Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki extreme precision


Recommended Posts

Witam , opiszę sytuacje jaką dziś zaobserwowałem . Odebrałem dziś paczkę z kulkami 0.20 extreme do mojej MP5 PDW , nudziło mi się więc wyskoczyłem na podwórko chwilę postrzelać , maga zasypałem , oddałem kilka strzałów i tu zonk , zasięg spadł o dobre 15 metrów , celność praktycznie nie ma , myślę nic pewnie się zużyła gumka , no to MP5 na ścianę odwiesiłem i biorę G3SG1 JG (wiem że za lekkie ale szkoda mi 0.25 na podwórku marnować) i to samo :killer: , wracam do domu , szperam w plecaku i znajduję 1/5 paczki z przed 1,5 miesiąca .Zasięg i celność w obydwóch replikach wzrósł , do tego przetestowałem kulki z obu paczek jeszcze w SR16A4 JG oraz M14 EBR KART , sytuacja sie powtórzyła . Kulki z tej nowej paczki strasznie świrowały , latały jak chciały , jedna na 7-8 leciała daleko i prosto tak jak te starsze , ostatnim testem było test w zamkniętym pomieszczeniu (poddasze firmy krawieckie rodziców , dystans 25 m ) żeby uniknąć wpływu wiatru , poprzednie obserwacje sie potwierdziły .

 

I tu sie nasuwają 2 pytania :

 

1-Czy firma obniżyła loty tak jak w przypadku pestek ?

2-A może to są podróbki ?

 

Może ktoś zweryfikować moje obserwacje i przeprowadzić podobny test ?

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Extreme podróbkami? Nie przesadzaj. Nie jest to żadna specjalna marka, aby ją podrabiać. Extreme dla mnie zawsze były niefajnymi kulkami, na prece Systemy mam taki rozrzut jak na stockowej lufie, gdy strzelam z kulek lepszych, jak G&G bądź Extreme to nie ma takiego problemu. Do tego moim zdaniem są diabelnie drogie jak za jakość i ilość.

Link to post
Share on other sites

Ja wiem ale nie powiem .... LOL Podstawówka normalnie.

 

Nie każdy ma laboratorium chemiczno - fizyczne z tunelem areodynamicznym itp.

Jakoś w Extreme nie za bardzo wierzę. Właściwie to wierzyłem przez pewien czas ale rok temu wyszło mi że to jest mit i pozwala tylko lepiej się poczuć. Tak samo jak z replikami... No i częściami samochodowymi... No i ogólnie wieloma rzeczami.

Link to post
Share on other sites

Ludzie zrozumcie że nie mogę mówić o nie których rzeczach na forum publicznym a poza tym nie mogę szafować wynikami uzyskanym w moim labie od tak sobie.

 

Praca w laboratorium rządzi się pewnymi prawami.

 

Jeżeli będę czegoś pewien i będę mógł to opublikować to na pewno to zrobię...

Link to post
Share on other sites

No to do tego momentu lepiej nic nie mów. Widać nie masz odpowiednich danych jeszcze więc nie powinieneś się wypowiadać. To co robisz a to co mówisz to trochę moralność pani Duńskiej.

"Wiem coś ale nie powiem... Przesłuchajcie Janka"

a potem

"Zrozumcie mnie, jeśli będę miał nagrania na 100% wiarygodne to wtedy opublikuję, narazie nie mam pewności więc nic nie mówię."

 

Hekatomba co ty polityk???? Normalnie zastanów się co mówisz nie można być w połowie w ciąży. Twoje wypowiedzi są skrajne normalnie czasami lepiej przemilczeć i powiedzieć jak się już wszystko ogarnie a nie sadzić takimi tekstami.

Laboratorium ma swoje prawa... No tak i coś mi się wydaje, że je przetrąciłeś wcześniejszą wypowiedzią.

 

Jak w polityce normalnie rzucić gwnem a potem trafiony musi się tłumaczyć. po 5 latach procesów powiedzieć "sorry pomyliłem się".

Link to post
Share on other sites

Nikogo nie oskarżyłem nie powiedział tez ze mam podejrzenia na razie jestem w trakcie testów jak. Na razie dysponuje skompymi informacjami dlatego sie nie wypowiadam.

 

jeżeli uważasz ze kogoś oskarżyłem to wskaż to w mojej wypowiedzi.

 

wypowiem się w pełni jak będę miał konkretne dane.

 

Wypowiedz w stylu wiem al nie powiem mai na celu tylko i wyłacznie charakter informacyjny.

 

poza tym każdy może przeprowadzić pewne testy samemu wystarczy trochę samo zaparcia i lektóry ...

Link to post
Share on other sites

Ludzie zrozumcie że nie mogę mówić o nie których rzeczach na forum publicznym a poza tym nie mogę szafować wynikami uzyskanym w moim labie od tak sobie.

 

Praca w laboratorium rządzi się pewnymi prawami.

 

Jeżeli będę czegoś pewien i będę mógł to opublikować to na pewno to zrobię...

To czyli po prostu chciałeś zaszpanować, że my jesteśmy tacy głupi, bo nie możemy se zrobić testów w labolatorium, a ty możesz?

Link to post
Share on other sites

Wypowiedź w celu informacyjnym:

Właśnie badam tę sprawę, więcej informacji podam jak zakończę badania.

 

To na pewno nie to samo co to:

 

"A ja wiem co jest, ale nie powiem .... pomyślcie sami ...

 

Podpowiedź: Zróbcie testy jakościowo porównawcze (fizykochemiczne)"

Link to post
Share on other sites

Na początku cały czas tłukłem z Extremów, ale kiedy kulki przestały lecieć prosto przesiadłem się na te z Gunfire i od razu widać różnice. Poza tym kulki z Gunfire są o wiele tańsze. Gunfire polecam :ok:

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście go Do kulek GF nic nie mam, dostałem pakę 0,25 na testy strzeleckie i powiem tak:

zero zacięcia (lufa 6,03 mm) ( mimo tego ze inni postulowali co innego)

ale powtarzalność pozostawia sobie wiele do życzenia Extremy były od nich pod tym względem o wiele lepsze, natomiast Pestki uważam za rozwiązanie pośrednie.

 

GF ,przynajmniej ja tak uważam to znakomite, rozwiązanie dla operatorów karabinów w wsparcia gdzie nie liczy się precyzja strzału a ilość wywalanego kompozytu.

 

Ale spotkałem się z innymi opiniami które mówią że GF to gówno, ale do tego trzeba podejść bardzo indywidualnie każdy karabin jest unikatowy i każdemu się inaczej strzela na innych kulkach.

 

Pod względem Cena/ jakość najlepiej wypadają PESTKI.

 

Ostatnio dostałem też paczkę HORNET'ów to nowa marka kulek precyzyjnych i powiem ze jestem pod wielkim wrażeniem, osiągami dorównują EXtrem'om a ceną GF ale maja jedna wadę -śmierdzą. No ale z tego się strzela a nie wącha.

 

Do TAKOJA: Człowieku zanim się coś napisze to najpierw trzeba pomyśleć, nikogo nie nazwałem głupim. A jak jesteś taki kozak z wybrzeża to może zainwestuj trochę kasy kup kilka paczek kulek z rożnych firm porób testy balistyczne a dopiero wtedy się wypowiadaj- byle mądrze.

Link to post
Share on other sites

W temacie: rzeczywiście jakość EP się pogorszyła zauważalnie. Myślałem że to gumka HU się zużyła, lub lufa jest brudna ale po przeczytaniu wątku załądowałem Blastery (0.25) i tor lotu był zdecydowanie bardziej prostoliniowy.

 

Nie w temacie:

A jak jesteś taki kozak z wybrzeża to może zainwestuj trochę kasy kup kilka paczek kulek z rożnych firm porób testy balistyczne a dopiero wtedy się wypowiadaj- byle mądrze.

 

Ja bym jednak sugerował powstrzymanie się od wycieczek osobistych i uwag na temat miejsca pochodzenie (kozak z wybrzeża). Czyżby jakieś kompleksy ? Jeżeli tak to forum nie jest najlepszym mniejscem do ich leczenia. To co tu napisałeś jest hm... dziwne. Bo z jednej strony jakiś lab (???), testy balistyczne, porównawcze, fizykochemiczne (?????). A potem po prostu piszeż że jedne kulkii są lepsze a drugie gorsze a inne mają korzystny stosunek.

 

Od poważnego badania wymaga się chyba więcej, jako profesjonalny badacz i znawca balistyki wewnętrznej i końcowej pewnie wiesz o tym najlepiej. Nie tylko ja pewnie czekam na szcegóły.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

He .He .He tak , tak na 0.2g rozrzut a na 0.25g prosto , ciekawe dlaczego ,napewno wina kulek.

Fachowcy he he.

 

Jak sie nie potrafi dobrac wagi do fps to proponuje zmienic zainteresowania.

A od kiedy to kulki ze skazami powierzchniowymi , nie wymienie jakich firm lataja celniej niz ekstrm.

To moze zaczniemy ze zwiru sie strzelac jezeli powierzchnia i ksztalt nie gra roli.

Jak ktos uzywa super chine z milionem fps i ma lufe jak wiaderko to niech kamienie w magazynku uklada a nie wypisuje opowiesci dziwnej tersci.

P.S nie mam polskich znakow wybaczcie.

Link to post
Share on other sites

P.S nie mam polskich znakow wybaczcie.

 

Brak polskich znaków wybaczam, resztę trudniej. Czy nie można pisać normalnie na temat, bez (pardon) dosrywania innym.

 

Skąd wiesz że przedmówca używał chinola z mega podkrętką i lufą o średnicy 7.12 mm ? Po co ta mieszanka pogardy z protekcjonalnym tonem.

 

Jeżeli to ma jakieś znaczenie to porównanie EP .25 a Blaster .25 robiłem na M15A3 ICS ok. 430 fps z lufa KM Heada 6.04 i Gumką Systemy. Wystarczy, czy może jedynym wiarygodnym narzędziem pomiarowym jest PTW MAX ?

Link to post
Share on other sites

Ja strzelałem z 0.2 czarnych exterm'ów i 0.2 blasterów. Różnica +- 2 m na korzyść extrem'ów. Nie wiem, może czarnych nie zepsuli, ale kulkę niesie naprawdę porządnie i prościutko w obu przypadkach jak w mordę strzelił :-P, a ja myślałem, że to Blastery daleko latają.

 

Konfiguracja:

lufa KM Head 509 mm x 6,04 mm

guma Systemy

430 fps

Link to post
Share on other sites

Dla mnie kulki Gunfire to po prostu śmiech na sali. Są gładkie jak pumeks.

 

Co do jakości extreme'ów - jadę od dobrego roku, różna waga, rożna konfiguracja spluwy i jestem usatysfakcjonowany. Acz, po tym wątku, postawiłem sobie za punkt honoru kupno kulek 0,28 innej firmy - ot, dla pewności.

Link to post
Share on other sites

Do kgelblitz czy jakos tak .

 

Zapraszam do poczatku tematu bo czytanie z przyswajaniem jest ci obce.

A skad moj sarkazm , nie lubie dzieci z jg .

 

Swoje wywody mam oparte na tonach kulek ktore przeszly przez moje rece i jak slysze ze blaster jest lepszy od xtrem to lufa sama mi sie zapycha.

 

Pozdrawiam wszystkich prawdziwych sofciarzy.

Link to post
Share on other sites
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych sofciarzy.

 

A którzy to są prawdziwi ??? Ja pewnie nie jestem prawdziwym sofciarzem bo mi czasem przeszkadzają dorośli (?) z markowymi replikami zachowujący się gorzej niż "dzieci" z JG .

 

Co do extremów to może siadła im powtarzalność jakości, bo ostatnio testowałem 0.28 i były zupełnie niezłe, natomiast 0.25 kupione po prawdzie jakiś czas temu są zauważalnie mniej celne niż Blastery.

 

Może jest jeszcze jakaś zależność celności od układu kulka-gumka-dystanser tzn. jedne kulki "wolą" np. gumki Guardera a inne Systemy z dystanserem MadBulla. A dodając do tego wpływ lufy i mocy repliki ...

 

Wydaje mi się że ważne jest to aby każdy dobrał sobie takie kulki jakie na jego replice latają najlepiej (najdalej, najcelniej) i tego się trzymał. Wtedy też łatwo zauważyć pogorszenie osiągów i ewentualnie zmienić kulki na inne

Link to post
Share on other sites

No tak zaczyna sie gumka , lufka , dyszka ,tloczek oczywiscie deep feere:) bo kolega powiedzial ze najlepszy czyli jak z szajsu zrobic replike asg.

 

A pozniej kurde nie dziala tak jak powinno a wydalem 500zl.

 

I co dystanser madbulla (shark) uleczy chinska padline doda 30m wiecej zasiegu i bedzie pieknie.

Zejdz na ziemie to przez dzieci z jg poziom asg jest na tak marnym poziomie w polsce .

Nie lubisz kozakow z markowymi giwerami he he a ja lubie robic dziury w chinskim szajsie.

 

Prawdziwy sofciarz to taki czlek ktory bateri uzyczy ,podrzuci magazynek przestrzega zasad i bezpieczenstwa i jest dobrym wzorem dla innych.

Nie wyglasza histerycznych komunikatow i wywodow opartych na podworkowych testach.

 

Prowadze swoj bizness i aby wzbudzac zaufanie klientow i miec wyrobiona marke trzeba miec produkty najwyzszej jakosci. Sklepy z china traktuje jak markety z sandalami i sezonowa rotacja towaru dzisiaj jest zolty jutro juz wersja na rozowo bo czwartek.

Festyn na maxa.

 

Kulki xtreme sa moim topowym towarem w sprzedazy od ponad roku i jakos jak patrze na nie codziennie , nie zauwazylem zeby zrobily sie kwadratowe.

 

Moja jedyna konfiguracja jest fabryczna a dlaczego , jak kupisz sobie jakas markowa giwere to sie dowiesz.(tylko zeby to nie bylo BOYI za 700zl ) sa inne jeszcze mysle ze wiesz jakie.

 

Zacznij juz skladac.

 

 

Powtornie przeprasza za brak polskich znakow ale mysle ze moj post jest tak smieszny ze nikt nie zwroci na to uwagi.

 

Pozdrawiam wszystkich ktorzy to czytaja

Edited by besku
Link to post
Share on other sites

Besku twój post też jest śmieszny...

Prawdziwy sofciarz nie dyskryminuje innych z powodu munduru lub repliki....

A jeśli chcesz wiedzieć o różnicach między replikami chińskimi a nie chińskimi to do innego tematu zapraszam tam możesz podzielić się swoją wiedzą oraz dowiedzieć się co inni myślą.

 

Prosił bym o wyczyszczenie tematu z wszystkiego co zbędne.

 

Co do kulek extreme... Wychodzi na to że na nic nie wychodzi... Tyle opini co ludzi no i przestaje temat mieć znaczenie.

Link to post
Share on other sites
Prosił bym o wyczyszczenie tematu z wszystkiego co zbędne.

 

Przychylam się do prośby.

 

Ta dyskusja nie ma już sensu. rzeczywiście wygląda na to że spadek jakości extremów nie jest powszechnie zauważalny. Mi jednak Blastery 0.25 odpowiadaja bardziej i tego się będe trzymał :)

 

Post Besku jest zaiste uroczy a zyczliwe uwagi żebym zaczął zbierać na porządną replikę (o ile to było do mnie) ubawiły mnie do łez.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...