Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprężyny PDI są ****. Na ich sprężynie SS5000 na której powinno być 620fps +/- 10% (tak podaje producent bo ich sprężyny są robione ręcznie) miałem bodaj poniżej 550 chyba o ile pamiętam. Mogło to oczywiście być spowodowane nieszczelnością ale do tego samego gnata zamontowałem m160 guardera i wtedy było pod 700. W dodatku guarder o dziwo, przeładowywał się lepiej! Sprężyn PDI więc nie polecam.

Ekhm.....

Viper

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Masz 15 stron tematów o tym, czyli 284 posty. Sądzę, że jest tam odpowiedź. Ale jeśli już taki z Ciebie leń, to powiem, że będzie dobrze. Dokup komorę HU od PDI, potem spust i mocniejszą sprężynę. Będzie cacy. No i gumkę hu na systemę czarną energy.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Edited by nfbt
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

Mam zamiar kupić M24 i mam takie pytanie. Ponieważ przeczytałem ten temat kilka razy to już wiem co polecacie jednak jest mały szkopuł, a chodzi mi tu o lufę precyzyjna Lufa precyzyjna 6.03mm o długości 509mm Prometheus, której nigdzie nie ma. Wszędzie widnieje opis "Produkt niedostępny"a kiedy pytam o termin dostawy, dostaje odpowiedz: "Niestety nie wiadomo". Jest jeszcze systema 6,04 http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=430 czy ona może być?

Znalazłem też taką (firmy niestety nie znam wiec pytam) http://www.madonion.eu/Lufa_precyzyjna_509...MHead_p564.html

I taką http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...arder-2028.html

Jest jeszcze coś takiego jednak czy nie będzie za krótka? http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1054

 

Jak można zauważyć nie chcę dłuższej lufy bo nie chcę tłumika, dlatego pytam o radę. Jaka byście polecili preckę oprócz Prometheusa?

 

Zastanawiałem się nad kupnem dłuższej w celu jej skrócenia. Nie wiem jednak czy złe zeszlifowanie(chodzi mi o niewielkie różnicę) obciętego końca nie będzie miało wpływu na lot kulki.

Edited by Beckett
Link to post
Share on other sites

Lufy bez tokarki (dobrej) i kogoś kto nieźle zna sie na toczeniu nie skrócisz bez pogorszenia osiągów. Piłowanie brzeszczotem i poprawianie pilnikiem to sobie mozna w d.... wsadzić niestety.

 

Co do luf to skoro ludzie polecają promyka to pewnie dlatego że promyk jest najlepszy i najlepiej nadaje się do snajperek. Zawsze możesz kupić KMH (niewiele gorszy), systemę (już średnio...) czy nawet JBU. Prawda jest brutalna: to, że nie ma dostępnych luf 509mm to nie jest problem ani nasz, ani sklepu i niestety nikogo nie interesuje los biednych snajperów ;( którzy bez lufy promyka nie mają wyjścia i montują nie-snajperskie lufy.

 

Co do poszczególnych luf precyzyjnych to są na forum tematy o tym, nie ma sensu pisać tego samego po raz setny. Zwłaszcza kiedy sam przyznałeś że wiesz że to lufa promyka jest lufą do snajperki.

Link to post
Share on other sites

niestety nie pomaga, nawet z pełnym magazynkiem jakby brakowalo pary milimetrow , bo cylinder nie dochodzi do końca.Mze cofnac komore HU?Proszę o pomoc.A moze w kazdej replice kulki są "tknięte" przez dysze i pozostawiają swój slad

Edited by rufus477
Link to post
Share on other sites

U mnie też były dokładnie takie same objawy, czyli kulka miała ładny okrągły ślad na sobie po dyszy. Nie wiem od czego to jest, ale po zamontowaniu na nowo stockowej komory HU (komora od PDI już do mnie leci :twisted: ) wszystko zaczęło działać normalnie.

Tak więc, pogrzeb przy swojej komorze HU.

Link to post
Share on other sites

Jak to ciągle powtarza Dexter, całość trzeba prawidłowo złożyć, inaczej będą problemy.

Moja komora HU była przesunięta do przodu i przekręcona o kilka stopni.

Szybka instrukcja, hmm...:

1. Odkręcasz dwie śruby przy spuście aby wyciągnąć lufę zewnętrzną z łoża

2. Odkręcasz dwie kolejne śruby przy zespole spustowym,

3. Wyciągasz zespół spustowy, wyciągasz cylinder,

4. Odkręcasz śrubę trzymającą komorę HU i wyciągasz komorę z lufą (z tym się nieraz można poszarpać ze względu na dystansery nałożone na lufę wewnętrzną aby trzymać ją jednej pozycji w lufie zewnętrznej)

Filmiki demontażu można znaleźć na YT.

 

W moim przypadku wystarczyło po dokręcać śrubki mocujące lufę do komory, zmienić gumkę, założyć teflon fixa (gdyż lufa z gumką szalały po komorze) i całość złożyć tak, aby dziura na wieżę magazynka pokrywała się z dziurą w lufie zewnętrznej.

A, jeszcze możesz sprawdzić stan powierzchni gdzie śruba z lufy zewnętrznej trzyma komorę, ja to musiałem spiłować na płasko, gdyż komora się przesuwała na nierównościach pod tą śrubą.

I tyle.

 

EDYTA

Jeśli ktoś poszukuje komory PDI to tutaj !!!_KLIK_ME_!!! jeszcze są.

I dwa pytanie ogólne...

1. Czy ktoś wie do czego służy ta sprężynka na zdjęciu ?

2. Jakich dystanserów używacie, samoróbek z kabli czy kupnych w sklepie ?

Edited by blackest
Link to post
Share on other sites

Ta sprężynka wchodzi pod albo nad (już nie pamiętam bo nie używam jej, ale jest pokazane dokładnie w instrukcji co z nią zrobić) listki dociskające dystanser.

 

Sam dystansem mam madbull'a typu H, z tymże jeszcze nie testowałem wszystkiego dokładnie bo czekam żeby odchudzić jeszcze robiony przez siebie tłok, no i zastanawiam się czy nie zrobić drugiego podtoczenia, w którym był by drugi o-ring uszczelniający.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...