Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

hełm na małą makówkę:)


Recommended Posts

Jaki hełm będzie najlepiej wyglądał na głowie o obwodzie 55cm? Wiem że tanie fritze z allegro wyglądają nie za bardzo tzn. "garowato":). Co byście polecili? Najlepiej kewlar, albo ABS, chciałbym coś "fritzowatego", ale przyjme też inne propozycje.

 

pozdrawiam

szymon:)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze kolega od linka jest delikatnie mówiąc nierozsądny, proponując takie gówno, patrząc już na sam rozmiar jest o wiele za duży. 2 problem można rozwiązać przez kupno orginalnego fritza, w twoim wypadku będzie to rozmiar XS, i właśnie na taki rozmiar masz zwracać uwagę przy zakupie hełmu.

Link to post
Share on other sites

to sobie mistrzu wyreguluj go?

 

dużo lepiej siedzi na głowie z pokrowcem gdyż zapięty za paski wewnętrzne pokrowiec powoduje ze głową nam dosłownie wpada do hełmu ;)

 

Cały mój team biega w takich hełmach. Kiedyś w takim nawet spałem, kładąc się na ziemi fasunek w środku działa jak poduszka....

Link to post
Share on other sites
to sobie mistrzu wyreguluj go?

 

Nawet oryginalne pasgt z 2pkt zawieszeniem miały to do siebie, że latały na lewo i prawo i nawet do przodu... Nie mówiąc o używaniu PVS czy innych nvg.

Edited by Flame
Link to post
Share on other sites

Kilka prostych spraw:

 

1. Wszystkie tanie airsoftowe repliki mają rozmiar "uniwersalny" - czyli czerep jest wielki, rozmiar można regulować jedynie za pomocą fasunku, ale na małej głowie taki hełm wygląda ko(s)micznie.

2. Paski mocujące są zazwyczaj dwupunktowe, co powoduje ze hełm lata na wszystkie strony świata mimo małej masy.

3. Regulacja pasków praktycznie nie isnieje :)

Link to post
Share on other sites

Co do tamtego Shitu (

http://www.allegro.pl/item402147315_helm_t...paintball_.html ) to ja też ma na jego temat opinie. Otóż sytuacja wygląda tak że tego hełmu na tak małą głowę nie dopasujesz idealnie - będzie się bujał jak szalony a to dlatego że fasunek jest za duży na minimalnym ustawieniu na taka "makówke". Używałem go raz i jeden sposób na nie bujanie się było ubranie pod niego grubej wełnianej czapki. Ale osoby które go dopasują do siebie i tak doznają bujania a to przez to że to zapięcie opiera się tylko o brodę.

Link to post
Share on other sites

boże ludzie to nie jest forum o plastikowych replikach.

 

 

 

A ja sie przytenteguje i spytam: A gdzie tak jest napisane, że nie jest??? :roll:

Jakoś są już tematy o "plastikowych replikach" kevlarowych hełmów więc nie pierdziel...

 

A teraz do tematu:

Jeśli kupisz kopie MICHa to poduszkami możesz w miarę "zmniejszy" i "powiększyć" jego wnętrze, a paski wyregulować pod głowę.

Link to post
Share on other sites

to sobie mistrzu wyreguluj go?

 

 

Czyżbym uczynił to już dawno? Nie... To niemożliwe.

 

Człowieku, litości! Sądzisz, że jestem tak tępy, żeby nie wpaść na oczywisty fakt ściągnięcia maksymalnie pasków regulujących podbródek, ewentualne dodatkowe skrócenie ich przy pomocy igły i nitki?

Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/item406835928_helm_us_ar...ar_m_od_ss.html Miał to ktoś? Jak fasunek ma się do prawdziwego fritza? Czy im mniejszy rozmiar tego hełmu, tym hełm się zmniejsza, czy po prostu fasunek jest na mniejszy łeb? icon_smile.gif

 

Uhu, słowo-klucz: MIL-TEC... Nawet nie warto się tym interesować. Fasunek PRAWDOPODOBNIE w ogóle nie istnieje, zamiast niego jest jakaś grzejąca niemiłosiernie pianka. A jeśli jest fasunek, to będzie tragiczny. Powtórzę: to miltec. Nie tykać nawet kijem!

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...