Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36E


Recommended Posts

Ja mam zwykły pas trzypunktowy od CA. Działa bez problemu.

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=83

Bipod sprawdza się w strzelaniu na leżąco lub gdy bawimy się w snajpera. Jest doś ruchomy by spokojnie wprowadzać korekty podczas strzelania bez odrywania go od ziemi.

CQB ekspertem nie jestem, ale z pewnością łatwo nie będzie. O ile wiatraka nie bedziesz robił to lufy nie połamiesz ;)

Jak dla mnie to replika idealnie leży w ręku. Dużo lepiej niż xm177, Wygodniej się mierzy. Ja mam wersję z optyką, ale bez niej z dobrym kolimatorem też pewnie jest ok.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy ktoś mógłby zamieścić zdjęcia na których trzyma replikę w rękach/mierzy z niej?

 

48041838.th.jpg

 

12635001.th.jpg

 

186 cm wzrostu. Ten metr naprawdę nie jest problematyczny, choć całość leci trochę do przodu - kwestia przyzwyczajenia.

 

Aha, jak się sprawdza bipod ? Dla picu tylko i przeszkadza (bądź nie), czy czasami jednak się przydaje ?

Zdecydowanie się przydaje - kładziesz się w krzaczory, złączasz 3 magi ze sobą, rozstawiasz bipod i siejesz zło. Ja np. specjalnie dokupiłem sobie bipod JG. Złożony zupełnie nie przeszkadza, a wręcz dodaje linii gietce.

 

Ja bardziej będę się skłaniał ku http://www.taiwangun.com/shop,show,1374 (bez lunety), gdyż w goglach chyba ciężko używać tej lunety (no cena też jest znacznie niższa). Zawsze przecież będzie można domontować lunetę : P Do tej wersji bez lunety ten pasek od CA też by pasił ?

Nawet bardzo ciężko, a wręcz jest to niewykonalne w sposób umożliwiający szybkie i porządne złożenie się do strzału.

Co do zawieszenia, to pasuje tu cokolwiek 2 lub 3 punktowego (na pierwszej fotce jak się przyjżeć, to widać 3punktówkę), nawet do wersji bez lunety i nawet do wersji bez lufy, na upartego. ;-) Mocowania do pasa są na body i frontgripie, nie na rączce transportowej z lunetą.

Link to post
Share on other sites

Witam, jestem ogólnie zainteresowany zakupem modelu G608-4 od JG, jednak nie jestem pewien, czy wymiary tej repliki nie będą trochę za duże i czy wygodnie będzie mi ją trzymać. Mam ~180 cm wzrostu, więc się raczej nie potknę o lufę, ale mam drobną prośbę. Czy ktoś mógłby zamieścić zdjęcia na których trzyma replikę w rękach/mierzy z niej? Chcę mniej więcej sobie to uzmysłowić, czy na pewno brać G36E, czy może jednak G36K. Z góry dzięki za pomoc.

 

183 cm wzrostu. Raczej nie jesteś za mały.

 

5e34266bf9.jpeg

Edited by szafa
Link to post
Share on other sites

co do pasa u mnie jest zamocowany za kolbe i przy pinie od bipodu. nic nie pekło, uszy są całe, pas tez nie rozpada sie lecz zmieniam na jedno pkt i zaczepię go do body przy chwycie pistoletowym ( moze i dziwne ale jakos metrową replika na 1pkt jest mi łatwo operowac) jestem leworeczny lecz replikę trzymam w prawej ręce ze względu na rozwalony bark ( gleba kiedyś na motorze i usuneli mi główke barku :P )

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za całe info i zdjęcia. Mam jeszcze kilka zaytań.

 

W necie znalazłem dwa oznaczenia tejże repliki, JG0938 oraz G608-4, czy to jest to samo, czy któraś jest starą wersją?

 

Jaka jest różnica w zasięgu i celności pomiędzy stockową lufą, a prec lufą? Ewentualnie taka precka by pasował ? http://www.taiwangun.com/shop,show,885

 

Czy bateria stockowa starczy, czy lepiej dokupić coś lepszego? I ile mniej/więcej trzyma?

 

Swoją drogą, ceny u Krakmana są zmienne jak kobieta, chyba codziennie je aktualizują wedle kursu dolara/euro (cena G608-4 w ciągu 2 tygodni podskoczyła o jakieś 25 zł : P)

Link to post
Share on other sites

Witam panowie :D

Chciałbym kupić tą replikę, ale mam parę pytań... Przede wszystkim interesuje mnie jaka jest długość samej kolby? Tzn od chwytu pistoletowego do samego końca, i czy jest krótsza niż ta w G3?

Wiem, że na forum już było, ale czy magazynki od giety mieszczą się w ładownice od Mki? Np 2 złączone magi od G do potrójnej ładownicy M ;)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A ja ci mówię, że długa wersja g36 np g36e ma lufę 495 mm. Decyzja należy do ciebie. Tylko nie płacz, że kupiłeś za krótką lufę. Te krótszą lufę może mieć wersja "K"

 

Właśnie się dziwię, bo na Taiwanie piszą, że 470 mm, no ale oczywiście sprawdzę przed zakupem precki, dzięki za info.

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry wszystkim (pierwszy post).

 

Właśnie się dziwię, bo na Taiwanie piszą, że 470 mm, no ale oczywiście sprawdzę przed zakupem precki, dzięki za info.

 

Jestem o krok od zakupu precki i jest to na pewno długość 495. Czwórka to to samo co piątka, tylko bez lunety.

 

Teorię mam taką, że w tamtym sklepie pomylili się spisując z pudełka (zaraz pod dł. lufy jest 470... pojemności magazynka).

 

Nie wiem czy już o tym było (czytałem ratami), ale wadą wersji JG jest "oszukana" kolba (ta sama długość co w g36c, w oryginale i CA jest dłuższa) co na pewno źle wpływa na środek ciężkości. Szkoda. Zresztą wogóle po przejściu z wersji C na tą "halabardę" ciężko mi przywyknąć. ;)

 

A tak poza tym dobrze, że ten dosyć nowy model ma coraz więcej użytkowników i temat się rozwija. Chętnie poczytam o tym co innym udało się zdziałać z tym modelem (w tym z tuningiem - bo ze mnie marny "mechanik").

Link to post
Share on other sites
Właśnie się dziwię, bo na Taiwanie piszą, że 470 mm, no ale oczywiście sprawdzę przed zakupem precki, dzięki za info.

Jak kupowałem to dokładnie zmierzyłem lufę stockową.

Tu masz linka do precki CA (jest jeszcze wersja stalowa)

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=751

 

Co do kolimatora, ala Bundeswehra...

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...61c7662e5163347

 

Z tego co czytałem o tym kolimatorze, to że żołnierze są z niego niezadowoleni - małe światło i gruba ramka.

Link to post
Share on other sites
Pin-king-pin, zdjęcia z Karolewa :uśmiech:

Nope, nawet nie wiem gdzie to. ;-)

Wiem, że na forum już było, ale czy magazynki od giety mieszczą się w ładownice od Mki? Np 2 złączone magi od G do potrójnej ładownicy M ;)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Mówi się, że 2 magi od giety = 3 STANAG. Widziałem na fotce, ale nie sprawdzałem własnoręcznie.

Nie wiem czy już o tym było (czytałem ratami), ale wadą wersji JG jest "oszukana" kolba (ta sama długość co w g36c, w oryginale i CA jest dłuższa) co na pewno źle wpływa na środek ciężkości.

Było. Akurat na środek ciężkości wpływa dobrze. ;-)

Tu masz linka do precki CA (jest jeszcze wersja stalowa)Z tego co czytałem o tym kolimatorze, to że żołnierze są z niego niezadowoleni - małe światło i gruba ramka.

Za jakie grzechy mu polecasz "preckę" CA? ;-) Deep Fire / Prometheus to moje rekomendacje. A co do koli, to o żołnierzach nic mi nie wiadomo, natomiast użytkownicy repliki kolimatora dedykowanego do giety owszem, narzekają. Acz z wersją ostrą to on ma niedużo wspólnego.

Link to post
Share on other sites

długośc seryjnej lufy z g36 JG ( właśnie siedze i mierze) - 50cm

długośc kolby ( od środka pinu do końca kolby najdalej wysuniętego jej miejsca) - 23,8cm

nawet jak kupisz precke 470mm bedzie oki nie wiem o co płacz. ja mam precke 509mm to delikatnie widac ja w tłumiku płomienia

Link to post
Share on other sites

Powrót do jednego z powyższych pytań. W necie znalazłem dwa oznaczenia tejże repliki, JG0938 oraz G608-4, czy to jest to samo, czy któraś jest starą wersją? Wyglądają tak samo, parametry te same, ale to oznaczenie mi spokoju nie daje :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Musisz zdjąć obręcz blokującą pin jeszcze przed jego końcem. Jednak chinol, to chinol, pin mocujący bipod nijak pasuje do chwytu CA icon_mad2.gif

Mógłbyś to jakoś bardziej opisać, bo nie potrafię go u siebie zdjąć ;/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...