Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bron w ukladzie bezkolbowym (bull-pup)


Recommended Posts

REMOV, czy uwazasz, ze twoj powyzszy post cos wnosi? Cokolwiek, juz nawet nie musi byc merytoryczne!

 

Poza tym nie przedstawiam ZADNYCH zarzutow, tylko wlasne poglady i opinie, do czego forum jest z natury predystynowane, a czego REMOV chyba nie rozumie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Raczej jako karabinek wyborowy. Poza tym, generalnie rzecz biorąc to grupy AT korzystają z pistoletów maszynowych, a nie karabinków automatycznych. To nie wojsko, a tak jest bezpieczniej.

 

niektore grupy uzywaja AUGow zamiast M4 badz Sig 550

Link to post
Share on other sites
To przecież napisałem, że używają go jako karabinka wyborowego. Z czym się nie zgadzasz, jak powyższe zdjęcie właśnie tego dowodzi? :wink:

nie wyglada mi to na karabin wyborowy, a pozatym SWAT uzywa specjalistycznych broni wyborowej takich jak np. LR300, Perimeter Carabine itp. nie spodkalem sie nigdy aby jaki kolwiek oddzial SWATu uzwal AUG'a w innych celach niz jako bron szturmowa.

Link to post
Share on other sites
To przecież napisałem, że używają go jako karabinka wyborowego. Z czym się nie zgadzasz, jak powyższe zdjęcie właśnie tego dowodzi? :wink:
nie wyglada mi to na karabin wyborowy
I nim nie jest. Pisałem przecież o karabinku wyborowym, a nie karabinie wyborowym, prawda?
a pozatym SWAT uzywa specjalistycznych broni wyborowej takich jak np. LR300, Perimeter Carabine itp. nie spodkalem sie nigdy aby jaki kolwiek oddzial SWATu uzwal AUG'a w innych celach niz jako bron szturmowa.
To w takim razie to na zdjęciu jest Twoje pierwsze spotkanie z wykorzystaniem Steyra AUG jako karabinka wyborowego (wsparcia). Nie zastanawiałeś się, dlaczego inni ludzie z tego oddziału nie posiadają celowników przy swoich karabinkach?

 

Ja z kolei nie spotkałem się z wykorzystaniem karabinka Steyr AUG (z normalnej długości lufą) jako broni szturmowej w policji, bo i po co? Natomiast jako odpowiednik karabinka wyborowego (broni wsparcia) sprawdza się nieźle. Niestety układ bull-pup sprawdza się średnio w takich akcjach, z uwagi na trudną (nieintuicyjną) dla zwykłego strzelca wymianę magazynka.

Link to post
Share on other sites

czepiasz sie teraz uzytego przezemnie slowa :) jako broni wyborowej jak wspomnialem uzywajej calkiem innej karabinow/karabinkow z tym ze jeszcze trzeba wziasc co rozumiesz pod pojeciem bron wyborowa i bron wsparcia, bo jak dla mnie broniom wyborowa jest naprzyklad M40 a bronia wsparcia M249 :?

Link to post
Share on other sites
czepiasz sie teraz uzytego przezemnie slowa
Naturalnie. Sugeruję również, że kbk Steyr AUG używany jest w innej roli, niż Ci się to wydaje.
jako broni wyborowej jak wspomnialem uzywajej calkiem innej karabinow/karabinkow z
Mylisz pojęcia, co staram Ci się uświadomić. Policyjny strzelec tak naprawdę ma celnie trafić na dystans do 100 metrów, bardzo, bardzo, bardzo rzadko zdarza się więcej. Stąd nie trzeba kbw, wystarczy karabinek wyborowy.
tym ze jeszcze trzeba wziasc co rozumiesz pod pojeciem bron wyborowa i bron wsparcia, bo jak dla mnie broniom wyborowa jest naprzyklad M40 a bronia wsparcia M249
Dlatego Ci się kojarzy, bowiem zmieniasz bezwiednie temat. Ja mówię o broni wsparcia w ramach działań policyjnych (czy będąc ścisłym CT), a nie wojskowych! W takim przypadku wsparciem i w USA i w Polsce jest właśnie karabinek automatyczny, a nie bynajmniej ręczny karabinek maszynowy. Ten sam karabinek, o ile - jak Steyr AUG - ma celownik optyczny, na tym policyjnym dystansie doskonale sprawdza się w roli (balistyka) karabinka wyborowego. Stąd na Twoim zdjęciu jako uzupełnienie uzbrojenia oddziału.

 

Zresztą, sam o tym napisałeś: "LR300, Perimeter Carabine itp", to są właśnie karabinki automatyczne pełniące w oddziałach (odpowiednio oczywiście wyposażone w celownik optyczny czy dwójnóg) rolę zarówno karabinka wyborowego jak i wsparcia.

Link to post
Share on other sites

oczywiscie ze wszystkim sie zgodze oprocz jednej rzeczy, jezeli owy AUG ze zdjecia mialby pelnic role broni wsparcia (tzn np. wpomnianego przezemnie LR300) podchodzacego do celu, szturmujacego, oddzialu AT to wydaje mi sie ze jest zbyt kiepsko wyposazony, a takze operator broni jest wypozazony jak do szturmu. Takze idac za Twoja logika mozna stwierdzic ze wszystkie M4, Sigi 550 czy tez G36 uzywane przez SWAT sa bronia wsparcia? a jezeli tak jest to odkiedy operatorzy udzielajacy wsparcia biara czynny udzial w akcji w sensie wchodzenia do budynku celu?

Link to post
Share on other sites
jezeli owy AUG ze zdjecia mialby pelnic role broni wsparcia (tzn np. wpomnianego przezemnie LR300) podchodzacego do celu, szturmujacego, oddzialu AT to wydaje mi sie ze jest zbyt kiepsko wyposazony
Ma celownik optyczny w miejsce mechanicznego. To spory plus.
a takze operator broni jest wypozazony jak do szturmu.
No i z tego co wynika?
Takze idac za Twoja logika mozna stwierdzic ze wszystkie M4, Sigi 550 czy tez G36 uzywane przez SWAT sa bronia wsparcia?
Dokładnie. Policja zwykle korzysta z pistoletów maszynowych, a nie karabinków, z wielu powodów. Przede wszystkim taka broń ma zbyt silny pocisk, jak do działań policyjnych.
a jezeli tak jest to odkiedy operatorzy udzielajacy wsparcia biara czynny udzial w akcji w sensie wchodzenia do budynku celu?
Czasami tak bywa - w takich sytuacjach, kiedy karabinek może być przydatny, a pistolet maszynowy już nie wystarcza. Albo do zapanowania nad większą przestrzenią w środku - pasaże, amerykańskie Malle, wyobraź sobie polskie duże centrum handlowe etc. Zresztą i u nas tak jest, chyba Gromek podrzucał zdjęcia z akcji, gdzie polski G36K wspierał grupkę szturmującą statek wycieczkowy z MP5x.
Link to post
Share on other sites

co do celownika w AUGu jest chyba celownik o powiekszeniu chyba 1.5x a wiec praktycznie zamiast niego mozna uzyc kolimatora ktory bylby o wiele bardziej funkcjonalny, pozatym na wielu zdjeciach ze szturmu oddzialow AT widac jak operatorzy Z M4, G36, Sigami ida szturmuja budynek wraz z tymi z MP5. sorry ale jakos twoja argumentacja mnie nie przekonywuje :)

Link to post
Share on other sites
co do celownika w AUGu jest chyba celownik o powiekszeniu chyba 1.5x a wiec praktycznie zamiast niego mozna uzyc kolimatora ktory bylby o wiele bardziej funkcjonalny
Mogę się z Tobą zgodzić. Na podesłanym przez Ciebie zdjęciu widzisz kolimatory, czy nie? :wink:
pozatym na wielu zdjeciach ze szturmu oddzialow AT widac jak operatorzy Z M4, G36, Sigami ida szturmuja budynek wraz z tymi z MP5.
Z powodów, które opisałem powyżej. Nie zwróciłeś na nie uwagi, czy jakoś Ci umknęły?
sorry ale jakos twoja argumentacja mnie nie przekonywuje
No ale to nie mój problem, prawda?
Link to post
Share on other sites
Takze idac za Twoja logika mozna stwierdzic ze wszystkie M4, Sigi 550 czy tez G36 uzywane przez SWAT sa bronia wsparcia?
Dokładnie. Policja zwykle korzysta z pistoletów maszynowych, a nie karabinków, z wielu powodów. Przede wszystkim taka broń ma zbyt silny pocisk, jak do działań policyjnych.

 

sam w tym zdaniu stwierdziles ze zadaniem operatorow wyposazonych w karabinki M4 itp jest stanie "z boku" i wspieranie grupy szturmowej wyposazonej w PM jest to conajmniej mylne stwierdzenie gdyz od tego sa strzelcy wyborowi :)

Link to post
Share on other sites
sam w tym zdaniu stwierdziles ze zadaniem operatorow wyposazonych w karabinki M4 itp jest stanie "z boku" i wspieranie grupy szturmowej wyposazonej w PM jest to conajmniej mylne stwierdzenie gdyz od tego sa strzelcy wyborowi
Ponownie rozumiesz mylnie słowo "wsparcie". W tym przypadku oznacza ono policjanta uzbrojonego w broń z silniejszą amunicją na wszelki wypadek (silnie opancerzony przeciwnik, potrzeba przebicia się przez jakąś przeszkodę, zapewnienie osłony grupie) i tak dalej. Czy wyjaśniłem Twoje wątpliwości, czy przejdziesz do etapu czepiania się poszczególnych słów?
Link to post
Share on other sites

Nie tak dawno w Niemczech można było oglądać funkcjonariuszy Monachijskiego SEK z policyjnymi Steyrami AUG (czarnymi) w wersji Para (lufa 407mm) 5,56mm z kompletnym zestawem 4 szyn typu MilStd1913 (1 dluga na komorze pokrywy zamkowej i 3 tworzące osłonę lufy. Celowniki Eotechu bodajze 551. Trudno powiedzieć w czy to była tylko grupa wsparcia czy raczej "entry team". Do akcji policyjnych jest używana wersją AUG 9mm z lufą 420mm uzywna np przez Austryjackie służby więzienne - widać tego było sporo w czasie procesu "Baraniny" w Wiedniu. Podobnie wykorzystuja te 9mm AUG'i Belgowie.

Link to post
Share on other sites
Nie tak dawno w Niemczech można było oglądać funkcjonariuszy Monachijskiego SEK z policyjnymi Steyrami AUG (czarnymi) w wersji Para (lufa 407mm) 5,56mm z kompletnym zestawem 4 szyn typu MilStd1913 (1 dluga na komorze pokrywy zamkowej i 3 tworzące osłonę lufy. Celowniki Eotechu bodajze 551. Trudno powiedzieć w czy to była tylko grupa wsparcia czy raczej "entry team". Do akcji policyjnych jest używana wersją AUG 9mm z lufą 420mm uzywna np przez Austryjackie służby więzienne - widać tego było sporo w czasie procesu "Baraniny" w Wiedniu. Podobnie wykorzystuja te 9mm AUG'i Belgowie.
_SteyrAUGGermanySEK01.jpg

_SteyrAUGGermanySEK02Muenchen.jpg

 

PS. Nie oglądaj warszawski "erysto" (przy okazji przymiotniki zapisujemy z małej litery, ale możesz nie wiedzieć, wybaczam), bowiem nie zapytałem o zgodę na zamieszczanie tutaj zdjęć, ani fotografa, ani ludzi z SEK, ani dystrybutora, ani pani sprzedawczyni z kiosku na rogu, wstyd i hańba, wiem, wiem! :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...