Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie brak szczelnosci?


Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wzmocniona, poszerzona, uszczelniona dysza Systema, Komora uszczelniona Prometheus, gumka czarna Systema, precka Systema. Wcześniej jak pisałem wyżej, była komora KA ale nie było żadnych różnic. Ogólnie to siedzi w środku cały Mechabox Systemy a jedynie sprężyna została wymieniona na Guardera.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Co oznacza M150, M170 itp?

 

Ile może dodać do prędkości sam BoreUp? Zakłądając go na sprężynę na której powiedzmy ze zwykłymi bebechami jest prędkosć 300 fpsów? ile da wzrostu? 20 fpsów? 40?

 

Panowie jeżeli wsadzacie sprężynę która jes tobliczona na okolice 150 m/s to nie ma bata żeby wyskoczyć ponad 500 fpsów chyba że jakimś niezwykłym zbiegiem okoliczności. Po coś są chyab te oznaczenia na sprężynach ?

Link to post
Share on other sites

Taa, a CA z M110 i BU ma 410 fps :F

 

A wiele replik z M120 ma 420-430 fps.

 

Jak to napisali na asgshop: na fpsy wpływa wiele czynników, więc sama sprężyna nie gwarantuje od razu takiej a nie innej Vwyl. I rozumiem, że skoro ktoś oznacza sprężynę M120 to powinna dawać 120 m/s, ale może ten ktoś jest nienormalny ;). Zresztą wiele sprężyn oznacza się nieprawidłowo (patrz M210 jakiejśtam firmy), lub z dupy X% cośtam cośtam.

 

Ja wiem, że jak mam M120, to mam mieć 410-430 fps. Jak mam mniej, to biorę silikon i uszczelniam sobie GB ;).

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Życie to ciągłe niespodzianki :).

 

 

Hehe. To prawda. Najlepszy przykładem tego jest to co wczoraj zrobiłem. Rozłożyłem Mechaboxa Systemy i postanowiłem się nieco pobawić. Do GB od M16 JG przełożyłem:

zębatki, bore up, antireversal, tłok, springa. Zostawiłem natomiast chiński popychacz dyszy, zespół styku i inne pobliskie pierdoły. Efekt? Całość chodzi dużo lepiej niż kompletny mechabox :poddanie: Wcześniej prędkość przy springu m170 Guardera wynosiła w granicach 530-540 FPS a teraz chrono pokazuje średnio 570-580. Co miało wspólnego przełożenie niektórych części do szkieletu JG? Pewnie nic. Również nic nadzwyczajnego, oprócz przesmarowania zębatek i tłoka nie zrobiłem. A jednak jest przyrost o 30 FPS. Heh..

Link to post
Share on other sites

Dysza wejdzie tylko do momentu gdzie styka sie z gumka HU ;) dalej nie wejdzie ;) emkowe wchodzą akurat całe.

 

Sprawdziłem dzisiaj wg. tego sposobu dyszę G&P oraz stockową BOYi, obie w komorze BOYi + gumka Systema. Obie są w pełni szczelne - zanim wejdą całkiem, aż do kołnierza, do środka, dotykają już gumki i nie puszczają powietrza.

 

Nie było by o czym pisać, gdyby nie to, że dysze znacznie się różnią szerokością, jak widać na załączonym obrazku:

 

b19a909da6e3978a.jpg

 

Zastanawia mnie więc, jak się ma szerokość dyszy do szczelności? Czy przez to, że dysza G&P jest sporo węższa, mogą wynikać jakieś straty powietrza? W końcu stock BOYi, mimo że wygląda tandetnie, jest z jednego zestawu i jak się już przekonałem w stosunku do siebie jest szczelny (głowica cylindra i dysza). Czy nie będzie podobnie na łączeniu komory z dyszą?

Link to post
Share on other sites

Dysza systemy wchodzi cała do komory HU tak samo jak i Guarder u mnie ;) Z moich obserwacji które dawno prowadziłem wyszło że znaczenie ma kąt ścięcia na końcu dyszy, długość tego ścięcia i jakość wykonania dyszy. Pozostałe wymiary nie mają aż tak dużego znaczenia wg mnie.

Link to post
Share on other sites

Z reguły w momencie strzału połączenie dysza gukma się "rozdyma" i w tym przypadku im dysza ma więsza średnicę tym mniejsze prawdopodobieństwo rozszczelnienia w tym momencie. Poprostu guma jest bardziej rozciągnięta już na dyszy i m amniejszą tendencję do dalszego rozciągania.

Link to post
Share on other sites

Szczelnie. Pamiętaj Majkel, że podczas strzału następuje silna kompresja w jednej chwili. Nie wiem jak sprawdzałeś. Jeśli przez dmuchanie, to pytanie, czy jesteś w stanie wygenerować choć połowę ciśnienia, które powstaje w komorze podczas strzału?

 

A co, mam kompresorem dmuchać? :lol: Tu nie chodzi o obiektywną szczelność tylko porównanie w dwóch dyszach, zresztą większych możliwości nie mam ;)

 

Z reguły w momencie strzału połączenie dysza gukma się "rozdyma" i w tym przypadku im dysza ma więsza średnicę tym mniejsze prawdopodobieństwo rozszczelnienia w tym momencie. Poprostu guma jest bardziej rozciągnięta już na dyszy i m amniejszą tendencję do dalszego rozciągania.

 

Z tego by wynikało, że w tej komorze lepszy efekt będzie dawała dysza stockowa.

 

No ale osobną kwestią jest, jak ta dysza w czasie pracy głęboko do komory wchodzi. Jak widać na zdjęciach, styka się z gumką będąc nie do końca schowaną w komorze. I stąd pytanie, czy ta dysza będzie się w czasie pracy wciskała głębiej, czy też to jest najbardziej wysunięty moment?

 

I tutaj wchodzi w grę właśnie ten kąt ścięcia, o którym pisze KicpA - im bardziej ścięta, tym łatwiej będzie wchodziła...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...