Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mati13k

Moja wypowiedź z zielonych:

 

A ja sam się zakochałem. Thorze, skoro tu zawitałeś to powiedz mi co mam włożyć do M24 żeby miała 75 metrów skutecznego. Minimum 75, ale więcej nie potrzebuję. Nie pytajcie czemu, nie mówcie, że niektóre szturmówki tyle mają, bo ja to wiem, ale nie w moim środowisku. W mojej początkującej ekipie takie coś wystarczy do bycia snajperem i trenowania. Kiedyś na pewno będę ją ulepszał. Chodzi mi o części, które trzeba wymienić. Przewiertowałem temat o M24, ale wolę mieć gotowca tutaj. Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

 

Thor mówił żebym tu zapytał. Proszę o pomoc. ;)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam zamiar kupić M24 Military Classic army. Chciałbym go ztuningować, aby wycisnąć z niego co tylko się da. Cena nie gra roli. I też chciałbym mieć kilka dodatków(luneta, noktowizor, laser). Proszę o wasze rady i pomoc w wyborze najlepszych części do tego karabinu

 

 

Pozdrawiam

 

Ps. Jestem nowy więc jeśli do montażu czegokolwiek będzie coś dodatkowego potrzebne proszę pisać

Link to post
Share on other sites
I też chciałbym mieć kilka dodatków(luneta, noktowizor, laser)

hmm...

Ps. Jestem nowy więc

więc kup sobie szturmówkę...

 

jeśli nie jesteś w stanie sam myśleć to nie nadajesz się na snajpera. A zadając takie głupie pytania dajesz nader wyraźnie do zrozumienia iż nie nabyłeś umiejętności samodzielnego myślenia ;/

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Witam. Przeczytałem temat i postanowiłem, że zacznę zbierać na M24 ( na razie zbierać, uczniowska kieszeń więc chwilę to potrwa ), "złożyłem" sobie taki zestaw: replika, linku nie trzeba, czerwona gumka promyka http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2461, zestaw cylindra 300% http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1400, dźwignia przeładowania PDI http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5396, precka promyka http://www.specshop.pl/product_info.php?ma...roducts_id=2451. Jaki mniej więcej zasięg skuteczny da taki zestaw? Oczywiście chodzi mi o zasięg skuteczny w przybliżeniu, wiem, że to zależy od siły wiatru, kątu strzału i wysokości cel- strzelec i od wielu innych rzeczy. Co jeszcze trzeba tu dołożyć? Trzeba, a nie można. Chodzi o to, żebym po pół roku nie zmieniał niczego na wskutek awarii. Osiągnę z takimi częściami zasięg skuteczny przynajmniej 75 metrów? Nie pytajcie dlaczego tak mało - strzelam się w początkującej ekipie i tam nikt nie ma zasięgu powyżej 50 metrów.

 

 

P.S. Co sądzicie o tym ghillie: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2735. Na razie nie chcę robić własnego ghillie, pomimo że mam dostęp do worków jutowych. :D Ale na pewno kiedyś nad tym pomyślę. Czy to ghillie nie popruje się za szybko? Czy to nie jest jakieś chińskie nie wiadomo co? Może polecicie mi coś lepsze, dostępnego w Polsce o podobnej cenie. Pozdrawiam serdecznie i oczekuję na odpowiedzi. ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Komora jest konieczna? Jaka polecasz? Chodzi mi o jak najtańszą, ale jeżeli ma być dobra jakość to dołożę. I jak z tym ghillie? A gumka Systemy jest 2 dychy tańsza. No cóż... najdroższe - nie zawsze najlepsze. :D

 

EDIT: I jaki będzie mniej więcej zasięg skuteczny?

 

EDIT2: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3283 zakładam, że ta komora będzie oki?;)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Pytasz o zasięg etc. Mam dokładnie taki sam zestaw jak podałeś. Z tym że

Czarna systema i komora pdi.

 

Jestem w fazie testów, z czasem postaram się tutaj zrobić recenzję typu z ilu w jaki karton etc.

 

Aby rozwiać Twoje wątpliwości to dodam że komora PDI i promyk są niezbędne.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Ale specowi mogę ufać w tej sprawie?;) Na razie z 5 przesyłkami się u nich nie zawiodłem, ale tuningu nigdy im nie zlecałem. Wiem, że jest temat o sklepie, czytałem, ale nie wiadomo jak ze snajpami.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jeszcze chciałem zadać jedno pytanko: Ile wytrzyma konfiguracja taką jaką podałem + komora PDI? Pytam za ile te części padną, umrą i pójdą w kosz. :D

 

 

EDIT: Może łatwiej będzie podać po ilu kulkach. :P

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Ja myślę nad opcją dextera. Poznań jest BARDZO daleko od Rzeszowa. A co do mnie- może byłbym w stanie się tego podjąć. Potrzeba do tego coś więcej niż logiki i smaru sylikonowego? Oczywiście rad i pomocy, ale tego nie liczę. Czy trzeba to robić jakimś sposobem, w jakiejś kolejności, czymś sobie pomagać. Np. docisnąć jakąś część, żeby mieć sczelność itd. Dla Was to pytania idiotyczne, ale dla mnie to ważne.

Link to post
Share on other sites

Hah kazdy tak zaczynał :D a snajperki lubią być kapryśne. Ogólnie trzeba zwracać uwagę na sporo drobiazgów które mogą wydawać się nie znaczące...

 

Po mojemu zrób tak: zmontuj komorę HU według instrukcji. Wsadź do niej według instrukcji lufę z gumką itepe i więcej jej nie ruszaj. Cylinder... na pewno weź pastę polerską, wiertarke i troche różnych szmatek i drewienek i odpoleruj wnętrze głowicy cylindra a jesli niema lejkowatego wejścia tylko stożkowate to na wiertarce popraw to pilnikiem, złągodzić trzeba kąty. No i wypolerować. Tłok niewiem jak wygląda ale jeśli to możliwe weź wiertarke i wiertło 5mm i równomiernie gnoja ponawiercaj. Spadnie masa. Prowadnica... jeśli będzie taka konieczność to wypoleruj dodatkowo. NAsmaruj dość gęstym smarem trzpień a samo łozysko bardzo delikatnie jakimś olejem (zadkim). Oglądnij cylinder i w razie potrzeby lekko go przepoleruj szmatką i pastą, oczywiście mowa o środku. Uszczelkę tłoka i głowicy cylindra załóż po uprzednim nasmarowaniu na cylinder i podgrzej do mniej więcej 50 stopni celcjusza kilkakrotnie. Powinny "złapać wymiar" i trochę się rozciagnąć (choćby o 0,1mm, to wystarczy). Potem poskładaj cylinder owijając gwint głowicy taśmą teflonową (ile wlezie w zasadzie, pamiętaj owijac w tą stronę żeby się nie zwijała przy wkrecaniu czyli owijaj w lewo). Aha, wnętrze cylindra, uszczelkę tłoka nasmaruj rzadkim smarem wazelinowym lub sylikonowym. Sprawdź jak strzela. Jesli coś nie kuka to zacznij sie zastanawiać co...

 

 

P.S. po ponawiercaniu tłoka dokładnie usuń wszelkie zadziory, opiłki itp. Aluminium sie źle wierci tzw "wiertłami do metalu" niestety.

 

 

 

EDIT: Zadbaj o idealnie osiowe zamocowanie komory HU w lufie zewnetrznej. Ma to ogromne znaczenie. Jesli jest nieosiowo- wyciągnij ją i od odpowiedniej strony połóż warstwę czy dwie (czy ile tam trzeba) poapieru.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...