Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Zimowe maskowanie w lesie


Recommended Posts

Znowu spadl snieg , ujemne temperatury ...... czas do lasu

Moze pogadajmy o skutecznosci maskujacych ciuchow

 

czas 24.01.2004

miejsce Nadarzyn

 

1)Widzialem Amerykanski zestawik maskujacy na zime

Obiekt doswiadczen Hargin (biala terrorystka , biala parka amerykanska bawelniana, spodnie "kopia, hand made;)" amerykanskinskich bialych, maskowanie klamki bialym plutnem, biale rekawice )

czas 24.01.2004

miejsce Nadarzyn

mialem za zadanie pilnowania pewnego obszaru lasu , a ze stalem na wale mialem calkiem spore pole widzenia . Wiedzialem ze gdzies tam idzie Hargin bo bylo go slychac ale za chiny go nie moglem dostrzec.... w efiekcie przemknal na flanke gdzie juz na niego ktos czekal ostrzezony przez radio : NIEWIEM GDZIE JEST ALE NAPEWNO DO CIEBIE IDZIE :))

 

2)Urban plamiak

nie najlpeszy , za duza rozbierznosc plamek . Mozna spokojnie zobaczyc poruszajaca sie osobe, chociaz lepsze to od letnich i czarnych mundurow

 

3)Woodland (wszystkie zielone itd...)no to juz wiadomo nie najlepsze

 

4)(niesmiac sie)Bialy kombinezon malarski papierowy jednorazowy za 7 zeta :D

calkiem zajebisty, kazdy sie zmiesci, niezle maskowanie , niestety niezbyt wytrzymaly, ale wart swojej ceny.

5)Klamki generalnie owijalismy bialym plutnem niektorzy z mniejszym badz lepszym efektem

 

foty z tej strzelanki sa na www.airsoft-extreme.pl

 

ok a tera czekam na wasze opinie o maskowaniu zimowym , niech ten dzial troche sie ozywi zimowym powietrzem i gradem bialych kulek ;)

 

P.S interesuje mnie jak spisuje sie niemiecki zestaw dla bundeswery

Link to post
Share on other sites

Osobiscie nie widzialem w terenie ale w sklepie uczestniczylem w dyskusji o Niemieckim cieplym kombinezonie 300 zl (ale rozmiar jak na 2 m). Dwoch starszych gosci wypowiadalo sie w samych superlatywach, cieply, izoluje od sniegu jak lezysz na nim wspaniale. Dla nich mial jeden feler dopiero jak facet wyszedl na bielutki snieg jako tako bylo go widac, a byli to mysliwi i wich przypadku nie bylo to najlepsze wyjscie. Mi kombinezon sie spodbal, gwarantuje sprawnosc ruchow i ma troche kieszonek.

Link to post
Share on other sites

P.S interesuje mnie jak spisuje sie niemiecki zestaw dla bundeswery

wg nie nadaje sie na gladki i swierzy snieg - ze wzgledu na mazniecia zielone. jednakrze w krzaczkach lub miejscu ktore jest w laty sniegowo lesne nadaje sie doskonale. o zmroku i pochmurnej pogodzie sprawuje sie lepiej, niz jednolity bialy - wlasnie ze wzgledu na zielone przybrudzenia

Link to post
Share on other sites
interesuje mnie jak spisuje sie niemiecki zestaw dla bundeswery
Doskonale, o ile masz na myśli ten "maskalat" na zdjęciu (przy okazji - całkiem tanio, jak za całość, w sklepie w moim mieście kurtka jest za 75PLN, tyle samo kosztują spodnie).

21363429

 

A co się tyczy zastrzeżeń do białego śniegu - to niemal zawsze są na nim jakieś zanieczyszczenia, w razie czego pełnią ich rolę plamy na kombinezonie. Trzeba tylko pod niego dobrać odpowiednie oporządzenie, bo poza jedną kieszenią (mieszczą się w niej może dwa magazynki) to niczego w nim nie ponosisz :wink:

Link to post
Share on other sites

We wrocławiu stosowaliśmy białe kombinezony i inne i ch odmiany. Ogólnie wszystko całkiem białę i w lwsie widać było ich jak na dłoni. O ile gdy się położą to ich nie widać ale kiedy chodzą nawet z daleka widać ich jak na dłoni bo o ile podłoże i gałęzie są pokryte śniegiem to pnie nie więc las z daleka ma nadal czarne tło na co najlepszy jest cienmy kamuflaż czyli w sumie woodland. Znacznie trudniej go zauważyć.

Link to post
Share on other sites

hooah,

 

Miałem zimowy maskałat BW, siwetnie się on sparwował, dopóki mi sie nie rozpierdzielił. Do zimowego lasu jest idealny, play swietnie wtapiają go w tło. Na otwartą pzrestrzen jak wspomniał alex już gorzej, ale nie ma nic uniwersalnego. Osobiscie spotkałem sie z 4ma typami zimowych wdzianek:

-Parka US- Parka i gacie, podobna krojem do pustynnej czy M65, ale to zwykła szmata w tym kroju. Regulacja na velcor i zamek błyskawiczny. Całkiem dobra. Chłopaki z US uzyają też białych pokrowców na PASGT oraz masek zimowych i rekawic arktycznych, nie wspominając juz o butach typu MIckey Mouse.

 

- Maskałat BW, wiadomo.

 

-Maskałat Holenderski, nic specjalnego, podobny w korju do ichniego mudnuru, ale bardziej w formie tej amerykanskiej parki. Rownież żywają masek zimowych, ale tym razem(bingo!) białych a nie jak amerykanie oliwkowych :P

 

-Mudnur zimowy holenderski, tak tak, mudnur. Nie zadna parka czy narzuta ale mundur. Zapewne zakładaja pod to jakieś komplety zimowej bielizny czy cuś.

 

Ja osobiscie przy maskowaniu poelcam owinąć sobie oporzedzenie badażem tak samo jak i broń. Dobry i szybki sposób maskowania.

No i jeszcze zeby nam w tyłek nie pizgało, można założyć amerykanski polipropylen pod mudnur(Undershirt i pants, cold weather)- świetna sprawa.

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 7 months later...

heya.

 

Ja widziałem w sklepie z chiuchami na wage ciekawą rzecz, ale wtedy nie bawiłem się jeszcze w ASG. Był to amerykański kombinezon czołgisty, całkowicie biały, z czarnymi ściągaczami tylko. Uważam takie coś za najlepsze wdzianko na zimę, z tym że z kapturem i innymi białymie dodatkami.

Sam będę przerabiał ghillie suit od Rotho na zimę, jak zrobię to zdam raport jak takie "cuś" się sprawdza w lesie.

 

pozdro, Raszyd

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Kolega kupil taki zestawik (...)

Za jedyne 150zl

 

To "kolega" "lekko" przepacił :lol: . Szczególnie, że to jedynie narzutka.

 

A poza tym i tak jeszcze kilka "zim" i powszechnie biegać będziemy w six color'rze albo panterze pustynnej :P .

 

Pozdrwiam

KZ

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Procent napisał:

We wrocławiu stosowaliśmy białe kombinezony i inne i ch odmiany. Ogólnie wszystko całkiem białę i w lwsie widać było ich jak na dłoni. O ile gdy się położą to ich nie widać ale kiedy chodzą nawet z daleka widać ich jak na dłoni bo o ile podłoże i gałęzie są pokryte śniegiem to pnie nie więc las z daleka ma nadal czarne tło na co najlepszy jest cienmy kamuflaż czyli w sumie woodland. Znacznie trudniej go zauważyć.

 

Moje spostrzeżenia z ostatniego strzelania są dokładnie takie same,

białe maskowanie dobre jest na otwartym terenie, w lesie tylko podczas silnego mrozu, kiedy gałęzie drzew pokryją się szronem, na razie śniegu jest pełno ale tylko na ziemi i wciąż najlepiej maskują zwykłe leśne kamuflarze, jak np. Flecktarn, chyba że się czołgasz.

 

Maskalat Bundeswehry widziałem - jest dwustronny - po jednej stronie w zielone "mazania", po drugiej jednolicie biały, lepiej maskuje z mazaniami, z pod śniegu zawsze coś wystaje i to dość gęsto, żeby powierzchnia ziemi była jednolicie biała musiało by napadać z pół metra śniegu, a i tak będą wystawać krzaki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...