Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest Mati13k

Hah kazdy tak zaczynał :D a snajperki lubią być kapryśne. Ogólnie trzeba zwracać uwagę na sporo drobiazgów które mogą wydawać się nie znaczące...

 

Po mojemu zrób tak: zmontuj komorę HU według instrukcji. Wsadź do niej według instrukcji lufę z gumką itepe i więcej jej nie ruszaj. Cylinder... na pewno weź pastę polerską, wiertarke i troche różnych szmatek i drewienek i odpoleruj wnętrze głowicy cylindra a jesli niema lejkowatego wejścia tylko stożkowate to na wiertarce popraw to pilnikiem, złągodzić trzeba kąty. No i wypolerować. Tłok niewiem jak wygląda ale jeśli to możliwe weź wiertarke i wiertło 5mm i równomiernie gnoja ponawiercaj. Spadnie masa. Prowadnica... jeśli będzie taka konieczność to wypoleruj dodatkowo. NAsmaruj dość gęstym smarem trzpień a samo łozysko bardzo delikatnie jakimś olejem (zadkim). Oglądnij cylinder i w razie potrzeby lekko go przepoleruj szmatką i pastą, oczywiście mowa o środku. Uszczelkę tłoka i głowicy cylindra załóż po uprzednim nasmarowaniu na cylinder i podgrzej do mniej więcej 50 stopni celcjusza kilkakrotnie. Powinny "złapać wymiar" i trochę się rozciagnąć (choćby o 0,1mm, to wystarczy). Potem poskładaj cylinder owijając gwint głowicy taśmą teflonową (ile wlezie w zasadzie, pamiętaj owijac w tą stronę żeby się nie zwijała przy wkrecaniu czyli owijaj w lewo). Aha, wnętrze cylindra, uszczelkę tłoka nasmaruj rzadkim smarem wazelinowym lub sylikonowym. Sprawdź jak strzela. Jesli coś nie kuka to zacznij sie zastanawiać co...

P.S. po ponawiercaniu tłoka dokładnie usuń wszelkie zadziory, opiłki itp. Aluminium sie źle wierci tzw "wiertłami do metalu" niestety.

EDIT: Zadbaj o idealnie osiowe zamocowanie komory HU w lufie zewnetrznej. Ma to ogromne znaczenie. Jesli jest nieosiowo- wyciągnij ją i od odpowiedniej strony połóż warstwę czy dwie (czy ile tam trzeba) poapieru.

 

Uff, zmęczyłem się czytaniem. To jest bardziej skomplikowane niż się może wydawać. Ale raz się żyje, tylko problem jest tu, że ja w to wydam tyle kasy i mogę coś zwalić. Lepiej będzie jak to komuś dam, pogadam z Twoim kolegą ( z tym co podałeś gg ), ale to później jak już na wszystko uzbieram i kupię. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Akurat taka lejkowata nie należy do cihcyhc głowic bo nie ma na niej prawie powierzchni którą mozna podkleić pianką :(. Kompromisem jest cos takiego jak mam u siebie: lejek jest mniejszej średnicy i naokoło niego jest 3mm jeszcze płaskiego pierścienia, prostopadłego do osi o który wali tłok. Dodaje to niewiele ale dodaje. Zawsze to darmowe fpsy, bez zwiększania obciążeń itp. Rozwiercić się da, najpierw stożkowym prezem a potem już najlepiej zamocowawszy w wiertarce głowice papierkiem sciernym. Najpierw gruby a potem drobniejszymi coraz, złagodzić kanty. Nie jest to wtedy lejek ale i nie stożek lub o zgrozo kąt prosty.

Link to post
Share on other sites

Świetnie sobie radzą z tym końcówki do szlifowania - takie z kamienia, mają różne krztałty, od kuli po stożek zaokrąglony na szczycie. Szybko się zużywają, ale da się zrobić ładny lejek szlifując po kolei różnymi końcówkami. Do kupienia w każdym narzędziowym :).

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Przedwczoraj kupiłem M24 CA i niestety na drugi dzień popsuł mi się magazynek. Chciałem się zapytać czy to taka przypadłość tych mag'ów czy to ja po prostu miałem pecha i tyle.

 

 

PS. Ktoś wcześniej napisał, że stockowa M24 jest do bani. Wcale nie. Moim zdaniem jest całkiem przyzwoita. Wiadomo, że jeszcze nie spełnia wymagań "snajperki" ale na początek jest całkiem fajna. W sam raz dla kogoś kto nigdy przedtem nie miał podobnego karabinu w ręce, a chcę zacząć bawić się w snajpera czy strzelca wyborowego.

 

Pozdrawiam

Marek Aureliusz

Link to post
Share on other sites

A co Ci się zepsuło w tym magu i w jakich okolicznościach ?

 

Ogólnie to chyba sprężynka w środku, która podaje kulki jakość dziwnie się wykrzywiła przez co zahaczała o jakieś elementy w magazynku i nie podawała poprawnie kulek (w ogóle nie podawała). Na szczęście wczoraj po półtorej godziny udało mi się to naprawić.

A popsuł się kiedy sprawdzałem celność i zasięg repliki w ogródku.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

PS. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie jest hop-up i jak do niego dotrzeć bo mam z tym mały problem :strach: :wink:

Edited by marekaureliusz3
Link to post
Share on other sites

Hah te magi są koszmarne. We wszystkich 3 prędzej czy później mnie też to dopadło.

 

 

Co do HU.

 

Odciągasz dźwignię ( tak jakbyś chciał przeładować, jednak jej nie dopychasz ). W gnieździe magazynka, w tej dziurce, jest taka dziurka na malutkiego imbusa ( dołączonego do zestawu zresztą ;) ). Jeżeli nie odciągniesz to w tym miejscu widać kawałek głowicy cylindra ( taka miedzianka rurka ). Regulacja znajduje się dokładnie w takim rowku pod ową głowicą. Jak odciągniesz dźwignie na pewno dojrzysz.

 

 

Bardziej wyimaginowanie tego nie potrafię opisać ;)

Link to post
Share on other sites

mam do m24 3 magazynki, wsyzstkie działają bez zarzutu, a jedyny kłopot jaki w nich się pojawia, to to, że te górne zęby które trzymają kulki aby te nie wypadały same mają żłobienia.

w jendym magu jest to z obu stron, co sprawia że byle obtarcie wypuszcza kulkę, dlatego mag ten włazi do karabinu jako pierwszy, i jako że ładuje je po 20 kulek (po co więcej?) to działa bezproblemowo i bezbłędnie, wszystko ładnie podaje.

 

ja mam za to inne pytanie, mam nadzieję ze mnie za to nikt nie zbanuje... co dokładnie poprawi komora PDI w porównaniu do komory HU CA (stock)? poza tym że układ szczelniejszy, zwiększy się zasięg/fpsy/coś w ten deseń?

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam pytanko do posiadaczy (i nie tylko) M24'rek.

To tak. Czy M24 z wymienionym zestawem cylindra 300%, metalową rączką przeładowania wytrzyma sprężynę m170 i większe? I ile mniej więcej przybędzie fps?

No i jak długo pożyje M'ka z taką sprężyną?

 

PS liczę na szybką odpowiedź

Pozdrawiam Korczo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...