Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Ostatnio w sklepie armyworld zauważyłem w sprzedaży buty HAIX Model 2005 z demobilu BW:

 

http://armyworld.pl/product-pol-314-HAIX-M...demobil-BW.html

 

Czy mógłbym prosić o:

- potwierdzenie ich "kontraktowości";

- weryfikację opisu (bo jak wiemy, ten nie zawsze jest rzetelny);

- opinię, jeśli ktoś je kupił w tym sklepie te buty (czy faktycznie są w stanie db+);

Link to post
Share on other sites
  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Ostatnio w sklepie armyworld zauważyłem w sprzedaży buty HAIX Model 2005 z demobilu BW:

 

http://armyworld.pl/product-pol-314-HAIX-M...demobil-BW.html

 

Czy mógłbym prosić o:

- potwierdzenie ich "kontraktowości";

- weryfikację opisu (bo jak wiemy, ten nie zawsze jest rzetelny);

- opinię, jeśli ktoś je kupił w tym sklepie te buty (czy faktycznie są w stanie db+);

 

Wszystko wskazuje na to, że buty są kontraktowe (rozmiarówka na wewnętrznej stronie języka, oraz logo producenta - na moich na przykład jest jeszcze wytłoczony numer chyba kontraktu oraz rozmiar na zewnętrznej stronie języka poza tym nie ma logo producenta na podeszwie... dziwne). W tym wszystkim najbardziej "interesująca" jest cena no i to czy przyślą Ci obuwie zgodne z opisem i zdjęciem ze strony...

Link to post
Share on other sites

Danych technicznych zawartych w opisie potwierdzić nie mogę, bo ich nie sprawdzałem ;-) Reszta jest prawdziwa. W/g zamieszczonych na stronce zdjęć są to kontraktowe buty BW, tym bardziej że oferowane są jako używki w podobno bardzo dobrym stanie. Cena jest też bardzo przystępna. Jak już kiedyś pisałem, żołnierz Bundeswehry otrzymuje dwie pary butów na okres służby zasadniczej, więc jest to prawdopodobnie ta druga para, która najczęściej stała tylko kilka miesięcy w szafie i była noszona zaledwie parę dni.

Link to post
Share on other sites

Jest to ulepszona wersja modelu 2000, w krórej porawiono będy konstrukcyjne poprzedniego modelu. Producent , czyli firma HAIX, mówi sama za siebie.

Nawet w kraju producenta, nowe buty są trudno dostępne na wolnym rynku. W wielu sklepach internetowych sprzedawane są cywilne wersja tego buta, nawet z rozmiarówką BW, ale z innymi uszkami na sznurowadła. Roni pewnie ma do nich TL-kę i wtedy wszystko będzie jasne.

Link to post
Share on other sites

Hans i Ronin mają Hanwagi, ja i Dingo Meindle. Każdy z nas ma swoje osobiste odczucia, doświadczenia i przekoniania, dlatego uważam że można określić tylko jakość wykonania i funkcjonalność danego modelu, reszta będzie już subjektywna ;-)

Link to post
Share on other sites

Wolf, piszesz że model cywilny Haix 2005 różni się od wojskowego uszkami na sznurowadła... wytłumacz mi proszę które to które. Jedne tzn te pokazane na poprzedniej stronie przez Sfora_Goose mają zaokrąglone uszka, te z bw.pl mają natomiast takie bardziej kwadratowe. O obydwóch pisaliście że to kontrakty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Poszukuję dla siebie Butów Górskich z demobilu jak na razie znalazłem jedynie na allegro owe kontraktowe.

 

http://allegro.pl/item642931061_oryginalne...275_gratis.html

 

 

Może ktoś coś wie na temat tych butów w jakim mogą być stanie? może ktoś kupował u tego użytkownika obuwie.Również jeśli ktoś zna inne zródła tego obuwia i podzielił by się ze mną informacjami byłbym wdzięczny ;)

 

 

Wawix

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Drogi Andrzeju...

Takie pytania proponuję zadać bezpośrednio do sklepu, w którym zamierzasz dokonać zakupu.

Nikt z tego forum nie ma bezpośredniego dostępu do magazynu tego sklepu aby iść i sprawdzić czy są tam oryginalne "metki" HAIXa.

Sądząc po cenie i po tym, że na stronie internetowej jest wyraźnie napisany producent(a nie jak w przypadku niektórych produktów na Rangershopie) wniosek powinieneś wysnuć jeden.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, a da sie znalezc BW 2005 gdzies taniej niz na armyworld? Mowie o nowych butach. Szukalem, na allegro, ale tylko sa gorskie...

 

Powiem szczerze... Odjalbym sobie od geby, zeby te buty kupic, ale sa jeszcze przeciez BW 2000. Naczytalem sie o nich doslownie miliardy ;) dlatego ostatecznie spytam Was czy faktycznie az tak bardzo beda odbiegaly od nowego modelu? sa w sumie 200zl tansze. Nie mowie, ze bede smigal po 20km, ale chodzi mi o niezawodny but w las na survivalowe wypady i oczywiscie dobre strzelanki...

 

Dzieki z gory!!

Link to post
Share on other sites

Ja przedwczoraj dostałem po długim czasie HAIXY górskie z demobilu,po poprzednich butach Model 2000 jestem kompletnie zaskoczony,buty dostałem w stanie bardzo dobrym czuć w nich o wiele większą wygodne a przede wszystkim but wydaję mi się bardzo miękki na grubej podeszwie jestem bardzo pozytywie zaskoczony ;-)

 

 

 

A co do modelu 2005 Chaos od nas kupił bodajże nówki za około 100-150 zł w tzw. przez nas ''Bundtesco'' czyli wielka Hala z Niemieckim Demobilem mieszcząca się gdzieś pod granicą bodajże ale dokładnie nie wiem gdzie nie byłem tam.... w razie potrzeby dowiem się coś więcej teraz napisałem tylko na gorąco ;)

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Ciezko sie bylo przyzwyczaic na poczatku przy przesiadce na Haixy, co Wawix? ;)

 

 

Fakt ciężko było się przyzwyczaić ale po przechodzeniu w nich już troszkę kilometrów poczułem różnice między 2000 a Haixami.Wydaje mi się,że to jest typowo but na długie męczące stopy wypady w teren. ;)

 

 

count_martin3z Model 2000 to jest dobry but,bardzo mocny przede wszystkim wydawał mi się wygodny do czasu aż nie przeszedłem na Haixy.Ale to Kwestia przyzwyczajenia myślę do każdego buta... Wiadomo za wygodę i komfort się płaci,od siebie powiem,że miałem 2000 długi czas i byłem z nich bardzo zadowolony ;)

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...