Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granat Gazowy 40mm Chiński


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam parę pytań do ludzi którzy kupili chińskie granaty które niedawno pojawiły sie w ofertach sklepów chodzi mi o ten :

''http://gunfire.pl/product-yid-1152191453-Granat-gazowy-40mm-do-granatnika.html''

Moje pytania dotyczą :

Czy są porządnie wykonane?

Czy trzeba tutaj ustawiać spłonkę ? Z którą jest tak wiele problemów.

Czy trzymają gaz jak należy ?

Jak się ogólnie sprawują ?

Jak wygląda sprawa zasięgu ?

 

Proszę o odpowiedz od ludzi którzy posiadają lub posiadali owy granat.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witaj.

Mam jeden taki granat, połaszczyłem się na jego cenę. I opowiem ci o wrażeniach z użytkowania:

TO SIę DO NICZEGO NIE NADAJE!! Nie dało się nabić gazem, bo uszczelki pospadały, kulek nie dało się wcisnąć bo powypadały (uszczelki). Wizyta w OBI i wymiana na nowe pomogła ale nie za wiele. Zasięg to max 15m i to w porywach, po 1 strzale konieczna u mnie była rozbiórka i poprawka uszczelek, spłonka też wraca na miejsce po rozkręceniu całkowitym. Absolutnie nie polecam. Powtórze mantre wszystkich użytkowników granatów: ''używasz granatów, zainwestuj w madbulla''. A jeżeli brak kasy, polecam najnowsze granaty KA ver.2. Od CA lepsze o 3 nieba, a cena na WGC zachęcająca.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nie zgodzę się z kolegą Katana

 

Czy są porządnie wykonane - nie oszukujmy się chińczyk to chińczyk ale jak nie będziesz nimi rzucał to dadzą radę;)

 

Czy trzeba tutaj ustawiać spłonkę - spłonkę ustawia się świetnie wystarczy czym o odpowiedniej długość docisnąć aż spłonka zrobi "klik" i można od nowa ładować granat bardzo duży plus bo np. w granatach KA jest dużo zabawy ze spłonką :]

 

Czy trzymają gaz jak należy - miałem co prawda jednego ale nie było z nim żadnych problemów.

 

Jak się ogólnie sprawują -testowałem tylko na GG i strzelał tak jak powinien uszczelka przytrzymująca kulki się szybko wyrobiła ale koszt takiej uszczelki to jakieś 30gr z sklepie z uszczelkami.

 

Jak wygląda sprawa zasięgu - na green gazie jakieś 15-20m w zależności od kulek, czyli całkiem przyzwoicie.

Link to post
Share on other sites

Wystrzal z takiego granatu to pierdnięcie. Po tym, jak przesiadłem się na MB szczęka mi opadła. Powiedz, jak byś się czył, jakby zasięg twojej repliki wzrósł dwukrotnie? To dokłądnie tak się czułem jak po raz pierwszy wystrzeliłem z MB. Tu 15-20, a w MB 40. Jest różnica? Przy załadowaniu 120 kul ten granat ma zasięg słabej repliki! i to 120 kul naraz. Choć do budynku ACMy sąjak najbardziej nice ze względu na swoją cenę. Choć w podobnej są PA, które chodząna CO2...

Link to post
Share on other sites
(...)Choć w podobnej są PA, które chodząna CO2...

Polemizowałbym z tym. Moja sztuka po nabiciu CO2 wytrzymała jeden strzał, po czym kilka części się rozpadło. Nawet po ich wymianie na wiele solidniejsze dalej pozostał problem uszczelki w zaworze głównym - jest do wymiany po każdym strzale. Znajomemu granat rozwalił się od green-gazu.

 

Obecnie PA kosztuje 139 pln w Specshop'ie, kiedy kolega ruffin-89 za swoje granaty chce 160 pln, które to jakością przebijają nawet Madbull'e. Tyle w kwestii opłacalności kupna chińskich badziewi.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wystrzal z takiego granatu to pierdnięcie. Po tym, jak przesiadłem się na MB szczęka mi opadła. Powiedz, jak byś się czył, jakby zasięg twojej repliki wzrósł dwukrotnie? To dokłądnie tak się czułem jak po raz pierwszy wystrzeliłem z MB. Tu 15-20, a w MB 40. Jest różnica? Przy załadowaniu 120 kul ten granat ma zasięg słabej repliki! i to 120 kul naraz. Choć do budynku ACMy sąjak najbardziej nice ze względu na swoją cenę. Choć w podobnej są PA, które chodząna CO2...

 

 

Zgadzam się w całej rozciągłości ;) tylko zwróć uwagę że mowa o GG i nie chce mi się wierzyć że madbulle osiągają na nim 40 metrów zasięgu.Twoje porównanie to tak jakby porównywać replikę na sprężynie m100 i m150, jasne że jest różnica, ale gdzie Rzym a gdzie Krym.

 

Dlatego nadają się jako granaty do CQB (choć ostatnio ich ceny podskoczyły i stały się mniej opłacalne, ale z HK można sprowadzić w fajnych cenach).

 

Co do granatów PA to jest osobny temat a' propos nich.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że nie na gg, tylko CO2. Pisałem po prostu o max-ie, jaki da się wyciągnąc z każdego granatu bez uszkadzania go za szybko. to tak, jakby do stockowej repliki bez wymiany części dało się włożyć to m150 :) A MB nawet na gg ma zasięg z 10 m większy, niż normalny granat, choćcena prawie 3 stówki jest spora. Trzeba przeczersywać komisy, czasem sięznajdzie.

Link to post
Share on other sites

Z pojemniczka na pewno też, ale tu głównie chodzi o rozwiązanie w budowie zaworu uwalniającego gaz po naciśnięciu spłonki. Jest po prostu inaczej zbudowany, niż w innych granatach, gaz uwalnia się szybciej i więcej w ciągu jednej jednostki czasu. Do cqb można jeszcze POMowe PA spróbować, jest poniżej 100 zł na specsh... Albo Vanrasy, ale o nich dużo nie wiem.

Także Twoje podsumowanie w 100 % słuszne :)

Edited by Katana
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...

Odkopuję, na Gunfire pojawiły się niedawno granaty od SHS. Ktoś coś wie na ich temat? Może ktoś już kupił?

 

wczoraj kupiłem

ogólne wrażenie ok, spłonki nie trzeba resetować, niby wszystko ok tylko jedna małe ale

w granatniku Madbula typu AGX granat po włozeniu uniemożliwiał zamknięcie lufy na zatrzask - za płytko wchodzi granat, liźnięcie na tokarce ( garbu widocznego w miejscu łaczenia głowicy(złoty) i komory zbiorniczka (zielony) ) o całe 1,76 mm zniwelowało ten problem.

Na chwile obecna granaty ładnie wchodza w lufe, wszystko sie zamyka i strzela jak należy, zasięg na GG i kulkach 0,30 to jakieś max 20 m w linii prostej - mnie wystarczy

jak będzie taka potrzeba to postaram sie zrobić foty i wrzucić

ogólne wrażenie ok tylko to małe ale - mam fart ,że sąsiad ma tokarke i umie sie nia posługiwać

Link to post
Share on other sites

Mam dwa krótkie. Niestety nic dobrego o nich napisać nie mogę. Nie zatrzaskują się w w granatniku GP25 i mimo że pazur zatrzasku uniemożliwia wypadnięcie z lufy to luz uniemożliwia strzał. Zawory ciekną mimo prób uszczelniania, gaz wydostaje się środkiem zaworu. Oringowanie nie pomogło, smar silikonowy też. Dodatkową uprzyjemniaczką okazał się plastik. Parunastokrotne wykręcanie i wkręcanie zaworów podczas prób uszczelnienia załatwiło gwint. Sensowniej niestety jest doinwestować i kupic granaty z aluminiowymi korpusami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 1 month later...

Wypowiem się na temat numeru 1.

Po rozpakowaniu paczki od Krakmanów ( pancernej jak zawsze ) zobaczyłem ładny masywny granat w innym koloże niż na stronce ( czerwony ).

Po dokładnych oględzinach, podokręcaniu czego trzeba przyszedł czas na strzelanie i tu niespodzianka :)

Wystrzał jest naprawdę głośny jak na takie coś, kulki ( 0,2 PJ ) lecą na ok. 25/30 metrów.

Szczelność OK, wykonanie OK strzelanie OK spłonka 2x OK za prostotę :)

Nie wiemczy ja mam takiego farta czy to taka norma ale osobiście POLECAM :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...