Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiedziałem gdzie to zamieścić...

Panowie i Panie...

Jaki jest obecnie używany przez BW montaż na hełm do nokto?

 

Pzdr,

Adi

 

Było już o tym w starych wątkach o BW.

Generalnie należy szukać pod hasłem "Nachtsichtbrille LUCIE".

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ronin, Wolf - szczere słowa uznania za prowadzenie tego działu!

Mam kilka pytań na które nie znalazłem tu jeszcze odpowiedzi.

1.Szukam rozwiązania dla kabury na pistolet + dwa zapasowe magazynki.

Używam starej kamizelki BW i z tego co wiem to jest kabura na pas (nie wiem tylko czy bedzie pasowac pod SigSauer P226) ale brak jest rozwiazania na dodatkowe magazynki. Najchetniej zastosowalbym jakies rozwiazanie typu Pantac Molle ale nie wiem jak to sie da zamocowac do pasa BW i czy przypadkiem niemcy nie maja innego rozwiazania kabury na udo.

2. Soft Shell Tac Gear. Ostatnio widzialem softhell uzywany przez amerykanow w afganistanie i jest to bardzo cienki material nie dajacy ogrzewania. ten softshell TacGear wyglada na bardzo cieply. Jaki jest naprawde?

3. Granaty. Gdzie na oporzadzeniu BW najlepiej jest nosic granaty?

4. Jak najlepiej przymocowac noz do "starej" kamizelki BW?

5. tylny panel. Na plecach pasa takze mozna cos zamontowac? Co na przyklad?

 

ps. z gory przepraszam jesli nie umiescilem pytan w odpowiednich dzialach ale juz dzisiaj grzebalem tu sporo i moze ze zmeczenia przeoczylem wlasciwe watki.

dziekuje i jeszcze raz dzieki za ten dzial

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
3. Granaty. Gdzie na oporzadzeniu BW najlepiej jest nosic granaty?

 

z tego co widziałem na zdjęciach nie ma jakiegoś jednego specjalnego miejsca, do S95 widziałem całkiem sensownie zrobiona ładownicę na 3 granaty montowaną do mocowania na piersi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No właśnie też mi się wydawało że tylko oliw , ale jakiś czas temu widziałem w sklepie militarnym szelki (wyglądały jak kontraktowe BW ) które były we Flecktarnie , bardzo mnie to zdziwiło , tym bardziej , ze sprzedawca twierdził że były to kontraktowe z woja .

Link to post
Share on other sites

Jak są kontraktowe, to powinny posiadać metkę albo stempel :mrgreen:

Dużą literę "A" odbitą w widocznym miejscu. Większość rzeczy BW jest znakowana w ten sposób, by trwale określić demobil. Natomiast do sprzedawców militariów, trzeba mieć ograniczone zaufanie, wynika to po prostu z ich niewiedzy.

Link to post
Share on other sites

Czubaka, swego czasu nabyłem te kaburę:

http://www.asmc.de/en/Military-Equipment/H...lecktarn-p.html

i dopóki ktoś mi go nie podprowadził, to trzymałem w niej właśnie siga p226. Na początku trzeba było go nieco mocniej wcisnąć, ale poleżał w kaburze tydzień i trwale ja do siebie przystosował. Oczywiście nie mam na myśli żadnych rozdarć, czy niszczących odgięć - ot zwykłe ułożenie materiału. Nie miałem szansy porównać, ale pewnie P8 jest smuklejszy i wyższy niż sig.

 

poza tym możesz wybrać tradycyjną kaburę:

http://rangershop.pl/product-pol-114673874...-flecktarn.html

i na niej bezpośrednio zamontować ładownice. Ale tu już mówię, ze osobiście nie sprawdzałem. Czytałem tylko na tym forum, że tak się robi. Na rangershopie ładownice na magi do P8 idą po około 30pln. Z tego, co sam się przymierzałem, magi od siga powinny do nich wejść.

 

pozdrawiam,

Paps.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sesja i leń w jednym krótko mówiąc. :P

 

Wnętrze wykończone standardowo (czyli zielona warstwa impregnatu). Jeżeli chodzi o wymiary - do ładownicy można włożyć walec o średnicy 5cm i wysokości 10cm.

 

 

PS

Może nie na 100% Ronin ale na pewno była w szeregach AWRu. Jest nawet na archiwalnych fotkach.

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...