Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR 300 [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 688
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postaram się do wtorku zrobić foto-tutorial ze skracania swojej kolby i wrzucić na forum. Ale generalnie chodzi o to, by skrócić od strony karabinu, w okolicach tego plastikowego łącznika, bo stopkę byłoby raczej ciężko na powrót zamontować.

 

Czekamy, czekamy :-F Będzie dziś tutek? ;-)

Link to post
Share on other sites

Chłopie, na to pytanie Ci nikt nie odpowie, bo jeszcze nikt z tego wątku jej nie skracał (AFAIK). To czy będzie dało się je zamontować zależy li tylko od tego w jaki sposób będziesz chciał je zaczepić na kolbie. W tym wątku jak do tej pory pojawiły się dwa zdjęcia na których masz przykłady:

Możesz zaczepić je o stopkę, tak jak tu: http://img141.imageshack.us/my.php?image=dsc00969x.jpg albo pokombinować ze stopką i rurką, tak aby punkt zawieszenia był w "rogu" kolby i nie przesuwał się: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a5bc8f6fb6e6755 Możesz zamontować je bezpośrednio na rurce, tak jak ja: http://img266.imageshack.us/my.php?image=img5311.jpg ale tego nie polecam, bo punkt zawieszenia lata na niej w te i wewte.

 

Jeśli chodzi o te trzy sposoby, to żaden z nich nie będzie wykluczony, jeśli będziesz chciał skrócić kolbę sposobem który opisałem. Nie będzie się go dało tylko zaczepić w tym "okienku", które tworzy plastikowy łącznik między rurami kolby (http://img401.imageshack.us/my.php?image=img5310.jpg), bo ono zniknie. Nie jestem pewien, czy uda mi się dzisiaj za to zabrać, bo muszę kupić nowy brzeszczot do piłki do metalu, ale jeśli Ci się tak spieszy, to wystarczy wybić metodą młotek + cienkie dłuto/śrubokręt ten pin: http://img509.imageshack.us/my.php?image=img5309.jpg i wyjmujesz kolbę z obejmy do której jest tym pinem przymocowana. Potem ścinasz obie rurki o tyle centymetrów ile chcesz, wciskasz na dawne miejsce i wciskasz z powrotem pin. Przy większych cięciach będzie trzeba usunąć ten plastikowy łącznik (jest montowany na śrubę imbusową, od dołu), i tak przy krótkiej kolbie już nie będzie potrzebny. W kolbie PRIME'a którą wcześniej miałem pin trzymający rurki kolby przechodził przez nie dzięki temu, że były w nich specjalne dziurki. Nie jestem pewien, jak to wygląda w A&K/P&J gdyż jest to zżynka z GR 300 G&G, ale na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się w wiertarkę i odpowiednio cienkie wiertełko. W zasadzie tyle, jak tylko dorwę nowy brzeszczot, to napiszę następnego posta, już z fotkami "z akcji".

Link to post
Share on other sites

Mój LRek jest właśnie po operacji amputacji 2 cm kolby, przez co IMHO zrobił się bardziej poręczny. Minusem skrócenia kolby jest to iż złożona bardziej lata. Wcześniej dotykała foregrip'a i luz był mniejszy, teraz zrobił się wyraźniejszy (kolba kończy się zaraz przed gripem). Zaradził temu jeden zwój paracord'a owinięty niezawodną izolką. Wprawdzie kolba po złożeniu nie dotyka broni, tylko odstaje od body ok 1,5-2 cm, ale za to trzyma się stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Super wszystko opisane... Tylko czy gra jest warta świeczki? Aż tak wam długa ta kolba? Czy posiada ktoś tłumik do naszej elerki i jeśli ktoś już go ma to czy nagrałby różnicę głosu między: z a bez xD :P Z góry dziękuję :) Nie wiem czy jest sens poprostu kupować drogi tłumik czy kupować tylko dla wyglądu.

Edited by M_Qba
Link to post
Share on other sites

4h? 1 raz? to za krótko. Na forum masz wzór jak ładować. Pozatym polecam zakup mikroproca do ładowania batek - rozładuje, załaduje, przez noc podtrzyma i rano przed strzelanką idealnie naładowana batka będzie. Bez kombinowania.

Link to post
Share on other sites

Problem z ciężkim regulowaniem hopa rozwiązany - niestety podczas wymiany gumki w Krakmanie w niewłaściwej kolejności założyli kółka zębate i stąd był problem. Śruby gearboxa dało się podokręcać.

Założyłem właśnie Prometheusa 407mm, w Święta zrobię testy.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zamontowałem pełną kolbę do LR'ki, na stockowy korpus z krótką prowadnicą. Żadnych luzów, porządnie dokręcona nie lata, długość prowadnicy nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

W wolnym czasie zamieść proszę fotkę :) Aha, czy nie myślisz, że przy tak krótkiej prowadnicy większym naprężeniom będzie poddana śruba wiążąca kolbę i body, wchodząca do GB - ergo: gwint w GB się będzie szybciej wyrabiał? Pytam, bo sam nie wiem :|

Link to post
Share on other sites

4h? 1 raz? to za krótko. Na forum masz wzór jak ładować. Pozatym polecam zakup mikroproca do ładowania batek - rozładuje, załaduje, przez noc podtrzyma i rano przed strzelanką idealnie naładowana batka będzie. Bez kombinowania.

 

Dzięki za radę ;) Włączę na noc do prądu tą batke i zobaczymy co z tego będzie 8-)

Link to post
Share on other sites

Cyku wrzuć foty jeśli możesz :) A Jangi a własnie taki motyw z tłumikiem mi chodzi :) Jeśli ktoś będzie tak dobry to niech wrzuci jakieś audio z nagraniem ;) rejestrator dźwięku windows wystarczy xD

 

No i teraz pytanko czy jest sens inwestować w droższy tłumik? Czy taki jak kolega wyżej dał link ten za 79zł z taiwana daje taki sam efekt tłumiący jak droższe... :) Z wyglądu jest super.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już chcesz taki mały, to lepiej kupić tłumiczek "mikro" z Silesia Factory, wydaje mi się, że ktoś w wątku o tej firmie wstawiał zdjęcia i ogólnie bardzo chwalił. Nomen omen wyjdzie Cię to taniej, a gąbkę wytłumiającą na 100% dają lepszą niż chińczycy, no i poza tym wiesz: "Teraz Polska" ;)

 

http://www.silesia-factory.pl/mikro-Âśredn...c-21_76_77.html

Link to post
Share on other sites

Tłumik wcale mikro nie musi być... :) Chodzi o cene :) A i tak z krótką lufą zewnętrzną +tłumik nie będzie tragedii długościowo także no problem ;] Ktoś jeszcze jakiś poleci? Do naszej lrki pasuje każdy z gwintem 14mm ? Lewo czy prawo skrętny? bo nie sprawdzałem nawet.

Edited by M_Qba
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...