Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chronometr własnej roboty


Recommended Posts

Cześć!

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia.

Mogę z pełną świadomością je polecić.

Testowaliśmy je na porządnej snajperce i odchyłki były maksymalnie 7 FPS.

Świadczy to o tym, że urządzenie samo w sobie jest bardzo dokładne.

Inna sprawa to to czy wartość jaką pokazywało była prawidłowa.

Tego niestety nie wiem na 100%. Na szczęście istnieje możliwość zsynchronizowania wyników z innym chronometrem. (czyli kalibracja urządzenia). Robimy ją tylko raz.

 

Wadą urządzenia jest brak pomiaru ROF.

Edited by Naginacz
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

heja witam mam w pomyśle zrobienie Chronografu ale już z opcjami :

 

1. prędkość

2. średnia 10 strzałów

3. ROF .

 

 

czy coś jszcze byście radzili ? bo to zależy tylko i wyłącznie od softa .

 

Sam ma być dosyć dokłady na dobrym kwarcu .

Link to post
Share on other sites

czy możliwość zasilania bateriami ( paliszku AA )

jest to dobra cecha ? bo moim zdaniem powino to tez działać na strzelankach a mój projekt przewiduje dosyć oszczędnie z energią i zasilanie 4 x 1,5 V .

+ ewentualnie zasilanie z gniazdka .

 

I czy jest to dobry pomysł ? bo z obudową chrono mojej roboty tak MAX do 200 zł. czy w stowarzyszeniu ASG by sie to przyjeło ?

 

bo dokładnosć dosyć duża będzie nawet do 1 m/s . Dobry kwarc to podstawa !

 

wymiary ( prototypu ) 20x 15 x 6 Cm . + Wlot i wylot 3 cm .

 

czarna estetyczna obudowa i 4 cyfrowy wyświetlacz .

 

niewiem jak jakieś rady może pomysł co do możliwości i innych .

Obudowy ?

 

NAJ wazniejsza wytyczna to dokładność i mobilność !

Link to post
Share on other sites

Określając cenę, weź pod uwagę, że z mniejszą ufnością podchodzi się do takich urządzeń "montage in garage", a co za tym idzie trudniej zdecydować się żeby więcej zapłacić. Chociaż jestem na kupnie chronometru od jakiegoś czasu, to np. na powyższy z pierwszego linku raczej się nie zdecyduję, bo nie wydaje mi się pewny. Jeżeli byłbyś w stanie zaproponować coś solidniejszego za podobne pieniądze, było by to sensowne.

Link to post
Share on other sites

DOBRY chrono z dobrym softem ( bo to chyba naj wazniejsze ) to z moich wyliczeń od 150-200 :/ Naj droższy bedzie eksperymentalny. Potem będzie z górki .

Bo jak odpale ekperymentalny sprawde z jakimś dobrym chronem ( ASGshop mam 3-4 przystanki od domu może by mi urzyczyli chrona do sprawdzenia )

 

a potem co ? Jak będzie działać dobrze to zamówienia i jazda z większą produkcją :P

 

jak patrze na link na allegro to widze że facet ma podobne podejście tylko ja mam zamiar zrobić jak w oryginalnym chrono pudełko czujniki umieścić na walcu i do obudowy. I mam zamiar umieścić 5 czujników na wej. i tyle samo na wyj. .

 

w taką obudowe ( w zależności od prototypu tak pujdzie dalej )

http://www.allegro.pl/item467987075_obudow...i_23_wzory.html

 

Teraz musze kase zebrać :P

 

Jak ktoś chce sponsorować eksperymentalny Chronometr w wersji SUPER to pisać na PW .

Ile kto da nie obraże się . Co w zniama oferuje? potem w puźniejszej fazie kto ile dał mnie będize miał do zapłaty za już w pełni działający egzemplarz .

Link to post
Share on other sites

A może lepiej bateria 9V, 12V z gniazdka samochodowego, zasilanie 9V z zasilacza sieciowego AC 230V / DC 9V.

 

Takie rodzaj zasilań, pozwala na używanie chrono w każdych warunkach, no i zmniejsza wymiary obudowy.

 

A co do tej serii 5 czujników. To co chcesz przez to uzyskać, serie 5 pomiarów dla jednej kulki, czy większą dokładność pomiaru (w jaki sposób) Pytam, bo po prostu mnie to zastanawia dlaczego aż tyle czujników, skoro chrono działa na zasadzie stopera startowanego przecięciem pierwszego czujnika i zatrzymywanego po przecięciu drugiego.

Link to post
Share on other sites

ale mozę kulka nie trafić w wiązke jednego czujnika ?

dlatego jest 5 . i w tedy MUSI przeciąć wiązke jednego z czujników. ( roztawione co 4 mm ) i tak dziął to jak stoper. Który ma więcej czujników . Wiecej oznacza lepiej . Ale też nie wolno przegiąć . I ja będe mieć aż 5 . Ustawionych w taki sposób że działają razem ( prawie bo juz wymyśliłęm MYK )

Co do zasilania na 9 V , To bym mysiał zmienić procesor i ukłąd troche :/

z gniazdka to przewiduje po prostu mały układzik w środku i trafoczek i spokojnie ukłąd z wyliczeń nie bedize brał wiecej niż 400 mAh . i to moim zdaniem jest bardzo mało ale to wyjdzie w praniu co i jak .

 

Co do zasilacza zew. to głupi pomysł utrudni mi prace . no chyba że ktoś ma zasialcz już 12 V . to promlemu nie robi .

myśle nad wersją PRO tzn. wbudowany akuw środku .

 

ale to taki zamysł bardzo do przodu .

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...