Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepszy chińczyk?


Recommended Posts

Przeczytalem kupe tematow, wiekszosc ludzi zachwala to, co posiada wiec potrzeba mi opinia obiektywna ludzi, ktorzy mieli kontakt z wieksza iloscia replik. Mianowicie, jaki chinczyk do 600 zl bedzie najlepszy? Ktorys AK Cymy, M4/AK74 Boyi czy cos innego?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie da sie powiedzieć po prostu który najlepszy. Każdy ma swoje zalety i wady. Mało awaryjny i dobrze wykonany jest G36c JG. Ja mam AKS-74U Boyi i uważam, ze wykonanie jest świetne, nie wiem jak z awaryjnością i zasięgiem w stocku bo 80% części mam wymienionych.

Link to post
Share on other sites

Co jest lepsze w takim razie, AKM/AK47 Cymy czy AK74 Boyia? Zwracam dużą uwagę na to, że Cyma ma 430 fps wg wskazań a Boyi 350... ( wytrzymałość tutaj jest mało istotna bo jak się coś spieprzy to przecież jest roczna gwarancja... )

Link to post
Share on other sites

Miałem trochę replik. M14AGM, M6-CG, M14CM, AUG TM, Warrior I razy 2, glock 18c, FN 2000, G3-SAS, AK47 i teraz G36c z JG jako broń boczną.(i coś czego nie pamiętam z nazwy)

 

Najfajniejszą z repliką jaką miałem była M14AGM z precrurą SRC + guma guardera. Zasięg ok. 50m celnego i zaje***** kultura pracy. (790zł dawniej dziś 600 za całość by wyszło MAX)

 

Potem był AUG TM (może i nie chinol ale można wychaczyć na allegro za 500zł używkę)

 

Potem była M14CM

 

dalej.

-M6 CG

-FN 2000

-G36c

-Glock 18c

-Warrior(strzela bardzo celnie i daleko)

-AK47 CM

-G3 SAS (porażka w chińskiej wersji)

 

Jak chcesz to na PW pisz to odpowiem ci na temat określonej repliki wszystko co wiem.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Co jest lepsze w takim razie, AKM/AK47 Cymy czy AK74 Boyia? Zwracam dużą uwagę na to, że Cyma ma 430 fps wg wskazań a Boyi 350... ( wytrzymałość tutaj jest mało istotna bo jak się coś spieprzy to przecież jest roczna gwarancja... )

bierz cymę,boyi to znal,chodzi mi tu głównie o kolbe i zatrzask tej kolby,jak peknie to musisz dorabiac,co do akm-a cymy to kolega kupił sobie to na borne,zmierzył na chrono i..440 fps na 0,2

Link to post
Share on other sites

Za całokształt najwyższe noty u mnie zbiera KART EBR i którykolwiek AK Boya ze stalowej serii. Za styl czyli tylko wygląd a nie mechanika wysoko punktuje ARMY R85 a znowu za mechanikę i ogólne wrażenie moja ścisła czołówka nie mogła by się obejść bez wysokiej noty dla JG G36 - dlaczego nie wysoka ogólna nota dla tej klamy? Egzemplarze które macałem były trochę za "pasticzane".Wiem że oryginał też jest polimerowy ale JG jest jakieś takie skrzypiące/średnio spasowane, lekko chybotliwe - oczywiście to subiektywna ocena.

No i na koniec klamki których nie macałem a maja wysokie oceny "w necie" czyli nowa seria Mek z A&k znanych u nas jako ACM A4 SPRki SRki podobno zewnętrznie są już prawie na Tajwanie a coraz mniej w Chinach kontynentalnych. SCAR Boya też wysoko punktuje ale tu wypada być ostrożnym w ocenie - to właściwie nowość jest tam parę rozwiązań które trzeba by sprawdzić w "akcji".

Link to post
Share on other sites

Za całokształt najwyższe noty u mnie zbiera KART EBR i którykolwiek AK Boya ze stalowej serii. Za styl czyli tylko wygląd a nie mechanika wysoko punktuje ARMY R85 a znowu za mechanikę i ogólne wrażenie moja ścisła czołówka nie mogła by się obejść bez wysokiej noty dla JG G36 - dlaczego nie wysoka ogólna nota dla tej klamy? Egzemplarze które macałem były trochę za "pasticzane".Wiem że oryginał też jest polimerowy ale JG jest jakieś takie skrzypiące/średnio spasowane, lekko chybotliwe - oczywiście to subiektywna ocena.

No i na koniec klamki których nie macałem a maja wysokie oceny "w necie" czyli nowa seria Mek z A&k znanych u nas jako ACM A4 SPRki SRki podobno zewnętrznie są już prawie na Tajwanie a coraz mniej w Chinach kontynentalnych. SCAR Boya też wysoko punktuje ale tu wypada być ostrożnym w ocenie - to właściwie nowość jest tam parę rozwiązań które trzeba by sprawdzić w "akcji".

"klamka" mówi się na pistolet ;-)

Link to post
Share on other sites

tak jak już powyżej część osób wspomniała, g36c JG z mocą 360 fps jest po prostu świetne, bez wymiany czegokolwiek. bez serwisu śmigają u nas 4 sztuki już po przebiegu 40-50k kulek

 

z ak w tej chwili najlepsze jest boyiowskie. Stalowe body, drewienko i udane wykonanie GB v3.

 

No a minimi to już majstersztyk 'chiński' :) chwila pracy i masz tyle fps ile Ci sie zamarzy

 

No i ważne jest to gdzie kupisz chińczyka.. unikaj gunfrajera, lepiej kupić w Customs.pl czy u krakmana

Link to post
Share on other sites

Jak przeleci Ci przez lufę z 60-65 k kulek jak mojej MP5 PDW z Galaxy bez żadnej usterki, to pogadamy ;-)

 

A czy bateryjka stockowa jak w gietce?

 

Wybór porządnego chińczyka nie jest taki prosty jak by mogło się wydawać. Z założenia konstrukcyjnego odrzucam większość eMek, nie polecam też bardzo plastikowych replik za wyjątkiem G36C, pozostają modele AK z metalowym body. Na szczególna uwagę zasługuje metalowa seria Boyi. Osobiście mam AK-74UN z drewnem i jest to jedna z lepszych replik stockowych.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

A czy bateryjka stockowa jak w gietce?

Bata stokowa zdechła po 40-50k. ;-). Spokojnie wszystko przed Tobą, ale IMHO to wina rewelacyjnej jakości stokowych ładowarek. Teraz bata nowa z następnego stoka lata jak głupia jak jest ładowana mikroprocesorem.

Link to post
Share on other sites

"klamka" mówi się na pistolet ;-)

Jak byś grał wcześniej przez 6 lat turniejowo w paintball to też byś na każdego grata do strzelania mówił per kalma - takie mam przyzwyczajenie "środowiskowe ". Ale że zmieniłem środowisko to i przyzwyczajenia czas zmienić ;-)

Link to post
Share on other sites

Najlepszym chińczykiem - Real Sword :D Ale przedział cenowy nie ten... No więc już na serio - najlepszy chińczyk to ten który Ci się najbardziej podoba / którego chcesz mieć / o którym śniłeś w dzieciństwie. A jeśli Twoje wyobrażenie pokrywa się z czymś z oferty sklepu www.customs.pl to jesteś w niebie :D

Link to post
Share on other sites

Widzę, że pan <430fps w PJ25 będzie gorzej strzelało niż P90 z TM z 290fps i lufą 3x krótszą> sam teraz prosi o pomoc, a wyśmiewał wszystkich współautorów tematu o PJ25 jeszcze całkiem niedawno, udając, że wie coś na temat repliki opisywanej.

 

Ale cóż, jako, że mam coś do powiedzenia, wypowiem się.

Moim zdaniem, jak już tutaj pisali, G36 z JG jest świetne - praktycznie nie do zjechania (powody tak jak wcześniej).

Do tego dorzucę AK-47 z CYMY - u mnie w grupie są dwa, które funkcjonują już dwa lata, i mają przebiegu koło 50-60k kulek (jak nie więcej - któż to zliczy ;) ) i dalej żyją, bez zgrzytu.

Całkiem ciekawie (bardzo) strzela Type-89 z BE, ale na razie jest u mnie w grupie za krótko, by coś więcej o nim powiedzieć - po 5k kulkach jeszcze nie nawala (a były repliki z pierwszej serii różnych producenta, które po tylu kulkach leżały).

No i AKS-74U z CYMY. Też całkiem niezłe, dużo przeżyło, sprowadzone z Chin świeżo po wypuszczeniu na rynek, czyli już dobre pół roku temu. Poza specyficznym dźwiękiem strzału jest bardzo celne - celniejsze od MP5 z przedłużoną lufą z Madbulla.

Edited by zavisza
Link to post
Share on other sites

No, czyli wszyscy już wiemy że chińczyki są lepsze od markowych i trzeba sprzedać markowe i zaopatrzyć się w chińczyki.

 

Przynajmniej jeżeli chodzi o stocki.

 

Z tym że zawsze możesz sobie ten firmowy wyposażyć w chiński środek i wtedy będziesz miał markowa chińska replikę.

 

A na poważnie to przecież już są repliki chińskie o bardzo dobrej jakości i osiągach oraz cenie dużo przewyższającej np: CA.

 

Patrząc na postęp w rozwoju chińskich replik i ich względnie przystępna cenę sądzę że niedługo będziemy mieli wzrost jakościowy bo wzrost mocy już zbliżył się do limitów stosowanych w asg. A że postęp jest duży to chyba nikt nie ma wątpliwości. Skutkiem ubocznym będzie pewnie większa ilość nowych modeli wypuszczanych przez markowe firmy no i pewnie przeniosą produkcje do kraju o tańszej sile roboczej. Nie sądzę żeby brnęli w serie typu sportline bo to chyba ślepy zaułek. Cena jest i owszem jednak różnica w porównaniu do pełnej jest zbyt duża i nie oferują tego co chińczyki.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...