Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hk 416 - zwiekszenie ROF'a


Recommended Posts

Witam.

Otoz mam tragiczny ROF w swoim HK 416 firmy JG. Wynosi on jakies okolo 8kulek na sekunde.

Co potrzeba wymienić aby zwiększyć szybkostrzelność? Oczywiście wiem że najlepsze rozwiązanie to poprostu wieksze napiecie w batce niz standardowe, no ale coz, do mojej kolby nie wejdzie wiecej niz 8.4V.

Także co potrzeba wymienić ? Kable? Styki? Silnik? Prosiłbym o podpowiedzi oraz ewentualnie namiary na jakie części mam patrzeć.

I jeszcze jedno. Czy wymiana sprezyny na jakas firmowa M120 coś da? Gdyż slyszalem ze te chinskie sprezyny sa strasznie "twarde" przez co sa trudniej naciagane

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

A może batka Ci się zepsuła? Sprawdź na innej 8,4V. A jak masz batke dobrą to: kable na głośnikowe o średnicy 1,5 lub 2mm, podkładkowanie, smarowanie GB, na styki zobacz czy nie są po nadpalane. Wymiana spręzyny da, ale może jednak nie M120 tylko M110, ROF skoczy, moc się zmniejszy trochę...

Link to post
Share on other sites

Batka tez coś jest gorsza niż inne bo sprawdzałem na takiej samej typu batce z innego HK i strzela szybciej ale jednak nie to co chce uzyskac. Pozatym jakies 10 low capow i moja batka juz pada...

 

Slabszej sprezyny nie chce zakładać. Chce własnie oscylowac w mocy 400fps bo to najlepsze optimum na szturmiaka jak dla mnie. Nosze przy sobie jeszcze 2 inne giwery (glock 17 oraz MP7) wiec zawsze mam coś aby użyć w budynku

 

 

A właśnie. Skoro tak moja batka słabo działa, to może zaryzykować zabieg z zamrażalnikiem? Slyszalem ze w ten sposob wlaśnie się "naprawia" akumulatory od telefonow, wiertarek itp. A wiertarki maja głownie akumulatory (przynajmniej mialy) Ni-Cd czyli tak jak mam ja, wiec chyba zabieg z zamrazalka nie powinno zaszkodzic, tylko pomoc jesli juz?

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

A właśnie. Skoro tak moja batka słabo działa, to może zaryzykować zabieg z zamrażalnikiem? Slyszalem ze w ten sposob wlaśnie się "naprawia" akumulatory od telefonow, wiertarek itp. A wiertarki maja głownie akumulatory (przynajmniej mialy) Ni-Cd czyli tak jak mam ja, wiec chyba zabieg z zamrazalka nie powinno zaszkodzic, tylko pomoc jesli juz?

 

Mógłbyś to dokładniej opisać ten zabieg z zamrażalnikiem bo ja mam już padniętą baterię to bym spróbował i tak ją mam wyrzucić może to coś daje rzeczywiście

Link to post
Share on other sites

Bierzesz baterie i wsadzasz do zamrazalnika na godzine.

Wyjmujesz z zamrazalnika baterie i kladziesz gdzies na 30 minut gdzie jest temperatura pokojowa aby sie ocieplila.

Po tym, ladujesz batke 12 godzin

I podobno powinna odzyskac swoja moc jaka miala od nowosci.

 

A ja sobie przeprowadze ten ekperyment z bateria od mojej kamery, a co :D padla mi kompletnie ze dziala tylko jak mam kamere podlaczona do ladowania

Link to post
Share on other sites

Zamrażanie nic nie daje.

Akumulator powinieneś dać do utylizacji, a nie wyrzucać :roll:

 

Pisząc, że ją wyrzucę miałem na myśli że jej nie będę używał w replice ;-)

 

Bierzesz baterie i wsadzasz do zamrazalnika na godzine.

Wyjmujesz z zamrazalnika baterie i kladziesz gdzies na 30 minut gdzie jest temperatura pokojowa aby sie ocieplila.

Po tym, ladujesz batke 12 godzin

I podobno powinna odzyskac swoja moc jaka miala od nowosci.

 

A ja sobie przeprowadze ten ekperyment z bateria od mojej kamery, a co :D padla mi kompletnie ze dziala tylko jak mam kamere podlaczona do ladowania

 

 

Znalazłem opis jak to zrobić na googlach i pisze że baterię należy mrozić przez 3 dni a potem przez 2 ocieplać później naładować na fula, i dodali też że działa to na bateriach które utraciły wydajność w wyniku długiego używania a nie uszkodzenia ogniwa bądź ogniw. :uśmiech:

Edited by HUGO_HUGO
Link to post
Share on other sites

Oprócz wymiany kabli, wstawienia łożysk kulkowych, podkładkowania, smarowania itp. zostają jeszcze silniki i zębatki hi-speed. Z tym, że większość z nich jest przeznaczona ma do sprężyn M120 i mogą w tym wypadku mało dać.

 

A jeśli chcesz mieć 400fps... Odrobina pracy i można taką prędkość osiągnąć przy sprężynie M110 (na stockowej sprężynie G&P, czyli M110, mam 395-399fps, bez żadnego bore-upa).

Link to post
Share on other sites

Ten patent z mrożeniem - na 100 % nie odzyska pełnej pojemności. To na pewno. No po prostu nie ma możliwości. I myślę że nie zmieni to nic, bo patent jakiś typowo wyssany z palca humanisty...

 

Możesz zwiększyć ROF poprzez:

 

- kable ( u mnie głośnikowe 1,5mm w porównaniu do stockowych drutów PJ zwiększyły ROF ok. 20 % na oko )

 

- łożyska na kulkach

 

- markowa sprężyna ( uzasadnienie w teście M4 SO od DBOYS cytacik "Sprężyna natomiast jest wykonana z bardzo twardego i dość mało sprężystego materiału. Efekt jest taki, że cykl sprężania jest krótki, ale energochłonny i możliwe, ze to jest powodem tak słabej pracy baterii." LINK: http://www.wmasg.pl/zbrojownia/elektryczne/158/m4_so/)

 

- silnik ( markowy typu SYSTEMA TURBO, ICS TURBO 3000, GUARDER High Speed Revolution, albo niejaki EAGLE FORCE [podobno cud miód, bardzo wytrzymała zębatka silnikowa i ogólnie zajebisty] ale zapewne każdy markowy ma większą szybkostrzelność niż ten z JG )]

 

podkładkować, nasmarować...

 

i to chyba tyle. O baterii napisał 0l0

 

edit: nie przeczytałem wszystkich postów, widzę że generalnie się powtarzam, sorry.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Z silników ostatnio testowanych, polecam ITU guardera, ma takiego kopa że hoho! testowany na m150 i m170.

 

Do wymiany kabli możesz dopisać usunięcie bezpiecznika, to plus łozyska kulkowe da Ci jednak mały wzrost, tak samo wymiana springa na markowy(i tu sie dziwie że w cenie zakupu Ci go nie wymienili?)

 

Nie ominie Cie wymiana baterii na 9,6

Mało kiedy na m120 i 8,4 uzyskuje się wystarczający rof...

 

No i zostaje jeszcze opcja ekstremalna ;) wsadź do tej puszki lipola 11,2, zmieści się, tyle że wtedy rof będzie w okolicach 30k/s hyhy

Link to post
Share on other sites

A ja się nie zgodzę. Według mnie warto zamontować markowe okablowanie bo co by nie gadać trzeba odchodzić od dziadostwa i pieprzenia się z półśrodkami ;-) . Do neidawna sam montowałem wszędziegłonikowe ale jednak ostatnio zmieniam zdanie.

 

A żeby zmienić okablowanie to i tak gb musisz rozebrać.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...