Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

X-Long na osobę 187cm


Recommended Posts

Jak w temacie.

 

Przy moich 187cm wzrostu sugerowaną długością munduru byłoby long (180-190cm).

Czy ktoś się orientuje, jak sprawdziłoby się x-long (190-200cm)? Jakoś będzie wyglądać i działać, czy zaplączę sobie stopy w nogawki? Orientuje się ktoś?

 

Z góry dzięki ;-) .

 

P.S. Gdyby to miało jakieś znaczenie, szerokość munduru small.

Link to post
Share on other sites

Kupując pierwszy mundur US, warto przymierzyć, bo nie zawsze wypadaja tak jak powinny:

 

mam 186cm, w klasycznym bdu nosze longa, ale w acu i marpatowym BDU już noszę regular.. bo mundury wypadają większe.

Mowa oczywiście o kontraktach, bo podróbki to wypadają różnie różniście :)

 

Pozdrawiam

Sasz.

Link to post
Share on other sites

Miałem Marpat desert w rozmiarze M/XL mam 182 cm wzrostu i dawał radę, lubię jak mi się nogawki marszczą na bucie. Wtedy po kucnięciu nadal zakrywają buta, a nie podciągają sie do połowy łydki. O dziwo kolano było na swoim miejscu. Łokcie również, W ACU mam M/L i niestety, ochraniacz kolana zaczyna się tam gdzie kończy sie moje. Bluza jest OK

Jeżeli kupujesz mundur BDU LONG powinien dać radę

Link to post
Share on other sites

Ciekawe kampfhund - mam 186cm wzrostu i marpat M-L jest dla mnie ok do łażenia na codzień, a gdybym nosił go tylko wpuszczanego w buty lub podwijanego boot bandsami, to wystarczyłby mi M-R. Po prostu marpaty i ACU są dłuższe z tego względu, że wzrosła średnia wzrostu u ludzi, w stosunku do tego co było prawie 30 lat temu.

 

Podsumowując - 187cm

Jeśli marpat/ACU to small-long i bedziesz miał ciut zapasu

Jeśli zwykłe, stare BDU to small-long bedzie w sam raz, a w xlong będzie nieco zapasu, ale jeszcze nie będzie to wyglądało komicznie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...