Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trytowe przyrzady do AK


Recommended Posts

Czy ktos z Was strzelal z fluorescencyjnych/trytowych przyrzadow mechanicznych do AK takich jak:

http://www.ak-47.net/ak47/sights/night.html

 

Faktycznie ulatwiaja celowanie? Czy ulatwiaja rowniez zgrywanie przyrzadow w dzien np w silnym sloncu? Rozumiem ze sa to nakladki na fabryczne przyrzady?

 

Czy te:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4108

Dadza sie zalozyc do AKS ? No i najwazniejsze, czy faktycznie poprawia celnosc czy sa tylko ozdoba do replik asg?

Link to post
Share on other sites

Ułatwiają celowanie o zmierzchu i przy niskim poziomie oświetlenia ( np. bardzo gęsty las ), gdy czarna muszka z czarną szczerbinką są trudne do zgrania na ciemnym tle - ale to chyba jesteś w stanie sam wykapować, niezależnie od praktyki.

 

Też nie wiem w jaki sposób mogą poprawiać celność...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Widziałem chyba takie cudo na radomskim Hunterze.

Niestety nie dane mi było do niego przyłozyć ryjka.

Mi osobiście pasuje fluorescencyjna szyna na strzelbie i zestaw trytowy na pistolecie. Natomiast karabinek wiatrowy z celownikiem truGlo nie przypadł mi do gustu (za jaskrawe to było i takie zielono czerwone)

Link to post
Share on other sites

Aczkolwiek przyrządy celownicze różnych kształtów powodują różne ułożenie przestrzelin na tarczy - przykładowo wąska muszka spowoduje większy rozrzut w pionie i wrażenie, że ręka się bardziej telepie niż gdyby się korzystało z trochę szerszej. Więc, jeżeli celność bierze się jako sumę tego, jak broń strzela i jak człowiek z niej mierzy to można powiedzieć, że przyrządy celownicze wpływają na celność

Link to post
Share on other sites

W wypadku, o którym mówisz to jest błąd strzelca, a nie broni. Będzie dobry strzelec, lub przyzwyczajony do danych przyrządów to będzie strzelał tak samo.

 

W samochodzie jak zmienisz fotele na niewygodne drewniane krzesło też będziesz wolniej jeździł, a to nie będzie znaczyło, że samochód jest wolniejszy ;)

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo nie jest to w 100% prawda - wiele zależy od przyrządów i niezależnie od treningu problem będzie istniał i będzie powodował takie a nie inne ustawienie przestrzelin - wynika to z ludzkiej percepcji (nie można mieć ostrego obrazu celu, muszki i szczerbinki jednocześnie - mając np. wąską muszkę - łatwo ustawić ją lewo-prawo ale gubi się jej "czubek"). Problem został opisany w pewnej książce dotyczącej precyzyjnego strzelania, niestety autora ani tytułu nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites
nie można mieć ostrego obrazu celu, muszki i szczerbinki jednocześnie
Zgadza się.

 

mając np. wąską muszkę - łatwo ustawić ją lewo-prawo ale gubi się jej "czubek"
Dlatego strzelając prawidłowo ostrość ustawia się na muszkę...

 

Ale kłócić się nie będę, nigdy strzelaniem precyzyjnym się nie zajmowałem, ale przy swoim zdaniu pozostane.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...