Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

miwo-military.net vs. miwo-military.pl


Recommended Posts

Miało być '09, przepraszam za pomyłkę ;P

W pierwszym mailu zapytałem kiedy będę mógł się spodziewać zamówienia - odpisali mi, że mają termin do 25.01.2009, z czego wywnioskowałem iż zdążą. Byłoby OK opóźnienie, gdyby raczyli mnie poinformować (czyli odpowiedzieć na krótkiego maila).

 

PS.

Na głównej Lublińca niczego takiego nie widzę. Jedynie u Praszki czerwonym kolorem napisane jest, że dopiero od marca będą realizować zamówienia.

Pozdrawiam,

Cthulhu

Link to post
Share on other sites

Miwo Lubliniec

Zamówienie:

ŁADOWNICA NA 2 M.PISTOLETOWE (CORD), DPM (LEŚNY), SYSTEM POLSKI (20mm)

KABURA GADŻET (CORD), DPM LEŚNY, DLA LEWORĘCZNEGO, SYSTEM POLSKI (20mm)

KIESZEŃ NA MINI RADIO (CORD), DPM LEŚNY, SYSTEM POLSKI (20mm)

PANEL UDOWY DUŻY (CORD), DPM LEŚNY,NA LEWĄ NOGĘ, SYSTEM POLSKI (20mm)

PAS TAKTYCZNY PT-2 (C-4), ACETALOWE (tworzywo sztuczne),DPM LEŚNY, DUŻY (w pasie 92-107 cm), SYSTEM POLSKI (20mm)

3 ładowniece DO M-16/4 (CORD), DPM LEŚNY, SYSTEM POLSKI (20mm)

 

Po 6 dniach dostarczone, pomimo kłopotów z kurierem...

Kontakt telefoniczny OK (Dzwoniłem na stacjonarny). Panie mimo mojego upierdliwstwa cierpliwie odpowiadały na pytania i kontaktowały się z kurierem, co się dzieje z paczką.

 

Kontakt mailowy faktycznie utrudniony, ale przez telefon idzie wszystko załatwić...

 

Wykonanie elementów - bez zarzutów, wszystko ładnie spasowane, żadnych ciągnących się nitek, czy niedorobionych szwów. Wszystkie elementy wyglądają na solidne i wytrzymałe.

 

Ze swojej strony naprawdę POLECAM. 8-)

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

To może i ja się wypowiem jako, że posiadam szpej z Lublińca i z Praszki.

Według mnie obie te firmy szyją na tym samym poziomie, tylko z okresem czekania jest różnie. w L czekam na ładowniczki ok 2 dni (zamówione 27.01.09 i miałem je w domu już 29.02.09, a warte było ok 80zł) a w P czekałem ok tygodnia (było to jakiś rok temu, teraz trzeba czekać aż do marca). Co do cen to w większości są zbliżone. Ogólnie jeśli miał bum wybierać pomiędzy L. i P. to jednak wybrałbym Lubliniec.

 

Wsio...

Pozdro Martiniak...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ogolnie jakos bardziej mi odpowiada Praszka niz Lubliniec. Mam sprzet z obu firm i lepiej moim zdaniem wypada Praszka. Dodatkowo nie ma problemu w Praszce z przerobkami sprzetu pod zyczenie klijenta ( no chyba ze jak teraz maja mase roboty i nie maja czasu na szycie pod wymiar). Co do Lublinca jedynym plusem bylo to ze towar byl wczesniej nieco tanszy. Teraz wiele rzeczy maja w podobnej cenie albo drozsze.

Edited by upadlyaniol2
Link to post
Share on other sites

Posiadam sprzęt głównie z Miwo L, a ze sprzętem Miwo P też mam dużą styczność bo tam zaopatruje się kumpel. I mogę powiedzieć, że nie zauważyłem różnicy w jakości wyposażenia. Tak samo nie mam nic do zarzucenia w kwestii kontaktu, kumpel tak samo. Jak dla mnie sklepy w swoim asortymencie potrafią się uzupełniać i to uważam za największą różnice.

Jedyne co mnie męczy to czas oczekiwania na zamówienie z Miwo P bo chce kupić plecak Wizna 1.

 

Ogólnie polecam oba sklepy.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Lubliniec - zamówiony komplet (bluza + spodnie) w nietypowym kolorze. Termin realizacji zamówienia 2,5 miesiąca. Bez uwag - zostałem o tym długim terminie uprzedzony, na własne ryzyko zdecydowałem się czekać. Po dostawie stwierdzam świetnie uszyty komplet z bardzo dobrego materiału. jedyne co nie podoba mi się to sposób naszycia rzepów na skośnych kieszeniach na piersi - rzepy potrafią się przyczepić do rzepów na rękawach. Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony zarówno ze sposobu realizacji zamówienia jak i z zamówionych artykułów.

Link to post
Share on other sites

Osobiście preferuję Praszkę. Jakoś nigdy nie miałem problemów ze zbyt długim oczekiwaniem, pewnie miałem farta:) Sprzęt zdecydowanie robią lepszy niż w Lublińcu. Jedyny minus w tym zakresie, to tak jak już ktoś wyżej pisał - oliwka w Lublińcu jest ładniejsza, w Praszce lekko syfiasta.

Natomiast Lubliniec ostatnio mnie "zabił". Zamówiłem 2 worki na odzysk, wybrałem opcję poczty polskiej za pobraniem, potwierdziłem zamówienie...... no i czekałem. Po 3 tygodniach gdy już tłumaczenie samemu sobie "to na pewno wina poczty polskiej" przestawało być realne dostałem maila w stylu "Twoje zamówienie jest już gotowe i zostanie wysłane w najbliższym możliwym terminie". Gdybym łaskawie został o tym poinformowany to tak bym się nie wnerwił, ale widać maila czasem trudno wysłać :P

Wniosek końcowy: Polecam Miwo-Military Praszka!

Link to post
Share on other sites

2 zamówienia w Lublińcu.

 

1. Pas, Worek na odzysk oraz kabura. Czekałem na wysyłkę 22 dni i tego dnia wysłałem do nich delikatnego maila czy przypadkiem gdzieś się nie zapodziało. Następnego dnia zmiana statusu na zrealizowane, po 3 dniach Poczta Polska dostarczyła mi paczkę.

 

2. Zamówienie komplet Bluza i Spodnie

 

Wysyłka była prawie natychmiastowa.

Niestety... dostałem nie tyle to czego nie zamawiałem, mundur tez okazał się za duży mimo iż przed zakupem konsultowałem się z rozmiarówką na stronie bardzo uważnie. Co do samego munduru to zamówiłem wersje bluzy K-08 otrzymałem chyba starsza wersje która charakteryzowała się najbardziej wizualnie brakiem jednej z kieszeni. Ponadto mundur wydał mi się jakiś dziwny.. Jakby z "ceraty" nie spotkałem się z takim materiałem. Oraz był bardzo jasny...

 

Po telefonie do Bardzo ale to bardzo miłej i pomocnej Pani ustaliliśmy wymianę munduru. Okazało się też że to był jakiś stary egzemplarz który leżał na magazynie i został mi wysłany, prawdopodobnie omyłkowo. Paczkę odesłałem kurierem.

 

Trochę czekałem na odsyłkę, aby upewnić się iż wszystko jest ok, postanowiłem wykonać telefon. Po telefonie (nie wykonanym osobiście) pani powiedziała iz maja 21 dni na wykonanie zamówienia. Że spodnie są już wykonane a Bluza sie robi. Następnego dnia była gotowa i wysłana na ich koszt Pocztą Polską.

 

Mundur dostałem "normalniejszy" tzn. widać że to pantera. Oraz amteriał był taki jakiego sie początkowo spodziewałem (Znajomy ma mundur z Praszki, wdziałem, dotykałem.)

 

To taka moja historia ze sklepem. Co do jakości wyrobów brak jakiś niedoróbek, ciągnących się nici. Wszystko jak najbardziej ok.Wszystko ładnie się sprawuje. Jestem jak najbardziej zadowolony z produktów.

 

Szczególnie podobała mi się rozmowa z Panią przez telefon, była super :)

 

Tak czy siak polecam. Co do mojego kontaktu z produktami z Praszki, to te które miałem w ręku są takiej samej jakości.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Posiadam sprzęt i z Praszki i z Lublińca już kilka lat i bynajmniej nie leżał on na półce - z żadnym się nic nie stało do tej pory. Widziałem trochę sprzętu u innych, czasami widać drobne różnice między firmami, ale nie są to różnice techniczne (kwestia innych "rąk" :) ).

Jakość obsługi - i tu i tu bardzo dobra. Cierpliwie odpisywali mi na moje "ambitne" maile z obydwu firm.

Szybkość obsługi - osobiście problemów nie miałem. Głównie zależy od zamówień dla instytucji.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

mam sprzet z obu kamizelka ladownice carga plecak i wiele wiele innych,obie firmy ida na instytucje wojsko itp. ja zamawiam na jednostke i jest tylko jedno pyt. kiedy jade na misje i wtedy juz dostaje na czas,taka jest prawda robia hurtowo i indywidualnie dla zolnierzy potem reszcie, taka polityka firmy,obsluga w obu ok wykonanie ok wytrzymalosc ok

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jak zamawiam na jednostkę to i sprzęt potrafi przyjść w 3-4 dni. Po prostu trzeba tylko po zamówieniu zadzwonić i poprosić o szybszą wojskową przesyłkę ;P

 

Jakościowo i tak jest sporo lepszy niż kontraktowy polski szpej więc jak ktoś ma wybór i może kupić sam to polecam. Ale jeżeli ktoś potrzebuje tylko na niedzielne jebanki to jest sporo innych firm które uszyją taniej i na podobnym poziomie albo uśmiechnąć się do któregoś z krawców na forum.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio zamawiałem sprzęt w MIWO Praszka- kilka ładownic, kieszeni i pas+szelki. Ogólnie bez żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania. Wręcz przeciwnie- mocne szwy, wszystko idealnie proste. Materiał najwyższej jakości i nie "olali" mnie mimo iż zakupy robiłem dość oszczędnie. Paczka wysłana była na następny dzień. Jestem bardzo zadowolony z produktów i obsługi.

 

Co do sklepów, to Lubliniec ma chyba trochę większy wybór.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Miwo Praszka - wszystko ok, wykonanie dobre klamry ok, ale kolor oliwkowej Cordury jest żałosny

 

Miwo Lubliniec - co do produktów nie mam zastrzeżeń, mieli tylko jedną wpadkę, przedłuzał się termin wysłania zamówienia, na 2 maile nie odpisali, dopiero po ustaleniach telefonicznych (paczka ponoć znikneła z magazynu) szybka wysyłka kurierem na ich koszt

 

Porównując kolory oliwki z Praszki i Lublińca, ten drugi bije ich na łeb.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Miwo-Praszka. Z ważniejszych rzeczy brałem u nich komplet w kamuflażu M-05.

Aby ustalić rozmiar, wisiałem na telefonie jakieś 40 minut, sympatyczna pani mierzyła bluzę i spodnie, ja mierzyłem siebie... Później lojalnie uprzedziła, że materiał może mieć przesunięcia wzoru, widoczne w postaci białych plam. Przesłała zdjęcia, jak to wygląda. Na mój kolejny telefon z błaganiem, aby poszperała w magazynie i znalazła taki bez przesunięć, obiecała, że zrobi co w jej mocy.

Mundur doszedł po dwóch dniach, pasował idealnie, a materiał nie miał żadnych widocznych przesunięć. Całość jest bardzo dobrze uszyta - i nie jest to moja opinia, tylko krawcowej, która szyła mi bluzę podobną do tej z Miwo-Praszka. Podsumowując: Miwi-Praszka to jeden z lepszych sklepów w jakich kupowałem.

 

Czemu uważacie, że kolor Cordury jest żałosny?

Link to post
Share on other sites

Mam produkty i z tego i z tego sklepu, i oliwka z Praszki jest zbyt jasna, wygląda jak wiosenna trawa ;). Tak poza tym, kamizelka ma 2 lata i może poprostu trafiłem na jakąś wadliwą partie materiału czy coś, ale nawet jak tak jest nie powinni tego sprzedać. Ostatecznie jest to mój ostatni zakup szpeju u nich w tym kolorze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

POLECAM MIWO-Praszka!

Zamówiłem:

KAMIZELKA MODUŁOWA KP-12 (Cordura MULTICAM)

Ładownica na 2 magazynki do M-16/M-4 (Cordura MULTICAM)

Ładownica na 2 magazynki pistoletowe (Cordura MULTICAM)

Kieszeń na radiostację (Cordura MULTICAM)

Uniwersalne cargo średnie bryzgoszczelne (Cordura MULTICAM)

Kieszeń uniwersalna, mała (Cordura MULTICAM)

Kieszeń uniwersalna (Cordura MULTICAM)

Uniwersalny pokrowiec na manierkę (Cordura MULTICAM)

Pas operacyjny "Z" (Cordura MULTICAM)

 

Jestem zadowolony z materiałów, z wykonania, z kontaktu i obsługi!

Wszystko wygląda na solidne i takie jest, według mnie produkt najwyższej jakości!

Kolory kamuflażu bardzo intensywne i ładne, materiał solidny i miły w dotyku! Do tego wszystko świetnie do siebie pasuje! Cena przystępna! Oczywiście jak na taki sprzęt!

A do tego towar przybył idealnie w umówionym terminie, czyli po 5 dniach!

Śmiało mogę powiedzieć, iż już wiem, że następne zamówienie też będzie u nich!

 

POLECAM PRASZKĘ!

Edited by Barthez
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Tak czytam i czytam opinie o obu firmach i widze, ze kazda ma swoich zwolennikow. Choc chyba nieco korzystniej wypada jednak Praszka. Nie ukrywam, ze zawsze lubilem solidna robote, wiec pewnie kupilbym cos u nich, ale...

 

Jak porownuje produkty obu firm, mam wrazenie, ze Lubliniec ma nieznacznie lepiej przemyslane wersje (albo moze bardziej odpowiadajace moim potrzebom).

 

Plecaki. Szukam czegos z komora na notebooka. P nic nie ma :(, L ma BAKTRIAN 2 i 3. Do tego przydalby mi sie jakies kieszenie w plecaku. Oba te modele maja. W P pozostaje doczepianie kieszeni, co wydaje sie byc chyba troche slabsza opcja, jesli kieszenie maja bezwzglednie byc! P w tego typu plecakach nie ma pasa biodrowego, L daje (choc czy akurat przy tej pojemnosci bedzie sie go az tak czesto uzywac?).

 

Kamizelki. Na tapete poszla ATEK3. I w P zniechecily mnie sciagacze na ramionach (to sie nazywa regulacja mocowania pionowego?). Takie dyndajace paski kojarza mi sie z jednym - predzej czy pozniej zaplataja sie gdzies i narobia klopotu.

 

P jest za to zwykle tansza niz L.

 

Na pewno musze zrobic lepsze "rozpoznanie", ale czy tez macie podobne wrazenie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...