Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z zespołem komory hop up i prec lufy


Recommended Posts

Przewaliłem połowe forum, niestety bez rezultatów.

 

Problem: Praktycznie permanętna zacinka w komorze hop up po zalożeniu lufy precyzyjnej.

 

 

Replika: CA SAR Tactic Rifle II @400 fps (tuning Asgshop)

Lufy: KM Head 1950 509mm (6.04mm), stock 495mm (6.08mm)

Gumki: Systema, Guarder przeźroczysta i czarna

Dystansery: Guarder i Deep Fire(klik!)

Komora: stock

Cylinder: Deep Fire typ 0

Kulki(0.25g): eXtreme, Blastery , G&G, TM

Dysza: Wzmocniona, uszczelniona Deep Fire. Jest ona minimalnie dluzsza (ok. 0,5mm) od dyszy stockowej.

 

 

Próbowalem różnych kombinacji:

1) prec lufa + Guarder czarny/Systema

hop up skręcony na 0: strzela po 2 kulki

hop up lekko podkręcony: zacinka

 

2) prec lufa + Guarder przeźroczysty

Po paru strzałach zniszczona gumka. Zerwane to "zwezenie" od strony dyszy.

 

 

 

3) lufa stock + Guarder czarny/Systema

hop up skręcony na 0: strzela po 2 kulki

hop up lekko podkręcony: zacinka

 

4) lufa stock + Guarder przeźroczysty

Replika strzela, aż miło popatrzeć(mogłaby celniej).

Hop up moge bez obawy o zacinki regulować w pełnym zakresie.

 

Zamienianie dystanserów niepomaga, wszystkie zacinki wystepują w komorze. Każdorazowo przy zmianie gumki używam sylikonu w sprayu.

 

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to piłowanie dyszy.

 

Mam nadzieje, że ktoś mądrzejszy odemnie coś poradzi.

Link to post
Share on other sites

Wiedziałem, że padnie to pytanie.

Przy zakładaniu gumki, posiłkowalem się instrukcjami dostępnymi w internecie(jest tego dużo).

 

Na stockowej lufie i Guarderze przeźroczystym wszystko śmiga.

Gumki na prec lufe zakładam w ten sam sposób. Zawsze sprawdzam (pod światło) czy jest prosto i czy regulacja działa.

Link to post
Share on other sites

Nie zaginasz przypadkowo kołnierza gumki przy wkładaniu precki? Sprawdź komore, może mieć jakiś nadlew. Zobacz czy dysza nie jest porysowana w jakis sposób. Spróbuj na precce po prostu wsadzić kulke do komory na sucho i zobacz dlaczego sie blokuję.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Stawiam na złe zakładanie gumki 8)

 

A ja stawiam, że jest to wina w 100% dystanserów deep fire. W czym rzecz - są one zrobione z plastiku lub innego plastikopodobnego materiału który jest TWARDY!

Podczas zetknięcia kulki z wybrzuszeniem na gumce nie ma żadnego odkształcenia bądź też kompensacji- (oczywiście jest niby to H i teoretycznie troszeczkę gumka się odkształaca ale czy wystarczająco) - Po prostu tradycyjne dystansery są miękkie, dzięki czemu odkształcają się pozwalając kulce przelecieć jednocześnie ją podkręcając.

 

Apropos zmieniania dystanserów - Czy jesteś absolutnie pewien, że wypróbowałeś wszystkie kombinacje? 8)

 

Zrezygnuj też z kulek Extreme definitywnie. Ja używam tylko EXCELI i BLASTERÓW

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Ewentualnie co jeszcze przychodzi mi do głowy to coś z regulacja hopa w komorze - może coś się spierdzieliło?

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Chciałem się zapytać czy przez zbyt krótką/długą dyszę mogą wystąpić blokujące się kulki w komorze HP, krótkie strzały, puste strzały oraz wysypujące się kulki po wyciagnięciu maga??Pozdroo

Edited by Szitaho
Link to post
Share on other sites

Kulki blokujące się w HU zazwyczaj mogą oznaczać zabrudzenia w HU, nieszczelność "złe spasowanie" układu dysza-HU i kulki nie pokonują tarcia stawianego przez gumkę - ten sam efekt jak rozkrecisz HU na max - lub źle założona gumkę , zawinięty/przekoszony kołnież/zwężenie.

Krótkie strzały podobniejak powyżej zabrudzenia lub złe spasowanie dyszy wchodzącej do HU powodującej nieszczelność lub czasem jest to spowodowane tym że coś w GB się dzieje i sprężyna jest naciągana połowicznie.

Puste strzały jeśli dysza jest za długa lub zle się cofa, kulki nie są w stanie wejść do komory HU bo blokuje je dysza, lub mag źle podaje kulki.

Z tego co mi wiadomo to zawsze wysypią się 2-3 kulki po wyciągnięciu maga, sprężyna maga musiała by sięgać do samej dyszy żeby podać wszystkie kulki.

 

To tyle jeśli chodzi o teorię z mojej strony po weekendowej analizie budowy mojej pierwszej repliki i czytania for poświęconych ASG ;]

Link to post
Share on other sites

Shamoth - zgodze sie z toba , ale co do jednej rzeczy to niestety nie moge. Za naciaganie sprezyny jest odpowiedzialne kolo zebate i tloczysko a nie dysza. Nawet w przypadku braku dyszy gb bedzie dzialac. Dysza tylko transportuje sprezone powietrze do komory HU oraz dopycha kulke.

 

To wszysko.

Link to post
Share on other sites

@johny13

Raczej miałem na myśli zjechane żeby na tłoku lub zębatce naciągającej sprężynę, wtedy dochodzi to "przedwczesnego wystrzału" :P

@Szitaho

Hmm jak oglądałem budowe HU i łączenie HU-dysza to zadługa dysza może powodować zacięcie kulek w kominie HU doprowadzający kulki z maga.

Kwestia tego gdzie się zacinały, na garbie, kołnieżu czy gdzie indziej...

Małe info o rodzaju zacinki do szybkiej diagnostyki by się przydało gdzie kulki się blokuja żeby wiedzieć kiedy skracać dyszę a kiedy szukać problemu gdzie indziej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...