Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzęt radiowy


Guest Rc_grucha

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to było już wiele razy- NIE działają i nie ma możliwości nastrojenia. Pozatym poco zamieniać lepsze na gorsze ?:)

 

Generalnie wydając ponad 300 zł na radio fajnie byłoby móc jego używać. A tak będę musiał mieć jeszcze dodatkowo PMRkę zapiętą.

Pożyjemy zobaczymy. SEMy odchodzą w chwili obecnej na dalszy plan w takim razie.

Dzięki za info.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wolfa MA SEMa 70 ;) (90 zresztą też skubaniec ma ;) )

Nie oba radia, tylko jeden SEM 70 z dodatkami.

Jest to podstawowy zestaw do zabudowy w pojazdach. Składa się z płyty montażowej z systemem zasilającym, modułem chłodzącym itp. o symbolu GP-80, montażu do radia ST-80, oraz wzmaczniacza LV-90. Teraz szukam wersji plecakowej czyli

Szczegóły znajdziecie na www.greeradio.de

 

CZy ktoś posiada na sprzedaż słuchawki od SEM52? Mogę być zdezelowane. Interesuje mnie jedynie nausznik, bo będę próbować włożyć tak słuchawkę od krótkofalówki i podłączać do PMR-ki...

Od jakiej wersji SEM 52 szukasz słuchawek i jakich?

Istnieje kilka różnych modeli, w różnych przedziałach cenowych, a najlepszy z nich ma Ronin i chyba nawet o nim już pisał na forum. Jest to akurat wersja do SEM 52S. Pozostaje "gumowe ucho" do SEM 52A, które jest duże i niewygodne, lub nowsze trudnodostępne wersje od SEM 52SL.

Link to post
Share on other sites

To jest zestaw słuchawka i pseudo laryngofon pasujący do wersji A i S, o którym pisałem powyżej. Nie sądzę, aby taki przeszep był możliwy z powodu budowy tej słuchawki oraz parametrów wbudowanego tam głośnika i mikrofonu. Słuchawka jest cała zalana w gumie i nie ma możliwości jej rozebrania, podobnie jak wtyczek, a paramerty głośnika i mikrofornu są inne niż w PMR.

O wiele praktyczniejszy i wygodniejszy jest zestaw do SL, który można całkowicie rozebrać i ma się swobodne dojście do głośnika i mikrofonu. Duży guzik PTT, latwy w użyciu, na długim kablu umożliwia noszenie radia w dowolnym miejscu.

bsem52sllye2.th.jpgthpix.gif

bsem52slmal8.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Czy mogę prosić o następującą informację - jak i kiedy noszone są radia SEM-52 przez żołnierzy? Dla uproszczenia proszę o pominięcie jednostek specjalnych.

Konkretnie:

Czy takie radio jest na wyposażeniu każdego zwykłego żołnierza? Tzn, czy ma ją Fallschirmjagerzy, Panzegrenadierzy, ZwykliJagerzy? ;)

W jakich sytuacjach są one brane w teren? Bo generalnie na większości fotek jednak radia nie mają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Radia operowane z ręki z założenia przeznaczone są dla dowódców drużyn i służą do komunikacji wewnątrz plutonu.

 

W jednostkach specjalnych natomiast każdy żołnierz zazwyczaj ma swoje radio ;).

 

Ronin

 

Twoja wypowiedź burzy wizerunek kilku już istniejących grup idących w reko...

Czy tak jest na pewno?

Czy mogą być sytuacje (inaczej - czy może zdarza się często ;) ) że jednak wszyscy w drużynie Jgr / FschJgr / PzGrJgr mają przy sobie SEMa?

Link to post
Share on other sites

Radia w grupach reko są głównie dlatego, że to przydatna rzecz podczas rozgrywek, mil-simów itd. W rzeczywistości, jak zresztą sam przyznałeś, praktycznie nie widuje się sytuacji, w których cała drużyna jest w nie wyposażona (nie licząc wyjątkowych sytuacji, które są rzadkie).

 

A co do radyjek i poprawności rekonstrukcyjnej - zobacz jak mocno wizerunek grup burzy to, że nie mają SEM70 na stanie ;) (35 nie liczę bo to historia).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Na rozpisce Panzerów masz pokazane, kto ma SEM-kę.

 

A co? Nakupowało się tego, hm? ;)

 

Na szczęście nie :) Najpierw zapytałem tutaj. I wygląda na to, że moja grupa nie będzie miała.

 

@Ronin

A SEM 70 to na jakim szczeblu powinien być? Bo wiesz jak grupa reko liczy 4 osoby to nie znaczy, że akurat muszą mieć radiooperatora ;)

Link to post
Share on other sites

Bo wiesz jak grupa reko liczy 4 osoby to nie znaczy, że akurat muszą mieć radiooperatora ;)

Może i nie muszą, ale jak chcesz się komunikować z kolegami na airsoftowym polu walki ;-) Rekonstrunkcja to piękna rzecz, ale nie możemy zapominać też o pewnych realiach w których przychodzi nam grać. Z uwagi na mały skuteczny zasięg replik, łączność jest tutaj jedną z podstaw sukcesu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...