Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Aha, dzięki za odpowiedź. To po co jest ten drugi? W szlufki od spodni się nie zmieści na siebie zakłada się to: http://allegro.pl/oprzyrzadowanie-taktyczne-wojskowe-bw-5-czesci-i2090629194.html

Pytam bo Flecktarn tak mi się spodobał (pierwszy mundur) że zamierzam powoli, acz sukcesywnie kompletować resztę ekwipunku żołnierza BW. Żałuje tylko zakupu G36 w wersji KE (da się gdzieś dokupić osobno replikę kolimatora takiego jak ma BW na rączkę transportową bez szyn od JG i go zamontować?).

Link to post
Share on other sites

Tak mam ten egzemplarz tylko z gunfire (375zł z 1kg kulek i przesyłką :D). Ale nie jest tak czasami że żołnierze BW mają na wyposażeniu zwykłą wersję G36 (tą dłuższą)?. Te linki z allegro to są aukcje tego sklepu.

Da się ustawić jakoś tę linię poziomą w lunecie, bo u mnie jest trochę krzywo (minimalnie)?

Edited by Draico
Link to post
Share on other sites

Na wyposażeniu mają właśnie długie z wysoką rączką transportową i integralną lunetką. Jeśli nie dążysz do rekonstrukcji, tylko stylizujesz się, to nie ma wielkiej tragedii, choć lepiej byłoby mieć wszystko "koszerne". Ja też mam "niekoszerną" replikę długą G36, ale z niskim chwytem transportowym. :icon_confused:

Jeśli chodzi o repliki, to moim zdaniem lunetka jest totalną porażką, ale zdania są podzielone. Ponieważ jest ona zintegrowana z chwytem transportowym, to chyba nie można nic z tym zrobić, ale nie jestem pewien.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Niestety wersja KE jest krótsza (zwykła ma 6 ''otworów'' na osłonie lufy, zaś wersja K tylko 4), ale w sumie asg to nie rekonstrukcja historyczna (a w drużynie brak jakichś szczególnych wymogów). Też uważam, że lunetka jest słaba ale jeszcze nie sprawdziłem w boju no i może kiedyś dokupię sobie szynę z normalnymi przyrządami celowniczymi więc będzie git.

Link to post
Share on other sites

Aha, dzięki za odpowiedź. To po co jest ten drugi? W szlufki od spodni się nie zmieści na siebie zakłada się to: http://allegro.pl/oprzyrzadowanie-taktyczne-wojskowe-bw-5-czesci-i2090629194.html

Pytam bo Flecktarn tak mi się spodobał (pierwszy mundur) że zamierzam powoli, acz sukcesywnie kompletować resztę ekwipunku żołnierza BW. Żałuje tylko zakupu G36 w wersji KE (da się gdzieś dokupić osobno replikę kolimatora takiego jak ma BW na rączkę transportową bez szyn od JG i go zamontować?).

 

Ten 2 pas 5 cm to dawny pas oporządzeniowy oraz jako pas główny do munduru. Nosiło się go od bodajże lat `60 do ok. lat `90. Na pasie noszono ładownice do G3, pokrowiec ALICE w kontrakcie BW na łopatkę, chlebak, montowało się szelki (były 2 wzory) oraz inne rzeczy. Pas ten pasował do starych spodni bawełnianych moleskin, gdyż szlufki miały po 5 cm w spodniach. Oto fotki :

200551616521_1970.jpg

2005516161934_1960.jpg

[Zdjęcia pochodzą z redalliance.net]

Edited by Cezarovski
Link to post
Share on other sites

 

Jeśli chodzi o repliki, to moim zdaniem lunetka jest totalną porażką, ale zdania są podzielone. Ponieważ jest ona zintegrowana z chwytem transportowym, to chyba nie można nic z tym zrobić, ale nie jestem pewien.

 

Luneta G36 w ASG, jest używana raczej jako substytut lornetki i można ją bardzo łatwo wymienić na używaną oryginalną. Obraz z oryginalnej wkładki jest nieporównywalnie lepszy, mimo lekkich zabrudzeń (mają drobny afgański piasek pod optyką, dlatego też są wymieniane po powrocie z misji).

Jedynym mankamentem w ostrej broni, było parowanie optyki podczas eksploatacji w niskich temperaturach (zakaz oddychania podczas namierzania celu :icon_eek2: )

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Link to post
Share on other sites

Ta Falke ma ochronę balistyczną i jest wykorzystywana na misjach gdzie taka ochrona jest konieczna. Ta tańsza nie ma miejsca na balistykę z tego co widzę.

 

Ceny "powalające"!!! :icon_eek2:

 

Normalna europejska cena. 300ojro na zachodzie to jak 300zł u nas.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Bestprotection zawsze miał powalające ceny, to akurat nie nowość. Tłumacząc jednak właściwy temat w krótkich żołnierskich słowach to ta kamizelka z pierwszego linku to "krzyżówka" tradycyjnej kamizelki IdZ z osłoną balistyczną znaną z Mehlera. Drugi link to "tania" wersja IdZa, z przyszytymi na stałe kieszeniami. W BW w chwili obecnej można już raczej spotkać wszystko, tzn jest pewna dowolność dobierania sprzętu, ale dotyczy to tylko misji zagranicznych lub jednostek specjalnych. Falke spotyka się często, natomiast tą drugą pewnie mylić z IdZ, bo na zdjęciach wyglądają identycznie, natomiast w połaczeniu z tradycyjną przeciwodłamkową cieżko to widze i jeszcze się z tym nie spotkałem.

Link to post
Share on other sites

Fajnie by było zobaczyć zdjęcia źródłowe, ale jest to możliwe. Niestety proste czasy BW się już skończyły i coraz trudniej być na bierząco w tematyce sprzętowej.

Na zdjęciach widać jedno a na ulicach, parkingach przy autostradach, czy nawet poligonach nadal pozostaje wszystko bez zmian.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam

Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie ale może mi ktoś odpowie. Szukam komfortpad pod pas (na szelki mam od Sierra 313) i znalazłem tylko w rangershop.pl taki

Z informacji od sklepu dowiedziałem się że producentem jest niemiecka firma Ranger. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego produktu szczególnie że obsługa sklepu nie potrafi odpowiedzieć z jakiego materiału jest zrobiony ten komfortpad.

Ewentualnie proszę o informację na temat innego zamiennika.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Miałem kiedyś ten komfortpad już nie pamiętam skąd ale był na pewno od KHSu i właśnie można go nazwać zamiennikiem ,bo KHS to w sumie taki ''półkontrakt'' i był to indywidualny zakup Soldata.Zewnętrzna strona we Flecku była wykonana z Cordury,a wewnętrzna hm...... w zasadzie przypominało to bardziej czarne gumowe tworzywo.

Link to post
Share on other sites

Rewelacja, ale cena zabójcza... :icon_cry:

(...)znalazłem tylko w rangershop.pl taki (...)

Rewelacja, ale cena zabójcza... :icon_cry:

(...)(...) obsługa sklepu nie potrafi odpowiedzieć z jakiego materiału jest zrobiony ten komfortpad. (...)
Jeśli chodzi o ten sklep to standard... :maniak_zle:

Jeśli nie zależy Ci bezwzględnie na "koszerności" to lepiej wykonać go na wzór we własnym zakresie :icon_question:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...