Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głowica tłoka do G36C [JG]


Recommended Posts

Witam

 

 

Ostatnio podczas strzelania moje G36 zaczęło głośniej chodzić i przestało pluć kulkami, aż wreszcie zablokowało się całkiem.

Po powrocie do domu rozkręciłem karabin i wyjąłem gearbox'a. Ku memu zdziwieniu wypadły z niego bliżej niezidentyfikowane elementy, które nijak nie pasowały na zewnątrz szkieletu. Kawałek plastiku który wypadł to zdaje się być głowica tłoka bo przez dziurę w cylindrze widać zablokowany tłok jakimś odłamkiem.

 

-1- Odnośnie tego ma takie pytanie czy taka głowica (link) będzie się nadawała?

 

-2- Czy przy wymianie głowicy muszę wymienić tłok?

 

-3- Czy ewentualnie może użyć tej głowicy (link) ?

 

Od razu mówię że to wydatek nie planowany, więc nie mogę zbytnio szaleć z jakimiś kosmicznymi tunnigami. A gunfire dlatego, że mam sklep na miejscu, a chce w niedługim czasie iść postrzelać.

 

Czekam na rady i sugestie :)

Link to post
Share on other sites

Najpierw upewnij się, że to na 100% głowica tłoka.

 

Linki, które podałeś mi nie działają.

 

Wypadło coś plastikowego okrągłego, prawie bo jest złamane, ma dziurki dookoła a razem z plastikiem wypadła śrubka. Po za tym widzę sam tłok, który od dołu jest zablokowany czymś plastikowym. Moim skromnym zdaniem na 100% głowica tłoka.

 

Linki mi działają, chodzi mi o aluminiowy tłok Systemy i Element.

Edited by vanar
Link to post
Share on other sites
chodzi mi o aluminiowy tłok Systemy i Element.

 

Nie żebym się czepiał ale jak już to głowica tłoka. Jak masz gunfire na miejscu to daj im karabin do zrobienia,wymienią części. Jeśli już nie masz gwarancji to możesz sam rozkręcić i się upewnić że to głowica tłoka,ewentualnie zrób zdjęcia części która wypadła,a najlepiej gb od środka i poka poka. 8-)

Link to post
Share on other sites

Nie żebym się czepiał ale jak już to głowica tłoka. Jak masz gunfire na miejscu to daj im karabin do zrobienia,wymienią części. Jeśli już nie masz gwarancji to możesz sam rozkręcić i się upewnić że to głowica tłoka,ewentualnie zrób zdjęcia części która wypadła,a najlepiej gb od środka i poka poka. 8-)

 

Tak o głowice mi chodzi.

 

Nie mam dostępu w tej chwili do aparatu, a gearbox'a nie będę rozkręcał dopóki nie zdobędę części. Na bank jest to głowica.

3wt2pgwvj0xvec4erqh6vcoji9.jpg

Zdjęcie poglądowe.

 

To co wypadło było mniej więcej podobne do tego (patrz zdjęcie), miało więcej dziurek które zaznaczyłem na czerwono i było ułamane tak jak przebiega zielona krzywa. No i było z jakiegoś dziwnego tworzywa. Oprócz tego wypadła śrubka taka jak na zdjęciu tyle, że krótsza. Uszczelki za cholerę nie widziałem.

 

Gwarancja podobno jeszcze jest, ale poprzedni właściciel stwierdził, że ją gdzieś w domu zgubił. Może to i lepiej bo serwis Gunfire'a przeraża mnie jak oddałem tam mp5, z urwaną rączką przeładowania i odpadającą przednią lufą, mojej dziewczyny to 3 tygodnie musieliśmy czekać, bo jak to stwierdzili panowie z serwisu "Jesteśmy zawaleni reklamacjami".

 

Ponawiam swoje pytania dot. głowic tłoków z pierwszego posta.

Link to post
Share on other sites

Ok, głowicę wymieniłem, znalazłem i gumkę od głowicy :) Przyczyną awarii okazałą się śruba od głowicy, która po prosu się złamała.

 

Aha, żeby było śmieszniej kupiłem łożyskowaną głowice, z tym, że sprężyny w tej wersji są przymocowywane na stałe do tłoka xD

 

Karabin po naprawie chodzi, wydaje inny dźwięk i zdaję się troche inaaczej strzelać, w sensie pozytywnym.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak sobie przypomnę próbę utrzymania w ryzach wszystkich elementów, przed zamknięciem gb'a to dochodzę do wniosku że zrobię to następnym razem ;p

 

Wszystkiego się spodziewałem, że sprężynę ciężko będzie wcisnąć wyskakujący cylinder itp, ale najbardziej traumatyczną przeprawą był sam spust ze swoją sprężynką ;/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...