Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolba SF Boyi czy P&J


Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio postanowiłem zakupić kolbę SF do mojej emki, wybór ze względu na cenę ograniczył się do 2 firmy boyi i p&j. Chciałbym aby użytkownicy oby typów kolb wypowiedzieli się na temat ich wad, zalet no i pomogli w rozstrzygnięciu, która kolba jest lepsza.

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=752 P&J

http://gunfire.pl/product-yid-1152189738-K...ial-Forces.html

Link to post
Share on other sites

W sumie patrząc na zdjęcia jest dużo podobieństw, różnią się chyba tylko zakończeniem. Nie wiem czy dobrze mi się zdaje ale w boyi jest chyba gumowa stopka. A jeżeli chodzi o mocowanie baterii to w której przebiega to bardziej bezproblemowo. Z tego co widziałem w opisie na zbrojowni kolby SF boyi ma całkiem niezłe rozwiązanie, jeżeli jest na 100% tak samo w p&j to sprawa staje się oczywista.

http://www.wmasg.pl/projektor.php?typ=pbx&obrazek=752 kolba boyi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niedawno dostałem moją kolbę boyi. Wygląda nieco lepiej niż stockowa kolba do M4 tej samej firmy, także materiał wydaje się nieco lepiej pasować. Spasowanie też jest nieco lepsze i kolba nie porusza się już w tak dużym stopniu. Mocowanie baterii jest naprawdę proste i stosunkowo wygodne. Najpierw zdejmuje się gumową nakładkę, odkręca się śrubkę i dalej pozostaje nam tylko zwolnić dwa zaczepy i wyjąć tył kolby. Całość nieźle działa, cena za jaką kupiłem kolbę była dość atrakcyjna, więc jestem zadowolony z zakupu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przy okazji chciałbym się zapytać jakie okablowanie można zakupić do repliki m4, żeby wymienić standardowe, skoro i tak przy kolbie sf trzeba przerzucać je do tyłu. Nie chodzi mi o gotowe zestawy tylko kable ze sklepów elektronicznych czy coś takiego jakieś lepszej firmy o określonych parametrach, bo myślę że byłbym w stanie je samemu zmienić.

Link to post
Share on other sites

Zwykłe kable głośnikowe z miedzi beztlenowej, o ile dobrze pamiętam do do GBv.2 najgrubsze jakie da się wcisnąć to 2x1,5mm2. Lepszym (ale i droższym) rozwiązaniem są kable modelarskie w silikonowej izolacji tej samej grubości. Jeśli już wymieniasz kable pomyśl też o mosfecie, daje dużo.

Co do kolby - mam kolbę Viamortisa (chyba P&J, bez ściąganego tyłu) i nie jest to to prawda szczyt wygody przy wkładaniu baterii ale ogólnie sobie chwalę.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...