Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

jakieś informacje na temat tej repliki?

http://gunfire.pl/product-yid-1152191221-E...lika-HK416.html

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...-AEG-053_srch_1

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=960

 

proszę tylko pewne informacje (i bez znanych nam informacji z pudełek itd. :mrgreen: )

czy ktoś kupił już? sprowadził? :killer: mógłby napisać jakąś reckę na temat tej pięknej broni.

 

ponieważ jest już w Polsce zakładam ten temat, aby można TU o niej pisać :uśmiech: .

 

pzdr

 

P.S. I proszę bez OT i spamu :killer: pomyślcie o moderatorach TO TEŻ SĄ LUDZIE!!! i i tak mają dużo pracy... :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no dziś macałem i jestem w szoku! spodziewałem się czegoś więcej ale i tak uważam, że hk416 agm jest na wyższym poziomie niż np. inne karabinki boyi.

pięknie wykonane szyny body też bardzo ładne minimalnie ale jednak lepsze od boyiów. trochę razi płytka w wylocie łusek-srebrna....

nie strzelałem macałem u krakmanów ładne, ładne:D i ma przepiękne przyrządy celownicze-miodzio:D

chwyt nie jest tak ergonomiczny jak wygląda, ale spełnia swoje zadanie:D

oglądałem wersję z rozkładaną kolbą chodziła strasznie (jak wszystkie chińskie), ale jak ktoś to lubi to mi nie będzie przeszkadzać (np. ja nie lubię jak kolba mi lata, więc mogę być subiektywny wg mnie lata jak cholera).

 

pzdr

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wie skąd najlepiej kupić w Polsce HK 416D AGM? Niektóre sklepy modyfikują je przed sprzedażą, który z nich wypada najlepiej w relacji jakość / cena?

 

Słyszałem,że występują problemy z gibiącym się przednim zespołem szyn. W droższych 416tkach eliminacja ruchów front rail'u jest jedną z głównych zalet. Jak to wygląda w chińczyku?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Do HK416 AGM, rzecz jasna :wink: Przecież temu jest właśnie poświęcony ten wątek ?

Dokładnie to do modelu z kolbą od 417-ki, którego jestem posiadaczem : http://taiwangun.com/?str=product&prId=1144

 

Na recenzję, jeśli chodzi o mnie, to jeszcze za wcześnie, poza tym,raczej nie czuję się na siłach aby "w pełni profesjonalny" opis tutaj zamieszczać ;-) , ale w miarę możliwości, służę odpowiedzią na nurtujące Was pytania... Pozdrawiam.

Edited by zero_signal
Link to post
Share on other sites

Paaanie!!! to Ty tak cicho siedzisz? mów jak tam zasięg skupienie takie tam napisz jak potrafisz wyczerpująco :D temat. A nie masz porównania z magami KA albo STAR? pożycz od kogoś z teamu albo ze strzelanki i napisz :D takie informacje są dla nas wszystkich bardzo ważne :D opisz jak działanie hop-siupa, i innych szczegółów :D

Link to post
Share on other sites

Właśnie panowie, posiadacze tej wspaniałej repliki. Wypowiedzcie się jaki macie roof, jak ze skupieniem, jaka batka, zasięg, czy rzeczywiście macie ponad 400fps. Jakieś awarie ?? Coś wam się nie podoba, coś byście zmienili. Wypowiadać się, po to są tworzone takie fora/tematy aby wasza opinia pomogła w wybraniu konkretnej repliki. sam mam ją na oku i nie wiem czy czasem boyia nie wybiorę.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Moje oberwacje i opinie na temat HK416 AGM (051) po kilkudniowych testach :

 

- skupienie : dobre, w cel wielkości 10x20cm trafiam 8/10 z odległości 20 m, z 30 m jest niewiele gorzej

 

- zasięg maksymalny : zmierzyłem i wynosi 40 m +/- 1 m

 

- gumka hop-up : raczej kwalifikuje się do wymiany ( patrz: zasięg maksymalny, ponadto przy maksymalnym nastawieniu hop-up kulki 0.25g nie lecą w górę)

 

- ROF : bez rewelacji (na dołączonej baterii AGM NiMH 8.4V 1500mAh; nie mam dostępu do chrono, dlatego moge porównać z posiadanymi P90 stock na 8.4V i SAR TR II FTK100 na 9.6V i wypada gorzej niż one)

 

- co do ilości FPS - niewątpliwie strzela mocniej niż SAR TRII FTK100 ze zmierzonymi 370fps

 

- umieszczenie baterii w kolbie taktycznej i zamknięcie pokrywy wymaga dużej cierpliwości

 

- farba z RISów dosyć łatwo się ściera (np. od zaczepu zawieszenia trzypunktowego)

 

- luzy na przednich RISach są naprawdę nieznaczne, trzeba użyć siły aby je przemieścić o milimetry względem repliki

 

- bardziej odczuwalne są luzy kolby (względem prowadnicy)

 

- mimo kilku wad stosunek ceny do jakości oceniam na bdb- (osobiście wolę tę replikę niż replikę CA Sportline z body z ABS-u, w tej samej kategorii cenowej)

Link to post
Share on other sites

Przyszłym nabywcom tej repliki polecam zaopatrzyć się w śrubę na imbus M6 45mm.

Jest to śruba trzymająca podkładki na front railu, tym samym odpowiedzialna pośrednio za to, aby się on nie ruszał.

frontrailli3.th.jpg

 

Problem jest taki, że fabryczna śruba ma 40mm długości i łapie dosłownie na styk. O ile z bazy wszystko gra, to odkręcanie jej powoduje częściowe wyrobienie końcówki gwintu na podkładce i wręcz niemożliwe jest powtórne porządne skręcenie, bez ryzyka, że zgubimy podkładki razem ze śrubą.

Link to post
Share on other sites

A ja na przykład nie miałem luzów na szynie. Jedyne co to luźna była kolba, ale to akurat wliczyłem w koszta, bo to SF i można się było tego spodziewać. Na czas zabawy jednak się o tym zapomina.

 

Nie robiłem jeszcze porządnych testów, bawiłem się dwie godzinki w lesie. Strzelałem bez HU i powiem, że byłem bardzo mile zaskoczony. Bez niego kulki śmigały aż miło, jednak jak go podkręcałem to już przy małej modyfikacji skręcały za bardzo (Gumka Guardera - wymieniona). W efekcie hulałem bez Hop-up`a, ale i tak było miodnie.

 

Jeśli chodzi o wkładanie baterii - 5 minut trzeba poświęcić, żeby znaleźć najbardziej optymalne ustawienie, ale jak już raz się znajdzie to wymiana zajmuje krótką chwilę.

 

Mimo krótkiej lufy jest zajebiście celny gdy już nauczymy się z niego celować. Na 20 metrów byłem w stanie trafić w wystający zza drzewa łokieć, z 30 trafiałem w wychyloną głowę.

 

ROF - strzela nieco wolniej od Steyr`a AUG, ale ja akurat uważam to za plus, bo nie wypluwa dużej ilości kulek w ten sam punkt.

 

Ciężar. Na tajwangunie napisali, że ma tyle co Steyr (porównuję z nim, bo był wtedy na strzelance również jako "świeżak"), ale ma więcej o jakiś kilogram (mierzone na oko).

Edited by zedd9
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...