Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] Steyr AUG SR na karabin wyborowy


Recommended Posts

tak sobie siedze i sie nudze i wpadl mi do glowy ten oto pomysl

 

dlaczego tylko g3 sg1 moze byc podciagany pod snajperke

 

steyr ma przeciez najdluzsza lufe nie odstaje osiagami od innych aeg'ow no i mozna zawiesic na nim wybrana przez siebie optyke i jeszcze jeden plus

200 zl tanszy i nie trzeba kupowac wysokiego montazu za 160 zl jak do g3

 

czyli mamy jaikies 360 zl do przodu (to jest dodatkowy magazynek i bateria)

 

i jeszcze jedna zaleta

spust 2--fazowy (czy jak to sie tam nazywa)

 

podobno wygodny, latwo strzelac na lezaco

 

no i minusy

lamliwa raczka ktora i tak mozna miec zlozona

i atrapa jakiegos tam zaworu gazowego ktora podobna latwo wylata

mala bateria ale wystarczajaca do celow sniperskich jak mniemam

 

niestety nie znalazlem nic na temat wytrzymalosci bebechow czy mozna jakas lepszejsza sprezynke w niego wetknac nie widzialem takze luf precyzyjnych do tego karabinka

 

a co do wygladu to hmmm... no najpiekniejszy nie jest ale nad ladnosc stawiam praktycznosc

 

co Wy sniperzy na ten pomysl???

 

moze ktos juz mnie pomyslem wyprzedzil to niech da znac jak sie sprawuje

Link to post
Share on other sites

Primo - to, ze ma najdluzsza lufe to nic nie znaczy... O tym Medium pisal jakies 57 razy. Secundo - z AUGa bylaby taki sam karabin wyborowy jak z prawie kazdego innego aega... Jako ze mowione juz bylo setki razy, ze wsio aegi maja mniej wiecej identyczne osiagi.

Chyba, ze ktos sie nie zgodzi ze mna z niewiadomych przyczyn to niech pisze. Jutro blokuje temat.

Link to post
Share on other sites

Zapytajnik: Odpowiadam w nadziei że to nie są czysto teoretyczne dywagacje a chcesz wprowadzić projekt w życie.

 

:arrow: Otóż: Cynik - aegi mają mniej więcej podobne osiągi, ale tylko pod względem zasiegu. Celność takiego PDW w porównianiu do AUG'a jest żałosna (w zasięgu też jest różnica zdecydowanie zauważalna- AUG'a mam a z PDW strzelałem). Myślę że właśne lufa ma znaczenie :P

:!: Co do samego AUG'a w wersji snajperskiej.

:arrow: Lufe precyzjyną można wstawić bez żadnego problemu, powiedziełbym że jest to łatwiejsze niz w innych aeg'ach gdyż lufa AUG'a wyciaga się superłatwo (generalnie AUG rozbiera się superłatwo).

Gearbox jest w ver. 3 czyli tak jak w G36 czy AK. Możliwości upgrade'u są zbliżone jak w tamtych modelach.

:arrow: Do snajpy pasuje jakiś bi-pod. Niestety w AUG'u brak jest możliwości podwieszenia bipodów od M-ek czy ris'owych z oczywistych przyczyn. Można co najwyżej zmontować bi-pod od M60, jak zostało to zrobione w wersji H-BAR. Z oczywistych względów nie jest on przystosowany do zadań snajperskich więc jest to tylko półśrodek.

:arrow: Dwu-stopniowy mechanizm spustowy ma swoje zalety w walce bezpośredniej. Pozwala strzelać ogniem pojedynczym (precyzyjnym) gdy pozwala na to sytuacja, jednak w sytuacji stresowej (gdy koleś wyskoczy zza drzewa :D) pozwala wygarnąć serią bez problemu przełączania trybu ognia.

Niestety taki mechanizm ma wadę w postaci twardości. Porównaj sobie twardość mechanizmu spustowego G36 z AUG'iem to zrozumiesz o czym mówię. Chodzi mi o to że twardy mechanizm spustowy, nawet pomimo wagi broni zdecydowanie ogranicza precyzję strzału. (myślisz że dla czego do APS produkuje się zero-trigger?)

:arrow: Co do wygody to jest to kwestia indywidualna. Po pierwsze magazynek czasem potrafi zawadzać gdy broń trzeba oprzeć na przedramieniu ręki trzymającej (w zasadzie nie jest to możliwe), po drugie przy leżeniu ogranicza kąt pod jakim może być uniesiona lufa.

:!: Tak więc pomysł nie jest zły, jednak uważam ze bedzie to raczej karabinek parasnajperski (czy jak to się tam zwie :P). Koszt za to będzie niewiele mniejszy niz w wypadku G3SG1, a to drugie wygląda zdecydowanie bardziej snajpersko :D

 

:arrow: Na koniec stwierdzam że kocham swojego AUG'a (z bólem go teraz sprzedaje - RGSA przechodzi na H&K). Jest to dobra broń, wszelkie wady które tu podałem stają się niezauważalne gdy uzywa się go zgodnie z przeznaczeniem czyli jako broń szturmową.

Link to post
Share on other sites

:arrow: Otóż: Cynik - aegi mają mniej więcej podobne osiągi, ale tylko pod względem zasiegu. Celność takiego PDW w porównianiu do AUG'a jest żałosna.

 

I dokladnie dlatego napisalem, ze prawie wszystkie aegi bo mi sie PDW przypomnialo :]

Link to post
Share on other sites

taki mam wlasnie plan

 

strzelec wyborowy ktory w razie "W" bedzie mogl stac sie szturmowcem myslalem na poczatku o m4 ale w oko wpadl mi aug wiec sie zapytuje drogich posiadaczy co mysla na ten temat i czy by sie nadawalo

Link to post
Share on other sites

Cynik: Zwracam honor :)

 

Zapytajnik: Wiesz .. Ja na jakiejś zagranicznej stronce widziałem wspomniane już PDW w wersji z lufą od ch** wie czego (ale miała prawie tyle długości co samo PDW), tłumikiem, magazynkiem bębnowym i zewnętrzną baterią Large :? .

Tak więc każdy aeg się nadaje. Wszystko zależy od tego co chcesz zrobić i jak bardzo tego chcesz.

Oraz jak bardzo chcesz udziwnić swoją giwerkę (patrz P90 Savage Hunter).

:arrow: A jeszcze przy okazji podwieszania akcesoriów na AUG'u.

Możliwości widzę dwie:

Jedna to Phantom - konwersja dostępna na RW lub WGC (około 120 $ :()

Druga to specjalna końcówka na lufę z dwoma ris'ami (idealne na laser i bipod). Kosztuje toto około 30$ i widziałem to na RW. Wybacz że nie podaje linków, ale po prostu nie chce mi się szukać 8)

Link to post
Share on other sites

dysponujac niestety ograniczonymi zasobami finansowymi wydaje mi sie ze aug+luneta (ktora zreszta juz posiadam przy S9) do tego w pozniejszym czasie lufa6.04 i moze lepsza sprezyna bedzie calkiem niezly w stosunku cena jakosc jako szturmowy karabin wyborowy :)

Link to post
Share on other sites

Zapytajnik: jaką masz tą lunetę?

 

Musisz pamiętać o tym że do S9 używasz montażu 11mm (czy coś koło tego) a do AUG'a 22mm. Więc musisz zmienić pierścienie.

W dodatku nie wiem czy dobrze pamiętam (też miałem S9 z lunetką 4x15) ale wydaje mi się że taka lunetka (mówię o mojej) jest za mała do standardowych pierścieni 22mm. Jeżeli się mylę to poprawcie moją osobę :)

Link to post
Share on other sites

no to teraz mnie zmartwiles

 

ale ja kupilem lunete 3-9x40 od razu z montazem jednoczesciowym

i uwierz mi ze jest gigantyczna :)

 

wlasnie sprawdzilem i da sie go rozkresic na szyne 22 mm wiec chyba nie jest tak zle :)

 

dzieki za info

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Akurat jestem w trakcie przerabiania AUGa na snajperkę ;)

 

AUG z racji swej konstrukcji ma małe możliwości podczepiania czegokolwiek. Poza drogim phantomem praktycznie brak na rynku części do tuningu zewnętrznego.

 

Ale jest na to sposób, a nazywa się Milliput. Jest to chemoutwardzalna masa dwuskładnikowa. Twardnieje w kilka godzin, więc jest czas na w miarę dokładne wymodelowanie części. Po tym czasie staje się twarda jak kamień i wydaje mi się że co najmniej tak wytrzymała jak pozostałe części aega. Dużą zaletą jest też łatwość obróbki - wiercenie, frezowanie, szlifowanie.

 

Poniżej załączam zdjęcie AUGa z zamontowanym elementem własnej konstrukcji oraz powiększenie tegoż elementu.

 

august1.jpg

august2.jpg

 

Dorobiłem tą część, ponieważ nie podobało mi się, że szyna w tylnej części "wisi" w powietrzu.

 

Planuję jeszcze pewne zmiany zewnętrzne, jak zrobię to podeślę fotki.

 

Pozdrawiam

Miva

Link to post
Share on other sites

Osłona na lunetę kosztuje 53 zł za sztukę, a można kupić je tutaj: http://www.artemix.com.pl/x_C_Dz__P_3210056.html

 

 

Wykonanie części

 

Tak jak pisałem wyżej jest ona wykonan z Milliputu.

Najpierw psiknąłem na karabin silikonem w miejscach, gdzie styka się z elementem (żeby się nie przyklieło). Nstępnie palcami uformowałem zgrubnie pożądany kształt. Po utwardzeniu obrobiłem przy użyciu Dremela oraz końcówek frezerskich. Wykończyłem papierem ściernym i pomalowałem (aerografem) czarną półmatową farbą Humbrola (wcześniej biały podkład Citadel Colour).

 

Pozdrawiam

Miva

Link to post
Share on other sites

Qrde ... wykonanie jest super. Straszecznie mi się podoba.

Tylko jak jest z wytrzymałością tego elementu? Bo wpadł mi do głowy pomysł że można by z tego zrobić montaż na szynę po lufę, gdzie później można przymocować bi-pod. Jednak jak wiadomo bi-pod waży swoje a głupio by było go zgubić podczas wycieczki po lesie :D.

No i co ważne - czy materiał zachowuje odrobinę elastycznyści (patrz np ABS) czy jest sztywne jak hartowana stal?

Link to post
Share on other sites

Testów co do wytrzymałości nie przeprowadzałem. Część którą zrobiłem powinna wytrzymać bo nie jest narażona na duże obciążenia.

Elastyczność jest bliska zeru :)

 

Dorobiony montaż na szynę pod latarkę lub laserek na pewno wytrzyma, czy bipod, to nie wiem. Krytyczne wydaje mi się przymocowanie szyny do części z Milliputa. Gwint zrobiony w Millipucie może być za słaby, więc trzeba by wkleić metalowy.

 

Jeszcze wytrzymalsze tworzywo kupiłem w Obi (nie pamiętam nazwy). Po stwardnieniu można chyba z tego nóż zrobić ;) tylko, że twardnieje w 10 minut, a potem jest ciężkie w obróbce.

 

Wpadł mi do głowy pomysł na test wytrzymałościowy. Wkrótce wyniki.

 

Pozdrawiam

Miva

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
I tak czekam na te wyniki i komuś się chyba zapomniało :wink: .
Poszukaj jak toto się nazywało bo na gwałt potrzebuję szynę RIS domontować. Będę dźwięczny za info.

 

Nazwy sobie nie przypomnę' date=' z opakowania zostało mi to:

[img']http://www.gdynia.mm.pl/~miva/asg/obi.jpg[/img]

Było to przyklejone do tekturki o wymiarach jakieś 8x20 cm.

 

Powodzenia w poszukiwaniu

Miva

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...