ze 2 Xm i 2 M16 i musze powiedzieć że lepiej tam nie grzebac jak nie macie części zamiennych.Po włożeniu podkładek pierdyknął tłok(skkrzydełko za które sie go naciąga).Wymienienie lufy też nic praktycznie nie da oprócz tego że bedzie głośniej strzelał.Jedyne co zostaje o może uszczelnicz złacze lufy z HOP_UP silikonem i może wtedo nie będą kulki skręcac.Ogólnie repliki nie do zajechania jak sie o nie dba.A magi do nich możesz kupić z drugiej reki od ludzi za śmieszne pieniadze(około 15 zł) a jak nie to poszukaj na allegro.Pozdrawiam

P.S raczej nie przykrecac rączki napinania do tłoka bo sie wam po paru miesiącach posypie.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...