Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co to za kamuflaż ?


Recommended Posts

http://img162.imageshack.us/img162/7397/109633qt8.jpg

 

Co to za kamuflaż ?

 

Podpis spod fotki z MP.net

"An Iraqi sergeant from the 11th Iraqi Army Division, 42nd Brigade conducts a radio check before his squad departs with U.S. Soldiers from Task Force Regulars 1st Battalion, 6th Infantry Regiment, Renegade Company on a joint patrol through Thawra 2 and Jameela Market areas in the Sadr City District of Baghdad, Aug. 13, 2008."

 

http://img526.imageshack.us/img526/5830/109635rq1.jpg

Druga fotka, ale na niej nie widać w sumie nic...

Podpis :

"

A young Iraqi boy speaks with an Iraqi army sergeant while a joint patrol of Iraqi army soldiers from the 11th Iraqi Army Division, 42nd Brigade and U.S. Soldiers from Task Force Regulars 1st Battalion, 6th Infantry Regiment walk through the Hashi Village in the Sadr City District of Baghdad, Aug. 13, 2008."

 

Dodatkowo ciekawi mnie ten CIRAS.

 

Marpat to nie jest, prawda ? Jakoś przynajmniej mi sprawie wrażenie czegoś innego i ta Marineska....

Link to post
Share on other sites

Doszedłem do takiego wniosku.

 

KamuflaŻ to jakas kopia lub pomysł oparty na bazowym marpacie (taniej) i kupil to rząd iracki, bo chcieli miec swoje, a nie 6c.

 

Marineska: Możliwe, ze dostał od kumpla z korpusu w zamian za coś innego (a co).

 

Ciras to moze byc nawet Pantac, bo przecież nikt im nie zabroni (bo kto i jak?).

 

[Pisz poprawnymi zdaniami i stosuj polskie litery.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Fakt, zresztą teraz jest przecież wielka fala i moda na piksele, więc coś w tym jest...

Tylko Flame napisałeś, że rząd Iracki...a tam pisze, że przecież to pan z US Armijnych, albo ja źle przeczytałem.

A CIRAS - faktycznie może być nawet i Pantac, tylko ( niestety mimo chęci dalej nie jestem wszystkiego pewien ) oni mogą sobie tak ot kupić no niech będzie już ten CIRAS, czy cokolwiek innego czego nie dostanie ? Niby sergeant, to może mu wolno...jak to jest ?

Link to post
Share on other sites

Zreflektowałem się przecież...naprawdę wtedy jakoś to "Iraqi" mi umykało, pomijając fakt, że karnacja odbiega trochę...No, ale zdarza się...nie powinno, ale zdarza się.

 

Żeby nie odbiegać. Spodnie ma od Mapeta jak i Marineske, przynajmniej na to wskazywałoby zdjęcie w podczerwieni. A z racji, że nie widziałem tego "kamuflażu" nigdzie wcześniej i później, a jego "krój" także na to wskazuje, może to być nawet faktycznie uszyte nawet przez jego żonę...wszystko możliwe.

Link to post
Share on other sites

:roll:

 

Potrafisz rozpoznać takie spodnie w noktowizji? Bo ja widzę tylko tyle, że nie świecą - to może znaczyć że to albo kontraktowe MCCUU albo dobra kopia [ten pomysł sam się narzuca, skoro koleżka nie jest Gruntem z Korpusu, a ma na sobie jakiś longsleeve udający że jest w marpacie]. Np. Helikon świeci w noktowizorach wyższych generacji.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...