Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [DEEP FIRE]


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Może sam sobie odpowiem: ROF w stocku na 9.6v jest powalający :D Bateria G&P do kolby SF nie jest jakoś super wydajna (z powodu ogniw i konstrukcji) wnioskuję więc, że pochlebne opinie asgshopu na temat silnika DF nie są bezpodstawne.

 

Kilka zdjęć i krótki opis dla zainteresowanych:

 

W pudełku oprócz repliki znajdziemy sterte papierów, wycior, osłony na RIS'y metalowego hi-capa i... i to wszystko.

 

Sama eMka dobrze się prezentuje. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie.

Jedynie kolba SF nie pasuje do reszty - zrobiona jest z tanio wyglądającego plastiku i psuje trochę wrażenie. Jednak nie jest aż tak tragiczna jak można wywnioskować z poprzednich opisów. Luzy są nie większe niż w innych macanych przeze mnie

emkach. Plastik choć brzydki nie świeci się jak w M4 TM czy we froncie ICS'a. Po wsadzeniu baterii kolba sprawia wrażenie sztywniejszej i mniej się telepie na stock pipe'ie.

 

Co ciekawe, nie znalazłem na karabinie oznaczeń Deep Fire'a. Jeśli są, to dobrze ukryte.

 

300f430a26aa7d94m.jpg

 

 

oRISowany front to najlepiej zrobiona część repliki. Wykonany jest naprawdę rewelacyjnie.

Widnieje na nim napis MRF-CX M4/M203 PATENT PENDING.

 

1551eaa342b82801m.jpg

 

 

 

Body również jest bardzo dobrze wykonane. Połówki są dobrze spasowane, nic nie lata, nie ma szpar. Przyczepić mógłbym się jedynie do przycisku zwalniacza zamka który jest luźno zamontowany i rusza się na boki.

 

Na lewej stronie korpusu oprócz oznaczeń selektora ognia zobaczymy napisy

"SDI NASHVILLE, TN-USA" nad selektorem

oraz

"CAL. 5.56MM NATO 00000" na gnieździe magazynka

 

 

ed290a222519570fm.jpg

 

 

Właśnie: gniazdo magazynka. Jest świetnie spasowane.

Wsadzony magazynek siedzi sztywno, nie rusza się nawet o milimetr w którąkolwiek stronę. Po naciśnięciu zwalniacza zamka sam wypada z gniazda. Fajnie.

 

ba2e39c9cf2f023dm.jpg

 

 

 

Z prawej strony korpusu oprócz oznaczeń selektora ognia nie znajdziemy nic więcej.

Zastosowany chwyt pistoletowy jest wygodny, IMO lepszy niż standardowo montowany w eMkach.

Korpus łączony jest mocno siedzącymi pinami. Wątpię żeby był tu problem z ich wypadaniem jak w G&P.

Osłonę spustu można otworzyć - da się strzelać w narciarskich rękawicach :D

 

872a41f237ffaa0dm.jpg

 

 

 

Odciągnięcie rączki przeładowania otwiera klapkę wytzutnika łusek ukazując brzydką blaszkę imitującą zamek i zasłaniającą GB.

 

25cc564bc5c035b3m.jpg

 

 

 

Jak pisał Mrbociek, przy przeładowaniu zamek nie domyka się umożliwiając regulację hop-up. Jeśli komuś to przeszkadza to wystarczy przeładować szybiej i energiczniej - wtedy blaszka-zamek wraca na swoje miejsce zasłaniając całkowicie okno wyrzutowe.

 

f814a691796a50afm.jpg

 

 

 

Zamiast chwytu transportowego mamy przeziernikową szczerbinkę typu flip-up. Szczerbinka jest regulowana w poziomie. Ma dwie nastawy: zwykłą i przecyzyjną (mniejszy otwór). Znajdziemy na niej napis "FOLDING BATTLE SIGHT P/N 1614001-2"

oraz podziałkę pomagającą w regulacji.

 

2229f7deb8930f5em.jpg

 

 

 

Muszka jest standardowa, zamocowana na lufie jak w każdej eMce. Ma regulację w pionie. Na tle RIS'ów wygląda dość blado - jest raczej średnio zrobiona.

 

c86c71ef1212fb14m.jpg

 

 

 

Tłumik płomienia wygląda na montaż do QD'ków. Z przodu ma śmieszne nacięcia - zupełnie jak tłuczek do mięsa. Może służy do oznaczenia zfragowanych terminatorów?

 

4c4c01c671f28045m.jpg

 

 

 

 

 

Podsumowując, eMka DF jest fajnie zrobiona. Drobne niedociągnięcia (boltcatch, muszka, blaszka imitująca zamek) nie mogą zepsuć ogónego bardzo dobrego wrażenia. Przynajmniej z zewnątrz replika zdaje się być warta swojej ceny.

 

9e497a3286f02723m.jpg

 

 

Jeśli chodzi o osiągi to nie mogę wiele powiedzieć. Replika ma ok. 365fps (skrajne pomiary to 360 i 369 fps)

To co zaobserwowałem podczas balkonowego strzelania to:

 

- kulki nieźle nosi, jest spory rozrzut - myślę, że to wina niedotartej gumki i

kiepskich do precrury kulek (GFC 0.25 - postaram się sprawdzić jak będzie na

excelach i blsterach 0.25 i 0.28)

 

- bardzo duży ROF

 

Jakbyście mieli jakieś pytania to piszcie.

 

 

Jeśli uda mi się ją porządnie przestrzelać w sobotę to po weekendzie postaram się szrajbnąć coś więcej o osiągach

 

ps. sorry za kiepską jakość zdjęć.

Edited by Pies
Link to post
Share on other sites

Blaszka mi się akurat podoba, jest bardzo surowa ;]

Rączka przeładowania po kilkunastu pociągnięciach się dotarła, teraz jeśli chcę regulować HU odciągam ją tylko do połowy - wtedy się sama nie zamyka. Jeśli chcę, żeby się zamknęła - odciągam do samego końca.

 

Gumka HU testowana na strzelance przy ok +2 stopniach, niską temperaturę znosi bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Przyczyną kiepskiego skupienia były kulki (GFC) : Madbulle przy dobrej pogodzie lecą w punkt. Za to problem skręcających w lewo kulek wynikał z luzów jakie miała lufa w komorze. Pierścień usztywniający był zsunięty a zatrzask obluzowany przez co lufa miała luz i się obkręcała. Poprawiłem pierścień i zatrzask oraz dla pewności użyłem taśmy teflonowej i jest ok.

 

Taka informacja co do magów - 2 CA które próbowałem niechciały się zatrzasnąć. Trzeba było zpiłować ten wysatjący element który podaje kulki do komory.

Link to post
Share on other sites

@Pies

Jeśli chciały się zatrzasnąć, a dobrze podawały kulki, to chyba lepszą metodą byłoby powiększenie wgłębienia w magu, tego w którym blokada się "zatrzaskuje" (w metalowych magach wystarczy odgiąć kombinerkami)

Link to post
Share on other sites

Powiększyć próbowałem, ale ciężko szło. Odgiąć nie da rady, wtedy mag by si w gnieździe nie zmieścił (i tak ledwo włazi, dopiero po kilkunastu-dzesięciu włożeniach się podrapał i zaczął wchodzić) A tak to i wchodzi i podaje prawidłowo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też interesuje mnie kompatybilność z magazynkami z niższej półki np. PJ czy STAR. Nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych kilku stów na kilka "firmowych" magazynków a planuje zakup Low CAP-ów.

Z niższej pólki: BOYI... Low-capy kole 29 - 35 złociszy, sam używam do 7''MRF-C. Jedyna wada tych magów to fatalnej jakości farba, która złazi błyskawicznie odsłaniając błyszczący metal, okropne ;-)

Link to post
Share on other sites

Mam tą emkę od chyba dwóch miesięcy w wersji 12 calowej.

 

Byłem napalony na emkę ICS, kupiłbym, ale akurat Madonionowi ich zabrakło i niedługo potem ceny skoczyły z 1150 na 1400. Zobaczyłem, że nawet ceny G&P skoczyły na ASGShopie, ale cena emki Deep Fire pozostała bez zmian. Chciałem czegoś niezawodnego, a "tytanowy" GB kusił.

 

Całość karabinku wykonana bardzo ładnie. Tak jak pisano już w tym temacie:

-przełącznik trybu ognia nie przylega tak do body jak powinien, chwieje się, ale nie odpadnie, bo GB blokuje śrubkę przed odkręceniem

- rączka przeładowania wyrobiła się bardzo szybko(czyt. zaczęła sama powracać), ostatnio się lekko zacina po pisaku z Iwo Jimy, lecz to nie wina karabinka.

- Kolby standardowej nawet zbytnio nie testowałem, jej plastik nie jest taki zły, matowy, a odpowiednią ilością taśmy izolacyjnej pewnie można zredukować jego chwianie. Chciałem baterię large, więc dokupiłem od razu kolbę stałą P&J.

 

Replika była na przestrzelaniu w lesie i dwóch strzelankach. W sumie może 4k kulek wystrzeliła. Na pierwszej strzelance głowica tłoka się odkręciła. Wysłałem na serwis. Pewnie taki model się trafił, ale to nie jest jakiś poważny problem, teraz głowica zabezpieczona śmiga. Poza tym bez zastrzeżeń. Jestem zadowolony z zakupu. Na G&P bym raczej nie wymienił.

 

Kilka zdjęć w mojej konfiguracji można oglądać tutaj:

http://picasaweb.google.pl/VincentPrice007/DeepFireMRFCX#

(ACOG Guarder, Magpul, kolba P&J, rączka taktyczna od "AEG'a za 100zł")

Edited by Dor
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam !

Ciekawi mnie ta emka.

Za ok 2 tyg. mam zamiar kupić swą pierwszą replikę do asg. Interesuję się już tym jakiś czas, przeczytałem masę tematów jednak chciałbym poznać opinię innych.

Wybrałem 3 firmy :

- pierwsza M4 lub M16 G&P

- druga M4 lub M16 CA

- trzecia właśnie M4 DF

 

Co byście mi polecili. Będzie to moja pierwsza replika więc raczej doświadczenia w tej dziedzinie nie posiadam. Replika powinna być wytrzymała (dlatego zdecydowałem się na repliki full metal), w miarę bezawaryjna (oczywiście wiadomo, że małe awarie zawsze się zdarzają, ale żeby np. w czasie gierki mi replika nie siadła. Osiągi schodzą na drugi plan jednak powinny być na poziomie minimum dobrym (po to zdecydowałem się na repliki I klasy xD). Oczywiście ważny jest również wygląd, oraz to by była wyglądem jak najbardziej zbliżona do oryginału - ale to już schodzi na dalszy plan.

 

Mam nadzieję, że mi pomożecie. Napisałem czego oczekuję od repliki :)

 

POZDRO :D

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Po ponad półrocznym użytkowaniu:

- odpadło się selektorowi ognia,

- pękło się obudowie w gearboxie - zamieniony na wersję 8mm z G&P;

 

Innych usterek brak.

W dalszym ciągu replika działa, jest poręczna i celna. Nie wiem co Wam w tej kolbie przeszkadzało - nie rusza się bardziej od innych tego typu.

ROF (bateria 9.6V) nadal szalony i wzbudzający zazdrość, zwłaszcza użytkowników chińskich odpowiedników broni wsparcia. :)

Pozdrawiam.

 

P.S. Mam magi (Hi-Cap & Mid-Cap) z G&G, Classic Army i J&P - wszystkie pasują - zauważyłem że czasami automatycznie nie domyka się zespół zatrzaskowy gniazda magazynków - trzeba pomóc replice a wtedy podaje jak trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...