Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Ponieważ Olsztyn się zbroi :killer: mam do Was kolejne pytanie.

Na ranger-shopie i bestprotection.de są dostępne hełmy BW. Ranger-shop konsekwentnie ignoruje moje maile z pytaniami, wiec radzę się Was.

Co to za hełmy?

 

Ranger-Shop.pl:

A) Helm BW galowy-polowy oliv - 142,50 zł (?)

B) Helm BW polowy demobil - 283,10 zł (?)

 

Bestprotection.de:

C) BW Gefechtshelm Standard - 85 Euro (INDUYCO München)

D) BW Gefechtshelm Springende Truppenteile - 235 Euro (Schubert)

E) BW Gefechtshelm KSK mit Kommunikationssystem - 320 Euro (Schubert)

 

Które nadają się do rekonstrukcji (pomimo nakrycia pokrowcem)?

Czym różnią się firmy Schuberth i INDUYCO München ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odpowiadam:

 

Ranger-Shop.pl:

A) Helm BW galowy-polowy oliv - 142,50 zł (?) Replika hełmu BW, przeznaczona teoretycznie dla celów pokazowych.

B) Helm BW polowy demobil - 283,10 zł (?)

Standartowy, używany, hełm BW. Cena powalająca :wink:

 

Bestprotection.de:

C) BW Gefechtshelm Standard - 85 Euro (INDUYCO München)Standartowy, używany, hełm BW.

D) BW Gefechtshelm Springende Truppenteile - 235 Euro (Schubert)

Hełm jednostek powietrzno desantowych.

E) BW Gefechtshelm KSK mit Kommunikationssystem - 320 Euro (Schubert)Hełm KSK z systemem komunikacyjnym.

Różnice między poszczególnymi hełmami widać na zdjęciach.

 

Firmy Induyco i Schubert to kontraktowe firmy produkujące różne rodzaje hełmów dla Bundeswehry. Porównując jednakowe modele, przykładowo standartowy hełm BW, produkowane przy tych producentów, nie zauważymy prawie żadnej różnicy.

Link to post
Share on other sites

Odpowiadam:

 

Ranger-Shop.pl:

A) Helm BW galowy-polowy oliv - 142,50 zł (?) Replika hełmu BW, przeznaczona teoretycznie dla celów pokazowych.

B) Helm BW polowy demobil - 283,10 zł (?)

Standartowy, używany, hełm BW. Cena powalająca :wink:

 

 

A możecie mi powiedzieć z czego zrobiony jest hełm A - ten galowy polowy (w sensie to jakiś plastik, a nie kevlar)?

I czy dobrze widzę na zdjęciu - on w środku jakąś gąbkę (?) ?

Link to post
Share on other sites

Jest to klasyczna relipka helmu, tzn. materiał plastik. Wnętrze to chyba styropian lub coś podobnego, pokryte czarnym materiałem. Po założeniu pokrowca jedyna widoczna różnica zewnętrzna to pasek, a po zdjęciu oczywiście widać całe inne wnętrze.

Teoretycznie na potrzeby AS zupełnie wystarcza, nie ma jednak żadnej wartości rekonstrukcyjnej oraz ochronnej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć czy znajdę gdzieś replikę Schuberta? Na oryginalnego nie mam pieniędzy, z resztą nie widzę sensu wydawania kilkuset złotych, jeśli można mieć replikę która do ASG zupełnie wystarczy. Jeśli by ktoś znalazł proszę o jakąś informację.

Link to post
Share on other sites

(...)z resztą nie widzę sensu wydawania kilkuset złotych, jeśli można mieć replikę która do ASG zupełnie wystarczy. (..)

 

Dobrze, że nie wszyscy tak myślą bo by każdy chodził w byle czym bo przecież do asg zupełnie wystarczy.

Równie dobrze możesz kolego kupić po prostu kapelusz. Do airsoftu również zupełnie wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Hełm o który pytasz kupowałem w Ranger-Shopie.

I najpierw krótka historia.

Zamówiliśmy 3 sztuki rozmiar 58-60. Po ponad miesiącu oczekiwania dostaliśmy oryginalne Schuberty, w zasadzie nówki sztuki, ale bez tabliczek kontraktu. Niestety rozmiar tych hełmów był Gr.3 (L) i można było w nich gotować grochówę dla plutonu ;) Nawet pokrowiec na rozmiar 57-61 nie dał się nacisnąć. Fasunku też nie dało się ściągnąć, aby pasowały na nasze łby. Postanowiliśmy je wymienić. RS bez problemu potwierdził wymianę niby w tydzień. Oczywiście po kolejnym miesiącu znaleźliśmy sprzedawcę na allegro (armyworld zresztą) od którego kupiliśmy nówki takie same Schuberty Gr.2 czyli M-ki (też niestety bez tabliczki), a zamówienie w RS anulowaliśmy (drugi tydzień czekamy na zwrot kasy).

 

I w odpowiedzi na twoje pytanie :)

 

Schubert rozmiar 2 / M waży 1,4 kg

 

Inny rozmiar z pewnością waży trochę inaczej.

 

A sznureczki w pokrowcu jakbyś znalazł to daj znać, bo ja też w żadnym sklepie ich nie widziałem.

Link to post
Share on other sites

Sznurki się trafiają na pokrowcach losowo, chociaż częściej ich nie ma niż są. Nie jest to jednak problemem - jest to zwyczajny kawałek linki BW (nylonowy oplot, konopny rdzeń, o ile pamiętam 5 m odcinek) i w razie potrzeby można go zastąpić kawałkiem oliwkowego paracorda.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...