Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 (RK-06) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Penio-po prostu "rura gazowa", nie rura gazów powrotnych ;)

Co do urządzenia powrotnego-jeśli się nie mylę VFC wyprodukowało atrapy suwadła i urządzenia powrotnego-piękna rzecz, tylko trza by kombinować z baterią.

 

Ps. Żeby nie było OT-próbował ktoś zamontować kolbę od prawdziwka?

Link to post
Share on other sites
Penio-po prostu "rura gazowa", nie rura gazów powrotnych

 

Od kiedy pamiętam zawsze mnie tak uczyli, zawsze tak powtarzałem ;)

 

jeśli się nie mylę VFC wyprodukowało atrapy suwadła i urządzenia powrotnego-piękna rzecz, tylko trza by kombinować z baterią.

 

Opisz mi dokładniej o co chodzi... bo wydaję mi się interesujące.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem kałasza 2 tygodnie temu i powiem : polecam

Wszystko wręcz idealnie spasowane , elementy stalowe zrobione ładną farbą chropowatą z lekka , znal nie jest piękny ale nie jest go wiele więc sa się przeżyć , tłumik płomienia zrobiony w technologii CNC , drewno drewniane :D ino lakier nieładny ....

Kupiłem za 366 w promocji u Krakmana

Zasięg trochę mnie niepokoił więc zaglądnąłem co tam w hopupie ..... oleju co nie miara , wyczyściłem wszystko dystanser zmieniłem (na 'długopisowy') i jest o wiele lepiej ... w najbliższym czasie zrobię fotki :] i zmierzę zasięg dokładnie .

pozdr

Link to post
Share on other sites

Penio-Normalnie suwadło z tłokiem gazowym se jeździ popychane atrapą urządzenia powrotnego z AK-wygląda jak oryginał.

To nie jest żaden Blow-Back, nie wpływa na funkcjonalność repliki-po prostu megawypaśny luksus, który bym chciał ;)

Poszukaj po sklepach zagramanicznych i w archiwum na WMASG.

Link to post
Share on other sites

Przebieg 10tys. kulek - jak narazie w moim egzemplarzu żadnych poważniejszych awarii.

 

Główny problem to to iż strasznie się rysuje;/ - i nie chodzi o selektor ognia bo tam wyjatkowo się farba trzymie.

 

Drugi - poluzowała się u mnie atrapa rury gazowej - gumka recepturka załatwiła sprawe.

 

Ostatnio zauważyłem znaczny spadek powtarzalności strzałów :/. Zauważyłem, że w urządzeniu wylotowym wystaje kawałeczek lufy wewnętrznej. Rozebrałem ponieważ pomyślałem, że mogła się coś wysunąć w komorze hop-up, zrobiłem przy okazji teflon fix na wszystkich łączeniach i poskładałem - od razu było widać poprawe, zobaczymy jak długo.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Też wypsikałem, jest ok, ale nadmiar należy usunąć bo to zaje*isty wabik na syf. Większych problemów nie ma.

 

Kumpel kupił nówkę, od początku były problemy, za ciasna lufa, nawet precyzyjne kulki nie przeszły, blokowały się również zębatki, zawsze można trafić na niedorobionego chinola, aktualnie w grupie 2/3 działają świetnie.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie z natury technicznej.

 

Wyczytałem, że gumka HopUp nie jest najlepszej jakości w tej replice, dlatego skieruje je do właścicieli owej "broni" lub osób których mają z nią do czynienia.

 

Ile ta stockowa gumka pociągnie, lub czy warto już wymienić ją na samym początku u krakmanów ? (tutaj następne pytanie na guardera, systema czy na jaką firmę [przyznam szczerzę nie siedzę w technicznych sprawach na co dzień]

 

 

Kolejne pytanie zahacza o baterie, a mianowicie na ile starcza standardowa bateria dodawana do repliki ? ;-)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Ile ta stockowa gumka pociągnie, lub czy warto już wymienić ją na samym początku u krakmanów ? (tutaj następne pytanie na guardera, systema czy na jaką firmę [przyznam szczerzę nie siedzę w technicznych sprawach na co dzień]

Nie wiem ile pociągnie, bo samą replikę mam stosunkowo od niedawna, aczkolwiek w moim egzemplarzu gumka spisuje się bardzo dobrze, więc narazie nie planuję jej wymieniać.

 

 

Kolejne pytanie zahacza o baterie, a mianowicie na ile starcza standardowa bateria dodawana do repliki ? ;-)

Pozdrawiam

Stockowa batka po pierwszym naładowaniu uciągnęła mi ok 1200 kulek, po drugim troszeczkę więcej, no i poprawił się ROF nieznacznie.

Link to post
Share on other sites

Ja zdołałem wywalić 1400szt. w warunkach dosyć przyjemnych dla baterii bez zbędnego jej nadwyrężania.

 

Gumka najlepiej to Systema, lepiej to zrobić na początku i na "wieki". Za 30zł czyli prawie nic, dostaniesz za darmo 15-20m zasięgu, przynajmniej u mnie tak jest.

 

Blizbor, miałeś może porównanie z porządną repliką w tej samej konfiguracji? Bo karabinek z 330FPS miał większy zasięg dwukrotnie od mojego, kiedy AK ma ok. 360FPS

Link to post
Share on other sites
Blizbor, miałeś może porównanie z porządną repliką w tej samej konfiguracji? Bo karabinek z 330FPS miał większy zasięg dwukrotnie od mojego, kiedy AK ma ok. 360FPS

 

Niestety nie, aczkolwiek dziwnym nie jest to co piszesz, w końcu wiadomym jest iż chińskie repliki dość znacznie odbiegają od markowych kulturą pracy i osiągami. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

U mnie bateria na samym semi wytrzymuje około 2000 kulek, ale przy normalnym użytkowaniu około 3 hi-capy (Czyli na zmiane semi i auto).

 

Co do gumki nie wiem ile wytrzyma stockowa, bo ja po jakichs dwoch tygodniach wymieniłem na systeme i polecam ją bardzo - podkręca bardziej równomiernie jeśli można to tak określić.

 

Nie wiem jak u was z zasięgiem ale ja po uszczelnieniu wszystkich łączeń taśmą teflonową zauważyłem wzrost zasięgu skutecznego o dobre 10m (po prostu kulki wszystkie lecą na taką odległość - nie ma już sytuacji że co 4 np. leci bliżej lub dalej niż reszta)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dużo zależy jak pojmuje się to strzelanie. Mi tak wytrzymało gdy strzelałem szczerze z wiekszymi odstępami czasu (czyli po 200 kulek i np. na następny dzień znów 100 itd.) i za każdym razem odkładając replike odłączałem baterie (gdzieś wyczytałem na forum, że tak się powinno robić - nie jestem ekspertem więc stosuje się do rad innych) - wynik wnioskuję tylko ze względu na to że ładowałem baterie dwa razy podczas gdy poszła mi paczka kulek która ma niby mieć 4000 kulek.

 

Nie zaprzecze, że bateria wytrzymie krócej jeśli się będzie używać "normalnie" czyli strzelać ciągle do wyczerpania baterii na "strzelance".

 

Niestety ta pierwsza paczka to było czyste "docieranie" repliki, ze względu na moje problemy zdrowotne mogłem tylko u siebie na placu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siema mam pytanie odnośnie body i elementów drewnianych, jak te drewno się spisuje, czy kolba jest jakaś trefna z lichego drewna czy ładnie się trzyma? Kusi mnie ta broń ale nie wiem o niej zbyt dużo czy ta z taiwana jest dobra?

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1249

 

oraz co możecie powiedzieć po tych tygodniach testowania . Co z zasięgiem i wytrzymałością stockowej baterii ? Dzięki z góry . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Posiadam identyczny egzemplarz. Powiem tak: drewno się trzyma, ale jeśli będziesz przedzierał się często przez gęste krzaki, albo czołgał z nim po gruzach, to wierzchnia warstwa Ci zejdzie. a na pewno po ok tygodniu użytkowania odejdzie Ci kawałek przy przednim zawieszeniu, jeśli go używasz. To jest w pakiecie :P

 

Jeśli chodzi o baterie. Cóż, mistrzostwo to nie jest, przy zimowych warunkach, naładowana w 80% wystarczyła mi na dzień strzelanki :) Ale możliwe, że pociągnie dłużej.

 

Ja osobiście jestem zadowolony, replika się sprawuje bardzo dobrze. Body dość łatwo porysować, ale to mu powinno dodać odrobinę uroku ;)

Aha, czuć luzy przy kolbie, niewielkie, ale są. Sam aktualnie się zastanawiam nad zamianą drewna na kompozyt czarny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...