Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem z metalowym zamkiem G&P do owego Glocka. Przy strzelaniu sprężyna powrotna (mimo zakupu wzmocnionej) nie powoduje powrotu zamka do pozycji wyjściowej. Również przy przeładowaniu zamek nie wraca na swoje miejsce. W związku z zaistniałym problemem proszę o pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Czy nie masz problemow przy przeladowywaniu recznym?

 

Czy lufa wewnetrzna nie jest zbyt ciasna (w sensie zbyt szybko sie przeweza, jakby zapomnieli dowiercic tego ostatniego centymetra)? Jesli tak, to w lufie powinina byc pod swiatlo wyraznie widoczna krawedz tego niedowierconego elementu. To np. w zestawie lufy metalowej z gwintem na tlumik (nie pamietam, czyjej produkcji) powodowalo trudnosci nawet w zalozeniu i przeladowaniu, nie mowiac o strzelaniu.

Link to post
Share on other sites

Dzieje się tak samo, choc przy włożonym magazynku problem się jeszcze bardziej nasila i wręcz uniemożliwia oddawanie strzałów.

 

A z lufą wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. Nie widzę żadnych niedowierconych elementów. Wygląda na dośc solidnie zrobioną...

Link to post
Share on other sites

Trudno mi ocenic bez zobaczenia tego, a ze jestes ze Starogardu (gdzie nawet w PWSiPG zdarza mi sie wykladac) to mozemy sie kiedys spotkac.

 

Tak czy inaczej, te usterke o ktorej mowie trudno dostrzec, trzeba sie niezle poprzygladac.

 

Jesli bedziesz kiedys przypadkiem w Gdansku/Gdyni, to daj znac na PW i spojrzymy na to na spokojnie.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Trudno mi ocenic bez zobaczenia tego, a ze jestes ze Starogardu (gdzie nawet w PWSiPG zdarza mi sie wykladac) to mozemy sie kiedys spotkac.

 

Tak czy inaczej, te usterke o ktorej mowie trudno dostrzec, trzeba sie niezle poprzygladac.

 

Jesli bedziesz kiedys przypadkiem w Gdansku/Gdyni, to daj znac na PW i spojrzymy na to na spokojnie.

 

Pozdrawiam

 

Kret

 

 

 

Aha. Dziękuje bardzo za pomoc. I mam nadzieje do rychłego zobaczenia. :)

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Podłączę się pod ten temat, by nie zakładać nowego...

 

W parę miechów temu kupiłem G17 KWA.

Po paru dniach przestał strzelać - kulki klinowały się w komorze Hop-Up. Po częściowym rozłożeniu okazało się, że poszła jedna "ścianka" części nr 10 (BB loader ramp), o której to wadzie można sporo poczytać w necie, choć na naszym forum chyba jestem pierwszym którego to spotkało.

 

Nic to.. Gnat na gwarancji pojechał do serwisu Koltera (kupowany w sklepie stacjonarnym, który od nich bierze towar). Po 2 tyg. wrócił i ładnie strzelał do tej pory...

 

..aż do dziś. No kurnia florek.. znów część nr 10 pooooszła w cholerę.. Czy ja jestem jedyny taki pechowiec w Polsce?

 

Oczywiście klocek jeszcze na gwarancji, ale nie uśmiecha mi się go znów wysyłać, tym bardziej, że jak się dowiedziałem z rozmowy telefonicznej z serwisem Koltera - oni tego nie naprawiają, bo nie mają tych części i po prostu wysyłają do.. producenta.

Co więcej 5 dni temu przełożyłem całe bebechy do szkieletu od Pro-Arms z oznaczeniami producenta, więc aby go odesłać, musiałbym znów się bawić, aby założyć oryginalny szkielet KWA.

 

Z opisów w necie wynika, że Glocki 19 nie są obciążone genetycznie wadą części nr 10. W związku z tym mam pytanie:

 

Czy ktoś porównywał może wnętrze obu modeli G17 i G19? Czy poza długością lufy, różnią się one także wielkością tej i/lub innych części wewnętrznych?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Czy ktoś porównywał może wnętrze obu modeli G17 i G19? Czy poza długością lufy, różnią się one także wielkością tej i/lub innych części wewnętrznych?
Część nr 10 w G17 i G19 ma różne wymiary i nie są wymienne pomiędzy tymi modelami.
Link to post
Share on other sites

Część nr 10 w G17 i G19 ma różne wymiary i nie są wymienne pomiędzy tymi modelami.

 

Hej Foka :)

Sprawa już rozwiązana. W międzyczasie naściągałem sobie różnych fotek bebechów G19, 17 18 i porównywałem.

Na szczęście po ogłoszeniu apelu rozpaczy w ogólnym komisie znalazła się osoba, która miała na zbyciu cały komplet lufy wewnętrznej, a przy okazji dokupiłem sobie przyrządy celownicze od wersji ostrej :) (jeszcze raz dzięki Viper)

 

Mój Gloczek znów śmiga, aż miło. Został doposażony w 2 magi z firmowym logiem, a do nich 2 stopki magazynków Proud'a także z logiem :) Już wcześniej otrzymał szkielet od Pro-Arms.

 

Teraz przymierzam się do następnego etapu, czyli metalowy zamek i lufa zewnętrzna (tylko żaden z dostępnych zestawów nie zadowala mnie w 100%), na które pójdą przyrządy z ostrego (a kiedyś może trytowe :D)

 

Najważniejsze, że działa!

 

 

@wally

 

Na pierwszy rzut oka są podobne, ale jednak w G19 ten brzeg, który jest bliżej wylotu lufy w G17 ma tylko jeden uskok, a w G19 dwa (albo odwrotnie - nie mam teraz jak sprawdzić)

Edited by biper911
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam ten sam problem z elementem nr 10 Glocka 17 KWA. Konkretnie u mnie się ułamał sie ten kawałek który wprowadza kulkę do gumki hopup. Nie wiedziałem wtedy, że takie rzeczy się zdarzają i sam to naprawiłem wklejając w miejsce wyłamanego plastiku inny kawałek plastiku odpowiednio dopasowany i ukształtowany. Przed usterką strzelał mozna powiedzieć idealnie, a teraz kulki nosi na prawo i lewo. Poprawiło się troche po naprawie ale nadal nie jest dobrze. Zauważyłem też, że gumka hopup jest troche zarysowana od spodu w miejscu styku z tym elementem nr 10. Mam więc dwa pytanie. Czy rysa na gumce hopup moze powodować, że kulki lecą raz w lewo raz w prawo, a zadziej na wprost. Gdzie można jeśli można wogóle dokupić ten element nr 10 ewentualnie całą lufę razem z nim.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy rysa na gumce hopup moze powodować, że kulki lecą raz w lewo raz w prawo, a zadziej na wprost. Gdzie można jeśli można wogóle dokupić ten element nr 10 ewentualnie całą lufę razem z nim.

 

Rysa na gumce? Jeśli rozumieć to jako nacięcie na gumce HU to na pewno może ona nierówno podkręcać (łapać bardziej raz prawą raz lewą częścią) stąd znoszenie.

 

Część nr 10 dostać bardzo trudno. W Polsce nową - praktycznie nierealne. Ja kupiłem używaną lufę wew. z całą komorą HU i tą częścią.

 

Niektóre zagraniczne internetowe sklepy airsoftowe mają w ofercie wzmocnioną część nr 10 do G17 KSC/KWA, ale kosztuje ona 10-20 $ w zależności od producenta i sklepu, więc raczej mało opłacalne.

Link to post
Share on other sites

Witam szanowne koleżeństwo. Jako, że ja również mam pewnien problem z G17 postanowiłem się podpiąć. Całkiem niedawno nabyłem G17 KWA i cały szczęśliwy poleciałem na strzelankę. Jakież było moje rozczarowanie zachowaniem nabytku. Nie udało mi siępoprawnie wystrzelić choćby jednego magazynka. Zdarzało się, że zamek nie wracał po strzale do początkowej pozycji i replika syfonowała (chyba tak się określa wywalenie całego gazu przez niedomknięty zamek?). Kolejna niespodzianka to łupanie seriami, choć ten model zdaje się takiej opcji nie posiada. Gdybym chciał UZI to bym je sobie kupił... Czy możecie mi podpowiedzieć co jest grane? Czy to jest kwestia "dotarcia" repliki (konieczność oddania większej ilości strzałów), czy może trzeba gonić z tym do serwisu? Dzięki za szybką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Na początek, zanim oddasz do serwisu to ją dobrze przesmaruj.

Zdejmij zamek, wyjmij lufę i prowadnicę ze sprężyną powrotną, spryskaj co bardziej newralgiczne elementy olejem silikonowym (uszczelkę na szczycie magazynka, mechanizm spustu, metalową szynę po której ślizga się zamek, tą małą ruchomą "klapkę" w tylnej części zamka od wewnątrz (napina ona "młotek" uderzający w zawór magazynka) i wówczas sprawdź jak strzela.

 

Jak nie pomoże, a gun jest nowy - serwis. Lepiej poczekać 2-3 tygodnie na naprawę/wymianę niż stracić ~300 zł grzebiąc w nim samemu.

Edited by biper911
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...