Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G GR16 R4 carabine, pomocy!


Recommended Posts

Help. Próbowałem wkręcić na sztywno trzpień (sztycę) czy coś, kolby do body bo ten pręt się luźno kręcił. Wkręciłem na maksa i przy ogniu ciągłym strzelał nawet po zdjęciu palca ze spustu. Potem batka, silnik, i kable stały się naprawdę gorące, na tyle gorące, że stopiły izolację i wszystko przestało działać. Proszę o pomoc lub ewentualnie info co się stało i co robić. Niestety nie udało mi się znaleźć podobnego tematu dlatego zakładam ten.

Z góry dzięki za szybkie i dobre rady.

Link to post
Share on other sites

Podpowiem tylko tyle że mi po kolejnej rozbiórce repliki kable się gdzieś przycisnęły i po podłączeniu akumulatora zrobiła się "spawarka" ale jak wymieniłem elektrykę wszystko było ok.

 

Zapewne musisz rozebrać swego GR 16 i sprawdzić miernikiem cały obwód elektryczny. GB pewnie też będziesz musiał rozebrać...

Może zablokował się tylko stycznik od spustu.

Link to post
Share on other sites

Właśnie ;-) . Pamiętaj, ze jak kolega robi i popsuje to będzie się bardzo czerwienił i bedzie mu bardzo głupio (BARDZO GŁUPIO... kiedyś raz popsułem coś bardzo prostego jak kolega siedział i patrzył i wiem jak bardzo ;-)) ale odda. Jak sam popsujesz to będzie tylko Tobie głupio :-) .

 

A tak na poważnie. Kolega Cie nauczy choćby nazewnictwa. To zawsze sie przydaje.

Nie wyobrażam sobie jaki byś dał opis chcąc opisać awarię dźwigni rozdzielacza ognia ;-)

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za sensowne porady i uwagi jak również za te nic nie wnoszące, a wyśmiewające brak "fachowej" wiedzy. Oddałem replikę do serwisu, jestem filologiem jęz. angielskiego, a nie elektrykiem. Bardziej mi się kalkuluje zapłacić specowi niż "uczyć na własnych błędach". ;-)

Link to post
Share on other sites

Stary, źle mnie zrozumiałeś. W żadnym momencie nie nabijałem się z braku twej wiedzy. Ja na poważnie pisałem, że uważam, ze ktoś powinien Ci pokazać co i jak. Wtedy byś na tym najwięcej zyskał choćby z tego względu, ze mógłbyś w razie potrzeby dokładnie opisać co i jak Ci padło.

Jesteś krótko na forum i mnie nie znasz ale NIGDY nie nabijałem się z czyjegoś braku wiedzy. Przecież parę latek temu sam pierwszy raz rozbierałem gnta i wtedy też nazywałem części "to coś".

 

Także pozdrawiam i mimo wsio zachecam do rozbierania repliki pod czujnym okiem kogoś z jako taką wprawą. ;-)

Link to post
Share on other sites

Oskar tak na prawdę to GB nie jest straszny. Jak koledzy napisali - weź kolegę, który już to robił [i tu ważne, że złożył GB i działało ;)]. Zobaczysz raz i machniesz ręką - to takie proste. Oczywiście są i różne awarie, jednak jak masz trochę oleju w głowie to za 2 podejściem sam rozbierzesz i złożysz - coś poleszysz lub pogorszysz. Nikt na forum nie udzieli Tobie satysfakcjonującej odpowiedzi do póki sam nie sprawdzisz [przynajmniej tak zawsze było w moim przypadku].

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hej,

 

Chciałem się bezczelnie podpiąć pod temat (żeby kolejnego o gr16 r4 nie tworzyć) :).

Replikę kupiłem w okolicach kwietnia od tego czasu zauważyłem kilka rzeczy które mnie niepokoją:

 

- Celowanie : muszę celować dużo poniżej celu (mając na myśli odległość juz 20-30m między mną a celem). Pewnie HU, (chociaż nawet gdy jest całkiem odkręcony, celować muszę również znacznie poniżej celu).

 

Btw. Na jaką gumke hu opłaca się (aktualnie, bo w nei siedze a bieżąco w temacie) wymienić aby również zasięg nieco podskoczył?

 

- Zacinka : zdarza się czasami. Wystarczy przycisnąć spust i lekko uderzyć w chwyt pistoletowy. Pewnie styki na silniku, lecz co dziwne poprawiałem je 3 tygodnie temu i problem dzisiaj znów się pojawił (jest to możliwe że już się poluzowały?).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...