Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety nie znalazlem interesujacego mnie tematu. Możesz dać link skoro było?Głównie chodzi mi o różnice w dlugości. Czy jest znaczna róznica w precyzji/zasiegu przy ok 400 FPS pomiedzy 363 a 455?

 

Nie jest znaczna. Kumpel z 363 zamontował 505mm i stwierdził że powraca do 363 bo roznicy praktycznie nie ma a tylko przez to ma dluga loche

Link to post
Share on other sites
Guest skywalker88

Jestem w posiadaniu hk416 AGM od krakmanów (kupiony w promocji za +/- 380pln) od około 2 miesięcy przebieg 7-8k kulek

 

pozwolę sobie porównać go do M15A2 CA, z którego strzelałem bardzo długo - rok (z czasów kiedy dopiero wprowadzili tą poprawioną wersję z metalową komorą HU itd. Jakieś 2 lata w tył)

 

Cena 405 (wliczam gumkę systemy) vs 1300 eMka + prec lufa systemy bodaj

 

po potrzymaniu w łapkach, właściwie AGM nie ustępuje pod względem wykonania eMce od CA, mankamenty to kolba, która ma większe luzy od tej CA, brak oznaczeń (komu jak komu mi to wisi, niektórym może przeszkadzać) no i puszka na baterie... mnie osobiście na początku wkurzała strasznie, dalej piękna nie jest ale już nie przeszkadza mi na tyle żebym wolał np stałą kolbę niż 3 nowe low capy

 

co do bebechów wypowiadał się nie będę bo jestem raczej niedzielnym strzelcem wiec od GB trzymam się z daleka (wyznaję zasadę, działa - nie ruszaj, nie działa oddaj komuś kto się tym zajmuje)

 

zasięg- jeżeli o to chodzi o zasięg AGM > eMka od CA (spora różnica efpeesów)

celność - jeżeli ktoś wali do pudełek po zapałkach to AGM nie jest dla niego, natomiast jeżeli chodzi o strzelanie w terenie, to już sprawa ma się inaczej.

Z 20 metrów w wystającą sznurówkę będzie o niebo łatwiej trafić z eMki z prec lufą i 350 fpsami

Ale z +40 metrów w wystającą zza drzewa nogę łatwiej będzie trafić z chińczyka

 

jest jeszcze parę mankamentów które można przytoczyć, np za krótki imbus przy mocowaniu szyn, badziewna muszka, czy notorycznie odkręcająca się śruba przy kolbie, ta do zawieszenia

no i straszny ROF na stockowej baterii 8,4, właściwie w M15 miałem to samo bo jechałem na dwóch stockowych bateriach 7,2 mini, tak co by się w gripie obie mieściły, niektórzy tego nie przeboleją, ja przebaczę, właściwie wolę to niż SHTF (shit hits the fan)

Właściwie eMka CA też miała parę rzeczy które doprowadzały mnie do białej gorączki, ale cóż to tylko zabawki, trzeba im wiele wybaczać

 

na pierwszej strzelance selektor ognia odwalał takie cuda ze w pale się nie mieściło (seria na semi, brak auto, brak czegokolwiek, już miałem pakować na serwis ale dałem jej ostatnią szansę poszedłem na strzelankę i od tej pory jak ręką odjął)

 

tak eMkę CA jak i hk AGM zamoczyłem nie raz nie dwa, strzelały przemoknięte, wyschły żyją, hk parę razy też mocno przemroziłem, jak na razie ma się dobrze bateria o dziwo trzymała tyle co zazwyczaj mimo temperatur dochodzących czasem do -5 -7 C (przez dłuższy czas, a nie dwie godzinki i do kieszonki)

 

ogólnie rzecz biorąc płacąc za replikę około 400zł spodziewałem się czegoś dużo gorszego; zamiast sypiącego się badziewia mam względnie bezawaryjną replikę, to co mi się podoba - metalowe eMkopodobne, całkiem ładne (puszkaaaaa!!!), z satysfakcjonującym zasięgiem i skupieniem - na strzelankach pod żadnym względem nie odstaje od markowych produktów producentów takich jak TM, CA itd (nawet tych skłaniających się pod 400fps)

 

jeżeli tylko wytrzyma we względnym spokoju do końca gwarancji, to nawet niech się później rozsypie, a i tak będę z niej bardzo zadowolony

 

a tak offtopując trochę, czytam wypowiedzi niektórych o tej replice i wymagają od niej nie wiadomo jakich cudów, a to tylko chińczyk za parę groszy

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko - od ostatniego czasu mam TYLKO magazynki CA - to pojawia się problem, trzeba je przez cały czas dociskać...

 

Zna ktoś jakiś patent na taką sytuację?

 

Sprawdź czy ci sie podajnik kulek nie odkrecił. Mi to się kilkukrotnie zdarzylo w replice.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanko - od ostatniego czasu mam TYLKO magazynki CA - to pojawia się problem, trzeba je przez cały czas dociskać...

 

Zna ktoś jakiś patent na taką sytuację?

 

 

Mam to samo, niestety.

Ten podajnik kulek to gdzie on jest, jesli dokrecic?

No i jeszcze jest sugestia tu:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=55340

Edited by Liquid Snake
Link to post
Share on other sites

Witam, mam AGMowskie HK416 - powiem panowie, ze po dodaniu pleclufy (600), dwójnogu i ładnej lunetki wyszedł mi ładny karabinek parasnajperski (dodałem jeszcze tłumik i krótki mag), a potem wszyystko zdemontowałem, kolimator, i stockowa subkarabinowa lufa (10') i mam spowrotem wersje D10RS, czyli subkarabinek, a inna sytuacja, znowu montuje długą lufe zewnętrzną (w zestawie) i kolimator, a do tego boxa i mamy piękne LMG, karabinek Automatyczny...

 

Co do magów to pasują wszystkie CA i TM, a reszte to czasem taśmą (żeby nie latało jak wnerwia).

 

Uwaga na wersje z kolbą SF (mam) - rozwaliła sie pierwszego dnia, i zimą nie da sie owinąć baterii (co chwile w spodnie i ogrzewać).

 

Reszta części spoko, HU wiadomo chiński trzeba wymienić zaraz, bo zimą nie podkręca kulek, luźna muszka, szczerbinka spoko, mechanizmy sie trzymają, czasem zacina sie na singlu, ale to sie zdarza (za taką cene...) szyny łądne i mocne, jak i sama broń - spadła mi z metra na lufe, z pełnym magiem, batka i dodatkową ładownicą na kolbie i... nic :D

 

Naprawde mocna riksza, ale rof troche słaby, lecz dzięki temy możemy delektowaś sie strzelaniem :P

 

Polecam odrazu dokupić jakąś optyke albo kolimator, bo za Chiny Ludowe nie można ustawić żeby strzelał tam gdzie celuje :D

 

Ogólnie troche sie rozpisałem, ale napisze jeszcze - Body mocne, dwa piny nie wypadają, po rozłożeniu ukazuje sie GB - v2 jak wiadomo, działa ładnie, ale wolno jak na to. Różnie piszą, ale ja mam akurat Sprężyne M125 i mam około 410 fps. Jak już pisałem na stockowej batce rof jest słaby (8,4), więc polecam puszke albo stałą kolbe.

 

narazie to wszystko.

 

miłego dnia :D

Edited by Zacny_John
Link to post
Share on other sites

Liquid Snake nie wiem jak to dokładnie fachowo sie nazywa ale to jest ten kawałek plastiku który zwalnia blokade kulek w magu i "prowadzi" kulki do komory.

 

Zacny_John możesz wrzucić zdjęcia w dobrej jakości?? Chętnie zobacze jak wyglada w wersji para snajperskiej. Btw czujesz jakąś konkretną różnicę pomiędzy 600 a krótszą lufą (zasięg celność??)

Link to post
Share on other sites

Nie mam fotki z długa lufą, mam tylko parasnajperskiej D14RS, a nie zrobie bo nie mam części (zapożyczyłem sie), a różnica jest znikoma, jeśli chodzi o lufy. Chodzi o fakt, że jak masz ładną długa zewnętrzną + tłumik to cos z tym musisz zrobić i wiesz - długa zawsze odrobine celniejsza, a i doda pare FPSów.

 

Tu masz fote wersji para (słaba, ale innej nie mam)

zdjcie003xf7.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam problem - mianowicie body HK416 wygląda inaczej niż w emkach - gniazdo magów kończy się równolegle do lufy, a nie tak jak w emkach pod kątem (mam na myśli dolną część gniazda oczywiście) - rzecz w tym, że magazynki drum (BOYI) nie podają kulek.

 

Ma ktoś jakąć propozycję co z tym zrobić (poza piłowaniem body)...

Link to post
Share on other sites

rzecz w tym, że magazynki drum (BOYI) nie podają kulek.

 

Dziwna sprawa bo ja też mam HK416 (AGM) i dokupiłem sobie magi od Boy'a i wchodzą bez problemu. Co prawda trzeba je trochę mocniej dociskać ale to dla tego że otwór zatrzasku (prostokątny otwór na magazynku) jest 1mm niżej niż w AGM.

Więc iglak w dłoń i do dzieła, 5 sek. i gotowe :wink:

Link to post
Share on other sites

"Też mam już to Hk przez jakiś czas i od niedawna spadła mi ogromnie szybkostrzelność. Nie wiem czy to jest jakaś wada czy po prostu tak się dzieje. Batka jest ok, chyba to szczoty w silniku są zajechane czy coś. Ma ktoś jakiś pomysł ?"

 

Ponawiam pytanie

 

Mnóstwo powodów może być. Możesz mieć zasyfione styki, uszkodzona batke, źle wypodkładkowane zębatki, uszkodzony silnik. Przeczytaj TO. Potem sprawdź docisk sróby w chwycie. Dokręc lekko tą srubke.

Link to post
Share on other sites

Mysle że styki... Ale przeczytaj. A co do tego druma - myśle, zę nie powinnobyć zadnego problemu, bo jest skos, końcówka gniazda nie jest równolegle do lufy. Nie wiem czy wiesz, ale HK od oryginalnego Colta różni tylko wnętrze no i może troszeczke body, a nie skos... A jakiej masz firmy? Moje AGM ma skos, masz JG ? :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam

Na wstępie od razu mówię, że replika moja nie jest tylko teścia, a że on na Wmasg nie zagląda i ogólnie w temacie nie siedzi (poza strzelaniem), to ja zajmuje się jego repliką.

Problem tkwi w tym, że stokowa bateria na tyle "nie daje rady", że jak się tłok zblokuje to tylko 9,6v go rusza.

 

Kupił więc 9,6 firefoxa, taką - http://www.taiwangun.com/shop,show,850

Powiedział mi, że w sklepie mu tą podpowiedzieli (taiwangun). Nie wnikam czy to prawda.

 

Problem w tym, że bateria ni w ząb nie pasuje.

W stokowej batce oddzielne ogniwo kładło się wzdłuż stopki kolby, a w tej 9,6 można tylko próbować wepchać do rury którą poprowadzone są kable a tu nie da rady.

 

Co w takiej sytuacji zrobić?

Bateria na start do wymiany, ale na jaką 9,6, która spasuje?

Bawić się w demontowanie "sprężyny" kabla (wolę nie, ale jeżeli to jedyna opcja..), czy da się jednak zamontować a tylko mi się to nie udaje.

Zdolności "manualne" posiadam ;), ale wolę spytać czy istnieje opcja "bez ingerencyjna" zanim zacznę przerabiać okablowanie.

Ostatnia opcja to zwrot baterii z adnotacją - "nie, nie pasuje, czemu mi to wcisnęliście?".

 

Do moderatora :)

Tematu nie założyłem w "problemy i serwis" bo tyczy się bardziej doboru samej baterii (czy wymieniona 9,6v pasuje do tej repliki) i jej ew. montażu, aniżeli problemu z repliką czy działaniem baterii.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

 

Ps. Niestety nie ja zamawiałem tą replikę ani baterię do niej (bo na start nie zaufałbym "pasowaniu" tej baterii od tak), więc pytania w stylu "to trzeba było lepiej sprawdzić?" od razu proszę sobie darować ;).

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Wczoraj zakupiłem tą replikę. (wersja z rozkładaną kolbą i baterią w niej)

 

1. Mam konkretne problemy z włożeniem tych agm'mowskich baterii do kolby. Problem tkwi w tym że jak baterie wejdą(notabene strasznie ciężko i na siłę, inaczej się nie da) to wtdy kolba wcale nie chce się przesuwać. Też mieliście identyczny problem?

 

2. Są na rynku jakieś lepsze baterie które bezproblemowo wejdą mi do tej kolby? Jeśli tak to błogosławieństwem będzie ich zakup...

 

3. Replika wyglada cudnie ale co z tego skoro jeszcze ani jednego strzału nie oddałem bo walczę z kolbą i baterią :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...