Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox z Custom's


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

W 4. Mój kałach, dwie Emki Boyi i jedna MP5. Jedna z Emek była spodkładkowana całkiem ok, ale pozostałym brakowało troszkę.

Nie mówię, że podkładkują beznadziejnie, ale w każdym przypadku brakowało z 1 podkładki. Może specjalnie zostawili troszkę więcej luzu, żebydużych oporów nie było? Generalnie GB z customs.pl są dobrze wykończone.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy modyfikacja P&J nie polega na tym, że na zamówienie taiwana chińczyki pakują nowe bebechy u siebie i do Polski trafiają w takiej postaci. Znaczek również u nich się pojawia, skoro na body emek się pojawiają standardowo. Po prostu mam wrażenie, że to taka wersja delux. Sprawdzę ile jest to warte juz niebawem kupując albo SCAR' a albo RK-06W. Chyba, że w customs będą mieli i kałacha i SCAR'a jeszcze na stanie.

Customsi mają niestety jeden minus - jak już coś przychodzi to w małych ilościach. Po dosłownie kilka sztuk. Przychodzi coś fajnego, zbiera się kasę, wraca z kasą a repliki nie ma. I trzeba czekać. A kasa lubi powoli topnieć.

Edited by Fear Factor
Link to post
Share on other sites

Krakman wstawia lepsze łożyska. Customsi lepszą sprężynę, głowicę tłoka, prowadnicę sprężyny, łożyska stalowe ale cierne, nie kulkowe jak krakusy. No i dają stockowe części w woreczku, co daje pewne możliwości, jak coś się zepsuje. Krakman niby wymienia sprężynę na M120, jakieś pierdółki. Może i prawda, ale przynajmniej sprężyna wygląda na stock 120, nawet nieregularna nie jest... Ja w karabinach z Taiwanguna widzę tylko zmienione łożyska... :/

 

A swoje opinie bazuję na tym, że mam karabinki i z customsów i z taiwana.

Dla mnie customsi są jednak lepsi, co oczywiście nie znaczy że krakman jest zły.

Link to post
Share on other sites

O ile we wcześniejszych replikach tak jak wspominałeś wymieniali głównie łożyska i i sprężynę na coś innego o tyle jednak bardzo mnie zastanawia ostania, najnowsza seria replik PJ (PJSPR, PJ25, PJ16M4). W opisie wspominają o wymianie sporego arsenału części, od sprężyny po silnik, a na okablowaniu kończąc. Nie chce mi się do końca wierzyć, że jest tam to samo co w każdym stockowym A&K (pomijam baterię i prowadnicę sprężyny). Napisałem w tej sprawie do Krakmana, może coś nam rozjaśni.

 

W Customs troszeczkę nie zadowala mnie mały wybór replik... No może nie jest on jakiś bardzo ubogi, ale też nie grzeszą ich ilością i dostępnością, a tak ogólnie same pozytywne opinie o nich można wyczytać więc na pewno można im zaufać i wydać te kilkadziesiąt zł więcej, niż u konkurencji ;)

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Kupiłem u Krakmanów ostatnio Scara (24-08) i w GB miałem tak:

---stockowa głowica i tłok Boyi (ułamał się ząb, po tym jak pękła sprężynka antireversala - po 2 dniach) = szajs (teraz hulam na CA)

---prowadnica plastikowa (ale chyba nie stockowa, jest ok), w tłoku i na prowadnicy są łożyska - to na +

---Sprężyna - bardzo twarda, twardsza niż w kałachach Boyi, ale równa długością tylko z grubszego drutu (na oko coś koło M120-125), równe zwoje i nie zakończona nawet ścięciami równającymi = shit,

---Łożyska kulkowe stalowe - dobre i fajnie działają -> +

---Podkładkowanie zębatek jest ok, nic nie zmieniałem, choć idealnie nie jest, ale jest dobrze -> +

(Nie dostałem "stockowych" części)

 

Dla porównania AKSU ze stycznia z customs:

--- Głowica tłoka - czarna, sześciootworowa, dobra i szczelna -> + ale tłok stockowy Boyi, po 35000 kulek działa

--- Prowadnica z łożyskowaniem (plastik ale dobra) i łożyskowanie w tłoku -> +

--- Sprężyna M110 "Apple" - bardziej miękka niż Boyi i ogólnie ok. Po 4 miechach rozebrałem replikę i wysypałem z tłoka ułamany kawałek (ok. 6mm), działa dalej i wsio ok choć to ułamanie mnie zaskoczyło -> +/-

--- Łożyska stalowe, ślizgowe - mogły by być kulki, jedno się "zjajowało" w środku (dziurka na zębatkę), ale nie wiem czy to wina łożyska, bo działało ok - zamieniłem na stockowe plastikowe i nic się nie dzieje -> +/-

--- Podkładkowanie - zdecydowanie pkt. w dół. Zębatki latały na prawo i lewo mimio że jakieś podkładki były. Żałują czy co? -> -

(Części stockowe, które były wymienione dostałem w woreczku)

 

Dla mnie obsługa jest porównywalna. Nie ma się co oszukiwać - przy zakupie chińczyka TRZEBA włożyć te dodatkowe 100 pln na bebechy. Zwiększy to nie tylko kulturę pracy ale i wytrzymałość.

Dla mnie, który potrafi i co najważniejsze lubi grzebać w replikach nie jest problemem zmajstrowanie czegoś w GB, ale ludziom kupującym (pierwszego?) chińczyka z zamiarem bezawaryjnego strzelania przez dłuższy czas polecam jednak customsów, albo zlecenie wymiany kilku drobnostek u krakmanów za śmieszne pieniądze, no i nie tracą gwarancji.

 

Pozdrawiam, Kajor.

Link to post
Share on other sites

Ja się nieco zawiodłem na customs.pl

 

Poleciłem tę replikę w najlepszych intencjach, po czym dostałem ją dość szybko na serwis.

 

Części, które wymieniają, są kiepskiej jakości. Nieco lepsze niż stock, bo to już jest porażka, ale kiepskie.

 

Do tej pory serwisowałem replikę dwa razy. Za pierwszym razem mocowanie głowicy tłoka musiałem wymienić, bo się rozsypało. Za drugim razem tłok na wzmocniony, bo stockowy stracił połowę zębów w jakiś dziwny i niepojęty dla mnie sposób. Pewnie wadliwy.

[/EDIT]: wiem, że tłoka nie wymieniają, ale chodzi mi tu o pokazanie, że repliki od Customs wcale nie muszą być żywotniejsze od innych. [/EDIT]

 

A podkładkowanie, to śmiech na sali :).

 

Pozdrawiam.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...