Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie brak szczelnosci?


Recommended Posts

Mam Mini firmy CUstom, tzn kosztowalo tyle ze nie, biorę pod uwagę że tam możę byĆ jeszcze stockowa komora. Nie no, serio. Z stocka to zostalo body. Też przypuszczam że to ta dysza, ale nie chciał bym kupowaĆ nowej, jeśli może się okazaĆ że to coś innego. Mi po prstu skończyły się pomysły, a co wy na teorię z ubitą sprężyną? Z M150 do M120, w 10-15k kulek? Wyciągana podczas postojów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorki zamieszałem troche :/ .

Bo w temacie jest o emce.

 

Co do świniaka to spróbuj dyszy borka DEEP FIRE do G3.

Ja złożyłem na tym świnke P&J i na stock sprężynie + głowica tłoka z łożyskiem było ok.435 fps.

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

A ja pozwolę sobie ponownie zadaĆ pytanie. Rozciągnięta uszczelka na głowicy tłoka, usunięty nadmiar smaru, teflon fix na komorze HU, wyczyszczona lufa, i nowa sprężyna M150 Mad Bull'a. Osiągi 480fps. Co wy na to? Wychodzi na to że stary spring był ubity na jakieś M130 ale teraz dalej mi brakuje mocy. I teraz pytanie, do kogoś z chronografem, Jakie wyniki daje "twoja" replika z M150 i BU, bo jakie powinna dawaĆ to już inna bajka.

Link to post
Share on other sites

Eee... o 90 fps słabsza?

 

 

Dokładnie tak niestety może być. Ostatnio włożyłem do SR25 G&P nówcię springa m210 Promyka. Wynik = 600 FPS. Wiem, że to sporo ale nie jak na tą sprężynę. Taki sam wynik daje w tej samej replice m170 Guardera. O co kaman? Nie mam pojęcia :poddanie: Pomyślałem, że szczelność dupna więc załadowałem tego promyka do mecha Systemy w M16. Niestety znowu lipa. Również wyniki słabe w porównaniu do m170 Guardera. Jedną rzeczą jednak się różniły te springi. Mimo iż chrono nie pokazywało wielkich różnic to zasięg na m210 przy tych samych kulkach był przynajmniej o te 10m lepszy. W czym zatem rzecz?

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Albo błąd pomiaru albo źle zmontowane M170.

 

 

Czyli co sugerujesz kolego? Że spring m170 powinien dać więcej ? Więcej niż m210 Promyka? Bo nie bardzo rozumiem co rozumiesz pod pojęciem źle zmontowane. Błąd pomiaru wykluczam gdyż to samo pokazuje chrono zarówno Madbulla jak i Guarder Speeder 2000. Żeby było ciekawiej - dzisiaj koleżka włożył tego mojego Promyka do swojej SR'ki. Wyniki podobne do moich. Obydwaj mamy Bore Up Systemy. Efekt strzykawki jest. Gdzieś jednak jest nieszczelność albo te Springi Prometheusa są lipne.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

A ja jestem pewny. Te oznaczenia się nie pokrywają. Nie pamiętam w jakim stopniu ale to było sporo więcej niż jeden czy dwa stopnie sprężyny (jeden stopień to jak dla mnie różnica jak od m110 do m120).

 

A co do borków systemy. W instrucji borka tego nie piszą ale już w instrukcji mechaboxa tak:

uszczelkę tłoka należy sobie NACIĄGNĄĆ do odpowiedniego wymiaru. Tak, tak, Panowie szlachta. Stoi jak byk, ze uszczelka jest "z bardzo specjalnego materiału", który to po "przekroczeniu pewnej granicy" naciągnięcia nie wróci całkowicie do początkowego wymiaru. Testowane na niejednym borku systemy. Zresztą w krzaczkach (japońskich) dodanych do borka też kiedyś o tym pisali. Potem przestali, nie wiem czemu. Za to wszędzie piszą, ze jak nie umiesz to "skontaktuj sie z serwisem systemy a najlepiej wyslij im do poskładania"...

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Viamortis, dzięki za zainteresowanie tematem, jednak wolał bym żebyś nie pisał wogóle, jeśli masz robiĆ coś takiego. Czekam na usera, który może miał podobny problem, i jakoś go rozwiązał. Dodam tylko że nie jest to pierwszy bore up systemy który widzę i robi podobne akcje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...